Dini hakkinda bilginiz ne kadar iyi?

Zamaninda kafasini dinle ilgili cok mesgul edip bazi seylerin cevabinin farkina varmış birileri var mi? Dinin mantığını kavradiniz mi?

0|0
7|20

En İyi Erkek Görüşü

• Evet kavrayabildildiğimi zannediyorum. Dünyanın en tehlikeli lafı ise din insanların düzenli yaşayabilmeleri için gerekli olan birşeydir lafıdır diye düşünüyorum. Bu fikri empoze ederek insanları dinden uzaklaştırdılar. Ulan biri de çıkıp adalet ve hukuk sistemini niye kurdunuz ulan o zaman dırzolar demedi. Sorsan çok araştırdım o yüzden ateistim derler.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet vakti zamanında aklimdaki tüm ezberleri bir kenara bıraktığım olmuştu. Din, peygamber, yaratılma kavramlarına olan inancımı silmiştim. İnanmıyordum ama kendimi niteleyecegim bir inançsal sıfat da yok idi.

Ateist hiç olmadım, deistligi ve agnostikligi beraber sorguladigim bir müddetti. İçinde şüphe de vardı, neden de, hayir olmaz da... Ama bana hiçbir zaman bir yaratıcının yokluğu fikri mantıklı gelmemişti. Bu yüzden aramaya , sorgulamaya devam ettim. Artik buyum, şuyum demedim. Yoksa orada kalir, yol alamazdim.

Sonra bir gün her nasıl oldu ise bir araştırmacı yazar ile karşılaştım. İyi ki de bu olmuş. Anlamsız bulduğum, gerekliliğini anlayamadığım her şeyin cevabını bilimsel temellere dayandırarak veriyordu. Tanrınin bizim ibadetimize ne ihtiyaci var?, diyordum. O da zaten bir tanrı yok ki senden tapinmak bekleyen, diyordu. İşte bu cümleyle tüm inanma sistemim değişti...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• din hakkında çok fazla bilgim yok öyle okullarda ve kuran kurslarında öğrendiklerimden ibarettir herşey çok fazla derinlemesine girmedim o kadar kendime yetecek kadar bilgim vardır her ne kadar dini görevlerimi pek yerine getiremesemde ve bunların vebalinide aynı şekilde bildiğim tek din islamdır Allah katında da aynı şekilde tek din islamdır.

0|0
    0|0
  • Dinle ilgili çok araştırma yapsamda bu ancak okyanusta bir damla kaldı. Ama şuna eminim Allah var. Hiç bir ateist yokluğunu kanıtlayamaz, ancak bilim Allah'ın varlığını kanıtlar. Kur-an hurafe kitabı diyenlere, rahatlıkla bilim kitabı diyebilirim.

0|0
    0|0
  • kendime göre idare eder. başkasını tatmin etmez benim cevaplarım

0|0
    0|0
  • Biliyorum çok arastirdim deyip o yüzden dinsiz ateistim diyenleri anlamiyorum.. islamda neyin cevabini bulamadın acaba.. hakka daha fazla bağlanman gerekirken.. bana özelden anlatsın biri gerçekten merak ediyorum beni inandirabilirse ateist yapsın harbi bak aklınızdan neler geçiyor merak ediyorum.. bu arada iki yıl din görevlisi olarak çalıştım diyanette..

0|0
    0|0
  • insan araştırdıkça kuranı iyice anladıkça kuranın kesinlikle orjinal olmadıgını anlıyor bize anlatılan din zaten soytarılktan ibaret

0|0
    0|0
  • din min hikaye oldugunu anliyacak kadar iyi.

1|0
    0|1
  • İslam dini evrensel bir dindir. Ehline sorulduğu sürece zihinlerde öyle karışık hiçbir soru vb gibi düşünceler bırakmaz.

1|0
    0|0
  • Bilirim cogunun mantigini

0|0
    0|0
  • Hiçbir şeye inanmazdı. Onu ateist olmaktan bir tek şüpheciliği alıkoyuyordu

1|0
    0|0
  • İyi sayilir arastirmayi severim

0|0
    0|0
  • gayet iyi derecede

0|0
    0|0
  • bütün mesele vicdan...

1|0
    0|0
  • Biz cin ve insanlari bize ibadet etsinler diye yarattik dio ayet asil amacimiz ibadet gelki biz amacimizi degistirdik belkide en sona attik belki huzursuzlugumuzun sebebi budur amac sizlik

0|0
    0|0
  • çok iyi bilgim ama dinsizim.

0|0
    0|0
  • Bence din insanları belli bir düzene adapte etmeye çalışan iyi insan uydurmaları.

0|0
    0|0
  • evet. sormak istedigin soru mu var?

0|0
    0|0
  • Öyle öyle dinden soğudum

0|0
    0|0
  • baya araştırdım baya bilgim var

0|0
    0|0
  • son zamanlarda fazla okudum ve araştırdım; merakımı giderdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kuran'ın tamamını diğer kutsalların bir kısmını okumuştum ve hayli detaylı araştırma yapmıştım eskiden. Din konusunda net kararımı verdim 1-2yıldır bu konuya pek kafa yormuyorum fakat tanrı konusunda hala net değilim.

0|0
    0|0
  • Biliyorum o yüzden ateistim

1|0
    0|1
  • Din mantık değil kalp iş.

1|0
    0|0
  • Çok iyi

0|0
    0|0
  • Yeterince iyi değilim..