Anime filmler neyin nesi?

Arkadaslar anime film fanatikleri varsa sormak istiyorum anime denince ne hissediyorsunuz sizi bu denli etkileyen normal filmlerden daha cok tercih etmenizin sebebi nedir, +18 olanlarda ilginizi cekiyormu ve neden?

Güncellemeler:
Arkadaslar bir ajans icin arastirma yapiyorum bana ne kadar duzgun bilgi verirseniz o kadar mutlu olurum. Bide +1 tabi :-)
Arkadaşlar yardım ve ilgileriniz için hepinize teşekkür ederim istediğim bilgleri fazlasıyla aldım ;) hatta merak ettim özellikle Death note u izliycem :) beğenirsem devam ederim :))

0|0
65

En İyi Kız Görüşü

• ben izliyorum.animeler dizilerin veya filmlerin kalemle çizilmiş versiyonudur.tom ve jerry gibi konusuz çocuklara hitap edenleri de vardır.bir de tüm polisiye dizilerine rakip olacak "death note " gibileri de vardır.kısacası animeler aslında daha çokyetişkinlere hitap eden konuları olan eserlerdir.

0|2
    0|0
    • Aydinlattigin icin tesekkurler.

• death note izlemedin mi ? anime neymiş ya diyenlere ilk bunu öneririm.hemen izzle ;)

• tamam dur gaza getirme bitirmem gereken çizimler var :) bleach için de çok güzel demişlerdi, hatta şuan en iyi anime sıralamasında 1.olması lazım ama ben pek beğenmemiştim :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Ok ciddileşiyorum. Anime japon çizgi film sanatıdır. sadece çizgi roman olarak çizimlerine manga denir. Normal çigi film karakterlerinden farklı bir çizim tekniği vardır. Konusu dünyada olabilecek veya olamayacak herşey olabilir. Tepkiler abartılıdır. Bazı animelerin live action dediğimiz dizileri ve filmleri vardır.

Konularına göre isimlendirilirler. Bizlerde çocuklar için erkrana konur ama aslında sadece çocuklar için değil heryaştan insana hitap ederler.

Örneğin ülkemizin en çok bilinen animelerinden Sailor Moon aslında Türk kültürüne bakarsak +18 dir. Çünkü içerisinde eşcinsel ilişkiler ve çıplaklık olan bölümler mevcuttur. Fakat Türkiyede bu bölümler yayınlanmamış veya montajla seslendirmeler farklı yapılarak giderilmeye çalışılmıştır.

0|2
    0|0
    • Guzel ve aciklayici cevabin icin tesekkurler. ;)

• Son birsey en cok tercih eden yas araligi nedir?

• Onu saptamak güç ama 15-30 arası grup internetten izliyo ve montajsız haliyle daha iyi keyif alarak izleniyor. Ama genelde tvlerde çocuk kanallarında gösteriliyor malesef.

Birde ülkemizde pek fazla insan farketmiş durumda değil 80 kuşağından o yüzden çizgi film gözüyle bakanların sayıı oldukça fazla

• Çizgi filmden farklı olarak yetişkinlere yönelik türleri de var. Josei gibi. Senin dediklerin hentai. Hentai sevmem çünkü fazlasıyla sapkın bana göre. Tecavüz eden ahtapotlar falan...Bir de ecchiler var, cıplaklık barındırır, ama rahatsız etmez insanı. Midori days örneğin. Arada farklı türlere kaysam da benim sevdiklerim josei. Bu ara şuna başladım, izlemedeyim ara ara. link

0|1
    0|0
  • +18 olanlara hentai deniyor. Ayrıca gelmişsin nerdeyse 40 yaşına hayırdır ne bu merak ?

0|3
    0|0
    • Yok canim okadar olmadim;) ayrica ogrenmenin yasi yoktur,bide direkt hentaiden girmissin hayirdir?

• lafı cuk diye gediğine oturtmuşsun bende tam böyle birşey söyleyecektim..tebrikler yuliababy :)

• @ mcorlene rica ederim.Özel bir çabam olmadı :D

• Bugüne kadar hiç izlemedim. Çok itici geliyor bana nedense.

0|1
    0|0
  • çok güzel ya çok korkunç <3

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Anime fransizca kokenli bir kelime olup japonca kelimedir.

Anime denilince cizgi film gelir

Cizgi film denince japon cizgi filmi gelir

Slum dunk(kizil kafa)

Plawres sanshiro(jumaru)

Tusubasa

Yukardakiler klasik

One piece, naruto, bleach, bunlarsa yillarca yeni yeni bolumleri cekilenlerdir cizgi roman haline ise manga denir,

Dunya da encok izlenenler arasinda bunlar vardir senaryo olsun konusu olsun cizimleri olsu 10uzerinden on bu 3u icin

1|1
    0|0
  • Anime izlememin sebebi; toplumun bize dayattığı klasik yaşam düşüncesinin ötesine geçebiliyor oluşu.Senaristlerin hayal güçlerine olan hayranlığım ve olayların kısır döngüye uğramaması denebilir. Anime izleyen birine "çizgi filmmi izliyorsun" diye söylemde bulunupta, bu tarz yapımları tom ve jerry tarzı yapımlarla eş tutan biri için anlaşılması zor filmler..

1|1
    0|0
    • Peki bu tarz filmlerin senaryolari gercek insanlarin oynadigi filmlerde uygulansa ne degisir?

• Tespit guzel,tesekkur ederim.

• Önyargılardan uzak soru ve yaklaşımlar için de ben teşekkür ediyorum..

• naruto ve naruto shippuuden die bir anime var bence çok iyi.. çizgi film gibi görebilirsiniz ama arkadaşlık ve zorluklar karşısında pes etmeme gibi konuların en iyi örneği vardır bu filmlerin içinde..

bakış açısı çok önemli, bizim millet sadece görmek için bakıyo ama anlamak için bakan sayısı çok az ;)

0|1
    0|0
    • bleachte güzeldir ama konulu istiyorsan fma2 ve death note izlemelisin :)

• Death note un bikaç bölümünü izledim güzelmiş izlemeye devam edicem teşekkürkrler :) hatta gerçek versiyonuna da bir bakmam lazım, sen de vaktin varsa naruto izlemelisin, ilk başlarda biraz sıkılabilirsin ama konuyu anladığın zaman sevebilirsin. her hafta cumartesi günleri naruto izlemek için sabırsızlanana bayan arkadaşlarım var :D

• Naruto Shippuden ve Deat Note dan başka anime izlemem

0|1
    0|0
  • hep japonların işi normal cizgi filmleri güzel tütmana bide henati sini yaptılar ama demekki sevenler var ne diyim tercih meselesi

normal çizgi filmleri izlerim dragon ball z yi izliyorum zaman buldukca 85 ci bölümdeyim

0|1
    0|0
Yükleniyor...