Mitolojide hangi kahramansın?

Mitolojiye ilgi duyanlar.. Kahramanınız kim ve neden?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• adonis

Kış ve bahar ile bağlantılıdır

Kıbrıs veya suriye kralı Kinyrasın kızı Smyrna veya Mryhadır. Bu kız Apollonun lanetine uğramıştır ve kız babasına aşık olmuştur. Geceleri karanlıkta babasının yanına gidip onunla birlikte oluyormuş. Bir sabah uyuya kaldığı için babası fark etmiş ve onu öldürmeye çalışmıştır. Fakat diğer Tanrılar ona acıyıp onu mersin ağacına çevirmişler. Kız bu sırada babasından hamileymiş ağacın kabukları dökülmüş ve çocuk doğmuş adı Adonis olmuştur.

2 tanrıça Adonise bakmak istemişler ( Aphrodite ve Persephone )

Tanrılar Adonisin 3 ay Aphroditele 3 ayda Persephoneyle kalmasına karar vermişler diğer aylarda nerde isterse orda kalıcakmış

Adonis büyüdüğünde Aphroditenin yanında kalmaya karar vermiş. Çokta yakışıklı olmuştur. Hem Persephone hem de aphrodite Adonise aşık olmuş. En tutkulu aşk Aphrodite tarafındandır. Bunu Ares kıskanmıştır (kimi kaynaklarda Artemisinde kıskandığı söylenir) Aphrodite ve Adonis çayırda gezerken Ares yada Artemis üzerlerine bir yaban domuzu göndermiş domuz Adonisi öldürmüş Adonisin öldüğü yerden Manisa laleleri çıkar aphrodite de onu kurtarmaya çalışırken ayağına güllerin dikeni batıyor ve beyaz güller kandan kırmızı oluyor ve kırmızı gül bu yüzden aşkın sembolüdür.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• nedenini bilmiyorum ama zeus.. mitoloji ile fazla ilgilenmiyorum ama tarih dersinde mitoloji hakkinda konustugumuzda needense hep zeus ilgimi cekiyordu belkide sahip oldugu onca güc ten dolayi..

0|0
    0|0
  • malım ben

0|0
    0|0
  • Hera yım çünkü Zeus'tan bile daha nüfuslu ve iktidar sahibi...

0|0
    0|0
  • Afrodit ; Güzelliği severim :) güzelleştirmeyi ve güzel şeyler görmeyi de severim :)

0|0
    0|0
    • Diğer adıyla Venüs. Aşk ve Güzellik Tanrıçası. Bilinmeyen yönüyle Savaş Tanrıçası.. Efsanelerden birine göre, babası Uranos'un kesilen cinsellik organının denize atılmasıyla oluşan köpüklerden doğar. Zeus'un zorlamasıyla Ateş ve Volkan tanrısı Hepaistos'la evlenmiştir. Bu evliliğe sadık kalmayıp, Hermes, Dyonisos gibi tanrılarla, Phaeton, Adonis ve Anehise gibi kahramanlarla sevgili olmuştur. Eros'un annesidir..

Bir de Banu Alkan vardı, ama efsanenin neresindeydi hatırlayamadım..

• Yani ben güzellik kısmını aldım mitolojideki :) Erosun annesi olmakta ayrı bi ayrıcalıktır tabi. Banu alkanda hadesle bir ortaklığı varsa ondan olabilir :p

• Daimon: İlahi bir kudret tarafından seçilmiş kişi. Ama bazılarıda demon yani şeytan anlamına geldiğini yunan mitolojisinde daimon olduğunu söylerler. Hata yıllardır heryerdeki üyeliğimde adımı daimonedenz diye kullanıyorum :D

0|0
    0|0
  • hektor

0|0
    0|0
  • Dafni apollonun biricik aşkı:):)

0|0
    0|0
  • daphne' yim. erosun okuna kurban olan zavallıcık :p defne ağacını severim :)

0|0
    0|0
    • Mite göre, kendisini küçümseyen Apollon'dan intikam almak isteyen Eros, Daphne'nin kalbine nefret okunu, Apollon'un kalbine aşk okunu saplar. Apollon artık umutsuz bir aşka sürüklenmiştir. Bu karşılıksız aşk Apollonu Daphne'nin peşine takar. Günlerce kovalar Apollon Daphne'yi. Korku ve nefretle Apollon'dan kaçmakta olan daphne yakalanmak üzere olduğunu hisseder ve toprağa yalvarır. Toprak bu haykırışı duyar ve onu Defne ağacına çevirir.

