Eğitim ve geleceğimle alakalı..

arkadaşlar meraba. burda genellikle benden büyük kişiler olduğu için danışmak daha uygun geldi. 18 yaşındayım lise son okuyorum. alanım ingilizce 3 yabancı dilim var. ve 6 yaşımdan beri müzikle uğraşıyorum. ailemle konuştuktan sonra onlarında fikirlerini aldım, mütercim-tercümanlık bölümü okuyacaktım üniversitede sonra da büro açıp bu şekilde hayatımı sürdürücektim. kendimi hep buna göre planladım ama müzikle ilgilenmeyi de hiç bırakmadım. fakat gönlümde hep müzik bölümü okumak var. herkes onda iş garantisi yok diyor ama diğerinde de yok, sonuçta hiçbir şey kesin değil büro açamazsam ya da çalışacak bir şirket bulamazsam yine aynı şey özel sektör sonuçta. ve müzikte çok daha mutlu olacağımı düşünüyorum fakat iş olayıda korkutmuyor değil. ve artık seçip kafamda netleştirmek ve bununla ilgili kafamdakileri oturtmak istiyorum fikirlerinizi yazarsanız sevinirim..

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Oku önce boşver müziği falan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Göz önündeki şarkıcıların pek azı konservatuvar mezunudur. Bence her ikisini de elde edebilirsin.

Böyle deyince aklıma şöyle bir reklam vardı o geldi: "koşarken obua çalıyor..." galiba kek reklamıydı... :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• tercümanlık mesleğini al.sonrada konservatuara yazıl.en azından mesleğini yaparken sevdiğin işe de el atmış olursun

0|0
    0|0
    • lakin 2side 4 yıl sürüyor çok geç olucak benim için üstelik yetenek sınavıyla girilen bir şey bu yaşlarımda ilgilenip öyle girmek tazeyken başlamak istiyorum senin dediğin mantıklı ama sanırım ben kararımı çoktan vermişim

• peki tercümanlık okumadan tercümanlık yapmam mümkün değil mi diploma tecrübe vs. olacaks onuçta. biliyorum tercüman olanlar tabiki öncelikli fakat iyi olduğumu gösterirsem bu işi yapmama imkan olmaz mı?

• eğer tanıdık bulursan ya da kendini ispatlarsan yapabilirsin bence ama kesin bilgime yok

Yükleniyor...