Türkü mü seversiniz şarkı mı? türkü mü seversiniz şarkı mı?

evet garip bir soru ama türkü mü seversiniz şarkı mı?

0|0
218

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 17

• 1700'lü yıllarda yazılmış bir Türkü bugün dahi dinleniyor, ancak 2013 ocakta yazılan bir şarkıyı, şubatta hatırlamıyoruz bile...

Dolayısıyla sevmekle dinlemek farklıdır... Her şarkıyı dinlersin de her Türküye aşık olursun...

1|0
    0|0
  • türkü severim

1|0
    0|0
  • Onlar aynı şey aslında. "Şarkı" kelimesi şark'ı = doğuya ait anlamına geldiği için, 100 yıl kadar önce bir de türkü kelimesi yaratıldı. Türk'e ait anlamında. Doğu'dan soyutlanmak için yapılmış şeylerden birisi ve bu ayırım çok yapay aslında. Bilhassa halk müziği eserlerinin "türkü" diye nitelenmesi sağlandı, hepsi şarkı sonuçta, halk şarkısı, Serdar Ortaç şarkısı vs...

1|0
    0|0
  • link Hem bunu severim

link Hem bunu

1|0
    0|0
  • bağlama çalan biri olarak tabi ki türkü ancak diğer tarzlardan da kopmam hepsinden dinlerim ama türkünün verdiği hazzı başka müzik vermez

1|0
    0|0
  • o ana bağlı

1|0
    0|0
  • Şarkı ama arada türkü de dinlerim.

1|0
    0|0
  • Türkü dinleyemiyorum nedense.Aslında Türkçe şarkı dinleyemiyorum.Nedense sevmiyorum.

1|0
    0|0
  • tekrar etmesen? haydar öztürk çöpçü şirvani youtupa yaz.

0|0
    0|0
  • Hangisi kulağıma hoş gelirse.

1|1
    0|1
  • hepsi:))))

1|0
    0|0
  • Hepsi hepsi hepsi :)

1|0
    0|0
  • Hepsini karıştırır dinlerim.

1|0
    0|0
  • Genelde türkü severim

1|0
    0|0
  • türkü şarkı değil mi cahil kızım

0|1
    1|0
  • Türkü de bir şarkı daha önce sana bunu kimse söylemedi sanırım.

0|0
    1|0
  • O an hangisini dinlemek istersem onu dinlerim. Misal şu an türkü modundayım ve türkü dinliyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• türküler çok şen şakrak olsa bile acayip duygusal hikayeleri oluyor çünkü gerçek hikayeler ama şarkı ya z gitsin ama şarkı dinlemek daha iyi

1|0
    0|0

• Şarkı

1|0
    0|1
Yükleniyor...