Yurtdisinda yaşayan arkadaşlar var mı?

şu anda bir kitap okuyorum Suriye'de gelin bir Türk kızını anlatıyor ve kız gurbet özlemi yalnizlik çekiyor arkasiz desteksiz hissediyor kendini. Acaba yurt dışında yasamak yabanvi biriyle evli olmak insanda bu duyguları mi uyandırıyor yoksa ülkeye göre değişir mi bu durum?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• var. hicbir turk sevmiyo burayi nerdeyse

0|0
    0|0
    • 2ay

Almanya mi :D

• 2ay

kulturu igrenc hayat yok ruh yok

• 2ay

Kültürü fazla rahat biliyorum sahsen yaşamak isteyeceğim türde bir ülke değil hollanda benim. Ruh yok derken kastettiginiz nedir tam olarak? Anladigim kadariyla batililarda genel olan bir sorun diye düşünüyorum ruhsuzlugu ve soğukluğu

En İyi Kız Görüşü

• Bazen zorluk çekiyorum çünkü aynı dilin insanı değil ister istemez anlaşılamıyor mesela yaptığın espriyi anlamıyorlar seni anlamıyorlar farkli kültür ve Yetiştirme tarzı
    Kendini yabancı hissetmiyor değilsin Hâlbuki burda doğdum ama kendi yurdun insanî gibi değil... farklı

1|0
    0|0
    • 2ay

Anladım hangi ülke? demek ki herkes kendi ülkesinde mutlu olur en çok burdan bu sonucu çıkarıyorum siz orda doğduğunuz halde yabancilik cekiyorsaniz türkiyede yetişmiş biri hayli hayli cekecektir diye düşünüyorum

• 2ay

Almanya

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben yasiyorum ama gurbet duygusu duymuyorum buranin vatandasiyim zaten

0|0
    0|0
    • 2ay

hangi ülke acaba

• 2ay

Aslında söyle bir durum var mesela Türkiye de maddi durumu iyi biriysen sorun yok İstanbul ya da İzmir gibi bir şehirde gayet güzel yasarsin ya da Doğu güney Doğu Anadolu dışında bir yerde bu yüzden yurt disi gereksiz ancak ortalama ve alti gelir grubundaki insanlar icin yurt disi mantikli ennazindan insan gibi insani şartlarda yaşıyorlar böyle bir gercek var bana kalırsa

• 2ay

Yurtdisindada fazla para yokki tabi Tr den iyi ama fazla degil simdiye kadar sadece alanya ve konyayi gördüm

Kızlar Ne Diyor 2

• alakası yok ülkeye adım attım mı yerleri öpesim geliyor evli değilim ama bu böyle

0|0
    0|0
    • 2ay

hangi ülkeye Türkiye ye mi?

• 2ay

o zaman nerelisiniz de Türkiye yi sevmiyosunuz yoksa ben yanlis mi anladim :/

• 2ay

Türküm, Türkiyeyi de seviyorum ama bazı insanlar bir garip hoşlanmıyorum :)

• Suriye ne ya başka ülke mi kalmamis

0|0
    0|0
    • 2ay

kitabin yazari ben değilim :D

Yükleniyor...