• işte tam da bu yüzden daphne

• horus'un gözü.:)

0|0
    0|0
  • ben şimdiki hayatımın kahramanıyım

0|0
    0|0
  • Ligeia'yım. Siren olayım ben ehe.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Ull: Av ve okçuluk tanrısıdır.Silahı Porsuk ağacı’ndan yapılmış bir uzun oktu ve Ydal’da yaşardı.Düellolarda yardım için çağrılırdı.Thor ve Sif’in oğluydu.Sıklıkla tapılan bir tanrıydı.Hatta bir ara en yüksek tanrılardan biri kabul edilmiştir. Beceri, av ve duello tanrısı olarak geçer bir çok kaynakta.

0|0
    0|0
  • Zeus

Elinde yıldırımları tutan, tanrıların babası ulu Zeus; öfkesiyle yeri göğü inleten, romantik halleriyle karısı Hera'yı kıskançlıktan çıldırtan Zeus... Eğer mitolojide yaşasaydınız, herhalde dünyanın en şanslı insanı olurdunuz. Ne var ki, modern zamanlarda yaşıyoruz. Ancak kurnazlığınız, eşsiz adalet anlayışınız ve insanlara verdiğiniz ilhamla size post modern Zeus demekte bir sakınca görmüyoruz.

0|0
    0|0
    • Hocam bence bu sitede Zeus olacak son kişi sizsiniz. :)

Her gördüğü kadına sarkan bir herif bu. Herkül olur sizden ama... Sorumluluk sahibi biri olarak.

• Cinnet geçirip karısını ve çocuklarını öldürdükten sonra, onun cezasını çekmek için koca ahır temizlemiş adamdır. 12 birbirinden zor görevi bitirmiştir cezasına sadık kalmak için.

• Zeus daha fena. Kız kardeşlerinden çocuğu olan, her gördüğü kadına kılık değiştirip sahip olan birisi. :D

• Perseus...

0|0
    0|0
  • MAAT: Adalet tanrıçası.Ismi "Adalet","Evrensel Düzen" anlamına gelir. Kafasında bir devekuşu tüyü taşır.Bu tüy diğer dünyada, Osiris'in mahkemesinde, ölünün kalbi karşısında bir terazide tartılır.Bu tartılmaya göre ölünün ruhu cezalandırılır veya ödüllendirilir.

0|0
    0|0
  • Hermes...

Neden peki? Çünkü kurnazdır, akıllıdır. Geri planda kalıp hayatını rahat içersinde geçirmeyi bilir. Zeus'un desteğini arkasına almıştır, postacılığını felan yapar ama yine de iyidir. Hermes'i severim. Hırsızların ve tüccarların tanrısı...

Ama ben kimim mitoloji de? Kesinlikle Hades'im. Onun kadar yanlız ve onun kadar kıskancım. Ama kötü değilim. Birinin elinden Persephone'unu çalmayı bekliyorum.

0|0
    0|0
  • 6 ay Afrodit'le 6 ay Persephone'yle takılan Adonis. Alttaki diğer taklitlerimden sakının.

0|0
    0|0
  • Kral cepheus'um ben!

küçük dağları ben yarattım, büyükleri de zeus :p

0|0
    0|0
    • Aethiopia kralı Cepheus.. Truva kahramanlarından Memphisli Kral Agenor'un oğlu...

Herkes tanrı olurken, sen neden kral olmayı seçersin :))

• Herkes tanrıları seçeceği için ben farklı olayım, çok göze batmayan birini seçeyim dedim :)

• Hocam şarapta güzel görünüyo valla.. Cabarnet mi ne o öyle :)

• Bereket tanrısı KİBELE =D

0|0
    0|0
  • Apollon... Yüce Caesar öyle uygun gördü...

0|0
    0|0
  • Hermes... Yillardir adim kankalarimin dostlarimin bildigi cs, cod 2 ve diger oyunlardaki nickm ;-)

0|1
    0|0
  • puffffffff

0|1
    1|0
  • Şöför Nebahat'i seviyom ben..

0|0
    0|0
  • Kriyus.. Ey gidi eyyy.. :D

0|0
    0|0
    • Kudreti hayranlık uyandıran Güç ve Savaş tanrısı. Uranos'un oğlu. Titanlar tarafından lanetlenmiştir.. :)

Oyunda kullandığın bir nick mi aynı zamanda :)

• Çok güçlü ve kudretli olduğu için direk öldürmeye yeltenememişler..

Aynı zamanda kardeşleri olan şeresiz titanlar bakmışlar olacak gibi değil sevdikleriyle

tehdit etmişler ve lanetlemişler.. Koca adamı tarihten silmişler.. Ama hala onun yaşadığına inananlarda yok değil..

• Akhilleus.Tanrı olmasada zeusa, hadese kafa tutan bir yapı mevcut.

0|0
    0|0
  • adonis

0|0
    0|0
  • Herkül olayım ben.

0|0
    0|0
  • conan

0|0
    0|0
  • hector