Boş beleş işler yerine kendimizi geliştirmeye ne kadar istekli bir milletiz ?

sorunun muhatabı yaşı genç olanlar özellikle 16 ile 23 yaş arası olanlardır.

• Ben her daim kendimi geliştirmeyi istiyorum ve azmediyorum
    75% (6)80% (4)77% (10)Oy Ver
  • Yok be abi umrumda değil, zaten istesemde yapamıyorum.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Aslında önemsiyor ve istiyorum ama bana yol gösterecek büyüklerde iş yok
    12% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
  • Gelir geçer yaşarım dünyamı, tınlamam hiç bişiyi ben ruhu olan bir hayvanım sadece
    13% (1)20% (1)15% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Şimdi çıkıyorum ve tüm katılım gösteren arkadaşlarıma teşekkür ederim.

0|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• ben gidiyorum o zman :)

0|1
    0|0
    • yaş almışsa başını,

ufka doğru çevirmişse yüzünü,

çaresizce çevirmelisin sende yönünü.

:)

• :)))) 1 yaşla kaybettm :)

Kızlar Ne Diyor 11

• 1 yılla sınır dışında kaldım dışladın bizi demek..:)

0|1
    0|0
    • biz mi büyü dedik alla alla :)

• Henüz kitap okuma alışkanlığı ile edinememiş bir milletiz mesela :/ kendi adıma evet yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum...

0|1
    0|0
    • kitap okuma alışkanlığı harika bir seçim ancak tek başına yetersiz. çok istekli ve meraklı çabalar ile kitap dışında insan okumayı olay okumayı da öğrenmeliyiz.

• Tabi ki yetersi bende zaten daha onu beceremeyen insanlar var diyorum :D

• evet üstelik en büyük yaralarımızdan birine işaret ediyorsun umarım bir gün bu hastalıklarımız düzelir.

• Şıklarda olsaydı istemiyorum ama mecbur gelişiyoruz, öyle diyecektim ama D dedim :)

0|1
    0|0
    • istemeyen gelişemez, sadece sonu belirli bir sürecin içinde olduğundan, geliştiğini sanır

• olabilirdiden sonra soru işareti getirerek gözlerimi yaşarttın. daha az saldırı unsuru olmasını istemedim. koysa idin yazınca da daha kültürlü gözükmüyorsun , bil istedim

• İyiye doğruya ulaşmak ulastirmak isteyen bireyler tutumlarında ısrarcı olmamaları ile tanınırlar. Sana yarışı kazandın gibi bir söz söylemeliyim ki artik daha fazla zehir saçmayasın. O kadar abartmaya başladın ki kendimi tutamayıp senin gibi konuşarak iyi bir amaçtan nefsi bir şekle dönüşmesine az bıraktın. Dilerim daha pozitif tartışmaya ve kişiler üzerinden prim yapmadan konunun idealist hedeflerine hizmet edersin "sadece". Yazık ki bana da bişi veremedin.

• Gelişim değişimle paralel olarak çok istekliyiz

0|1
    0|0
    • bu konu tartışmaya açık, bazen gelişim konusunda ki öğretilerimiz hayat boyu değişime sebeb olmayacak konularda da olabilir, ki çoğunlukla böyledir. çünkü direkt bir kazançtan çok endirekt birleşimlerle kazanç ediniriz bu anlamda. yani değişimi bir beklenti halinde tutmadan gelişime odaklanırsak daha güzel ruhsal sonuçlar elde edilebilir.

• eğlenmek hayatın tadlarından, bizler insanız doğamıza yerleştirilmiş eğlenme isteği de. ve güzel bişi dozunu ayarladığımızda da. hatta çok güzel huzur dolu duygular yaşatır bize.

ve evet her gelişimi bir değişimle ispat edemeyiz etmeye de gerek yok. doğru.

• a dedim ben .

1|1
    0|0
    • harikasın devam sakın durma

• yapmak isteyip yapmıyorum :S

0|0
    0|0
  • A dedim her zaman boş durmak yokk

0|1
    0|0
  • A dedim bu yüzden çeşitli kurslara katılıyorum.

Kendimi geliştirmek için, sertifikalarım var

0|1
    0|0
    • Harikasın. ve yukarda yazdığım cevabın benzerini yazacağım sanada, kurslar sertifikalar hayat için gereken eğitimi sağlayamazlar. çok istekli ve meraklı çabalar ile insan okumayı olay okumayı da öğrenmeliyiz. asıl iş bunlarda yatar.

• tabi yaramaz ama iş hayatıda cvlerde çok işe yarıyor

• sana öğretilmeye zorla verilmeye çalışılanı al edin kullan. ama ona köle olma.

• Bizi dışlama be ördişim.

0|0
    1|1
    • yaş sınırına uymak zorundayız ama

0|1
    0|0
    • nedir bu aşk anlamadım ki, yine de gizli yine de gizli :)

• A şıkkı dedim.

0|1
    0|0
    • Burada bile mi gizli e yok artik :)

• arada bir gizemli takılmak iyidir :):)

Erkekler Ne Diyor 5

• boş beleş işlere daha meraklı bir milletiz. zoru değil kolayı severiz.

0|1
    0|0
    • sana yalvarırımm aççç şu telefonu beni bir kere dinle bak yeter klütfen 2 dk yeter bidaha rahatsız etmicem ama açıklama yapmalıyım

• lüftfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeennn :((

• bu bizim milletimizin kanında var. bakınız geçmiş 1000 yılımıza. elbette sadece biz değil hemen hemen kuzey yarımkürenin ekvatora bizim kadar yakın ülkelerinde ve ekvatorun aşağısında ki bir çok ülke insanı da bizim gibi.

• Bi müzik kursuna gidiyorum onun dışında işten pek vakit bulup bişey yapamıyorum itap okuma dışında.

0|0
    0|0
    • bunlar hobi, gelişim basamakları sayamayız, hatta bazen insanın gelişmesine engel olacak kadar çok hayatımızda hobiler gerçekliğe dönüşebiliyorlar. kitap okey ama önemli olan insanları okuma yeteneği edinmek bu yetenek seni sağlam geliştirir, hayatı okumayı öğrenmeye çalışmak ta öyle.

• Aslında önemsiyor ve istiyorum ama bana yol gösterecek büyüklerde iş yok

0|1
    0|0
    • sorunlarla karşılaştığımızda bir zaman hedefi koyarız, hala çözemedik ise demek ki yöntemlerimizde sorun vardır. bu durumda yöntemini değiştirmek için ne bekliyorsun. çevreni aş, büyüklerinle zaman harcama.

• Ben kitap okuyorum,belgesel izliyorum,photoshop öğreniyorum,fotoğrafçılık kursuna gidiyorum,gitar çalıyorum,bateri çalıyorum,mesleki ingilizce kursuna gittim,diksiyon kursuna gittim,spor yapıyorum;kendimi geliştiriyo muyum acaba :p

0|0
    0|0

0|0
    0|0
Yükleniyor...