Ne kadar dolu ya da boş yaşiyorsunuz bunun farkinda misiniz?

Tabi ilk başta Allah için yaşayanlar kenarda dursun alkışlıyorum onları. Benim sözüm sistemin kölesi olmuş kirli zihinlere. Kıyafet, fikir, hareketler kullanılan ürünler hepsi sisteme hizmet eden basit insanların peşinden koştuğu zevkler. Bir kadının mayaj yapıp kendini beğendirmeye çalışması bir erkeğin aynı şekilde kendini beğendirme çabası. Karakterler geniş ahlak yerlerde nasıl bu kadar kör oldunuz. Bilim bilginiz yok cahilsiniz din bilginiz yok cahilsiniz Allah neden bizi yarattı sorusunu bile sormadan bir parazit gibi yaşayıp ölceksiniz nasıl bu kadar cahil kalabildiniz lütfen açıklayın

1|2
7|17

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• boş yaşıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Senin paylaştığın düşüncelere bende bazen kapılıyorum ama insanız hepimiz dört dörtlük değiliz hiç birimiz her insanın artısı olduğu gibi eksiside var böyle şeyler aklımızdan geçebilir fakat buna yargı koyamayız sadece bir varsayımdan örnek veriim verdiğin örnek gibi bir insan olsun diyelim zengin olsun işi gücü yerinde olsun onlarca yüzlerce insana faydası olsun birde senin istediğin gibi bir insan olsun maddiyatı normal olsun işi gücü yerinde olsun sadece kendine faydası olsun böyle bir durum işte tam anlatamadım ama anladığını düşünüyorum soru başlığın normal ama içerik bence mütevazilik dışı

1|0
    0|0
    • 2ay

mütavazi değilim evet malesef. Ama o yazdığım özellikte olan insanlar iyi insanların üstüne çıkıp sistemin öncüleri oluyor zamanla, gerçekten bu sistemde en ufak kıvılcım bütün insanlığı yok edebilir Allahtan sistemin insana ihtiyacı var öylece yok edemiyor sadece eleyerek gidiyor. Akıllı olanlar dışarı salakalar içeri sistem büyük bir akıl hastahanesi kimsenin zihni kendine ait değil klonlanmış bir insan kolonisi olarak sürünüp gidiyorlar. Allah hiç mi gelmez aklına bir düşün nasıl bu kadar kör olabildik

• 2ay

Mütevazi değilsen seninle tartışmanın mantığı yok

• 2ay

mütevaziliğin tanımını yapabilirmisin? Yapamazsın. Adaletin olduğu yerde mütevazilik söz konusu değildir. Ve bazen gerçekler seni rahatsız ediyorsa bunun tek sebebi vardır sana hitap ediyordur yazım sana çok hitap ettiyse kusura bakma ama bu böyledir

• Bağırma lan

1|0
    0|0
  • Kimseyi yargilamak sen söyle o böyle yasiyor v. s demeye hakkimiz yok Allah kime imani nasip ettiyse onu yolundan ayircak kimse yok eger kimide delalete suruklerse onuda dogru yola goturcek kimse yok..
    Unutmamak gerekir ki insan namazi terketmez
    Namaz insani terkeder..

1|0
    0|0
  • Çok ta şey yapmamak lazım. 👍
    Olur öyle...😜

2|1
    0|1
  • neden yaratıldığını bilen boş yaşamaz

1|0
    0|0
  • Herkesi yaşantısı ile inanışı ile başbaşa bırak bunları sorgulamak bize düşmez ayrıca tek sorun bahsettiğin konu olsaydı keşke bu konu en masumu.

0|0
    0|0
  • dolu yaşamanın kontrol etmek gibi bir stresi var o yüzden hep boş yaşıyorum..

1|0
    0|0
  • Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı cumalar çokkkkkkkkkkkkkk boşuna yaşuyoruz

1|0
    0|0
  • Ablacım sen soru mu soruyorsun?
    Milleti gömüyor musun?

Bu nasıl bir üslûp?

"Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız..
    Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.." Hadisine yakışıyor mu?

Lütfen..

#Vesselam

0|0
    0|1
    • 2ay

bana göre normal sana göre değil

• 2ay

ya arkadaş boşver sen takma kendi metaforuna kendin düşüyorsun. Aynı şeyi sen yapıyorsun beynin yanmasın durduk yere

• Boş yaşıyorum.

1|0
    0|0
  • Nerden geldim nereye gidiyorum ve ne için yaşıyorum bunları cevabını bilmeliyiz

1|0
    0|0
  • Burada takılmak sa boş

1|0
    0|1
    • 2ay

tv izlemek burada takılmak unlar insanın boş olduğnu değil bu tür boş işlerde ne tür doluluk aradığı önemlidir

• peki sen bu cahil toplumu bilinclendirmek icin ne yaptin? suclayici olarak bu toplumu duzeltemezsin

0|0
    0|0
    • 2ay

insani ayakta tutan benlik zanni degildir hiclik bilincidir unutmayin hic olamayan bir insan var olamaz zaten

• 2ay

ne güzel söyledin, bence sen gerçek iyiliği özümsemişsin arkadaş yolun açık olsun

• 2ay

humanizm bunu gerektirir zaten bana gore kotu insan yoktur sartlarin sistemin ve diger insanlarin getirdigi zorunluluk ile zamanla kendini kaybeden kotuluk yapan insanlar vardir ki bugune kadar kotulukten kimse bir sey kazanmamistir

• Bu ara çokça yaşıyorum napıyoruz biz derdimiz nedir

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...