Fetih 1453 fragmanını izlediniz mi?

Geçenlerde internette paylaşılan 2 film fragmanıyla alakalı bir sorum olacak ama ağırlıklı olarak Fetih 1453 ile başlamak istiyorum. Hollywood'vari bir fragman gördüm, Fatih Sultan Mehmed Han'ın İstanbul'u fethini konu alan bu filmde daha önce hiçbir Türk filminde bulunmayan animasyon effect'ler kullanılmış ve ben şahsım adına fragmanı heyecanla izledim ve filmi de oldukça heyecanlı bir şekilde bekliyorum, büyük ilgi toplayacağına da inanıyorum. lakin ınternet üzerindeki yorumlara göz attığımda filme harcanan paraya yazık olduğu, effect'lerin çok belirgin bir şekilde başarısız ve amatör olduğundan bahsediliyor ki henüz fragman aşamasında olduğundan ve bu işlerle pek ilgili olmadığımdan sizin ne düşündüğünüzü sormak istiyorum?

İkinci olarak da Sumela'nın Şifresi filmi hakkında varsa ön izlenimlerinizi almak istiyorum.

Kısacası bu iki Yerli Malı Yurdun Mali Herkes Onu Kullanmalı Filmler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Fetih 1453 filminin fragmanını izledim ve beğenmedim daha iyisi yapılabilirdi böyle şanlı tarihi olup da sessiz kalan tek millet olmalıyız bu konuda sümelanın şifresini henüz izlemedim ama gitmeyi düşünüyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Fragmanı izledim yıllarca amerikanın olmayan tarihi ile çekilmiş yüzlerce film izledik. Bizim binlerce yıllık tarihimizden, adam gibi çekilmiş bir tarihi film olmamasının acısını yaşadık ama bence buda olmamış ... Kara Muratlara , Malkoç oğullarına kimsenin lafı olamaz daha 3-4 sene önceye kadar Jennifer Lopez'in klip çektiği paraya film çekiyorduk çok güzel bir şey çıkmayacağı kesindi bizde kabullenmiştik. Madem bu kadar para harcadınız bu efeklerin rezaleti ne arkadaş Muhteşem yüzyılın efeklerinden biraz hallice. Filmin Cast ını kim belirlemiş Fatih diye koydukları adamı Pis Yedili de oynatsan sırıtmaz. Benden bu kumral halimle daha iyi Fatih olur o kadar yanlış bir seçim. Fragmanda gördüğüm sahneler bana bir çok filmden dajavu yaşattı arak sahneler sezinledim . Düşük bir bütçeyle yapılsa amenna o paraya anca bu kadar diyeceğim ama böyle bir bütçeyle tam bir rezalet çıkarmışlar. Neyse yapımcısı Fatih Aksoymuş film tutmazsa çeker bir Recep İvedik 4 zararı karşılar. Yinede meraklı turşuculardan baya giden olacaktır filme.

1|0
    0|0
    • Yani şu mudur,harcanan paranın karşılığı bu değil,yada bu animasyonlar için harcanan miktar tamamen spekülasyon ?

• Tabi ki değil . Bu animasyon olayı filmi rezil de eder vezir de , tam bir risk işi . Biz halen efekt kullanacak seviyede değiliz bunu anlamak lazım . Fatihi anlatacağız ya hemen İstanbul'u fetih ettirmek zorunda hissediyoruz kendimizi .Toplar atılsın , gemileri karadan yürütelim olmuyor işte . Tarih sadece savaş üzerinden anlatılmaz ki çok farklı bir konuyu tarih çerçevesinde sanatsal bir dille anlatırsın ki ortaya mükemmel bir film çıkar basit düşünmeyi bilemiyoruz. Bence olmamış ama göreceğiz

• izledim etkileyici ancak çok çok çok daha iyileri yapılmalı. Geçmişi olmayan ülkeler bile sanki dünyaya hükmetmiş gibi filmleri var bizde hala tık yok üzücü:(

0|0
    0|0
  • ben beğenmiştim yahu fragmanı.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
Yükleniyor...