Kendimi geliştirebileceğim kitaplar önerebilir misiniz?

Konuşmalarımda 'ee' sözcüğünü fazla kullanıyorum hem konuşmamı hem de beni geliştirebilecek kitap önerir misiniz?

Güncellemeler:
2ay ..

1|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• ben şahsen kitap okumuyorum ama ifade gücümün yeterli olduğunu düşünüyorum.
    sürekli kitap okumak elbette telaffuz ve kelime haznesini geliştirir ancak.
    ben kitap dahi okumadan kendi duygu ve düşüncelerimi olduğundan daha iyi bir şekilde yansıtıyorum.
    belkide bu benim özümde olan bir hissiyattır onu bilemem tabi.
    eğer kendinini geliştireceksen tabi bu benim şahsi görüşüm
    ağır üslüplu ve sıkıcı konulu kitaplardan uzak dur. bazı kelimeleri okuyamaz ve anlayamazsın birde konuda bütünlüğü yakalayamazsan kitap okumak sana zülum olur. Kitap okumayı sevmeyen biriysen her gün bir veya iki tane kısa hikayelerden oluşmuş kitaplar ya da internetten bulduğun kısa hikayeleri oku hem anlamın hemde telaffuzun gelişsin söyleyemediğin kelimeleri ise sürekli tekrar et ben bazen kelimeleri harflerine ayırıp kendime ayrı bir uğraş edinmiştim. mesela televizyon kelimesini harf harf söyleyip düşünmeden tabi bu harflerı sonradan bir bütün halinde tekrar okuyordum. bir çok yerde kelime oyunları var bunlardan yararlan spor haberleri ve gazetedeki köşe yazılarına göz at konuşurken ise çok hızlı konuşmamaya çalış düşünerek konuş sürekli bulmaca çöz aklın ağzın ve ellerin bir uğraş içerisinde olmalı. Yazı yazmayı kendine hobi edin yazdıklarını her daim oku. konuşamamanın tek nedeni söyleyeceklerini kelimelere yansıtamaman ya da konuşmandaki duygu derinliğine özgü kelimelerini seçememenden kaynaklanabilir. Kitap tavsiyesi olarak PARADOKYA serisine bir göz at derim sıkılmayacağını umuyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hangi kitabı okumanla alakalı değil ne kadar okursan okadar düzelir romanda olabşlir kişisel gelişimde psikolojikde bilimkurguda sana önereceğim kitap bir sürü ama
    Bana ait (sinem işler) romantik komedi
    Sana anne diyebilirim (didem bilaş) mizah
    Aşk nöbeti ( ayşe ferda eryılmaz) tutku aşk
    Veda (ayşe kulin)
    Kan kırmızı (aslı karabulut)
    Kuzey masalı (zeliha eren)
    Pabucumun ajanı 1-2 (asude) kesinlikle şiddetle öneriyorum mutlaka okumalısın. Deniz & tuna mükemmel bir birliktelik romantik komedi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• kitap okumak işine yarar mı bilmem ama zihnini kullanmanın başka yöntemleri de var satranç oyna mesela zihnini kuvvetlendirmenin bir yolu olarak görmeyebilirler insanlar ama alışılmışın dışında spor faaliyetlerine girişebilirsin bu fayda sağlayabilir şunu da belirteyim ki ilaç kullanmış (psikiyatrist) ve betimlemesi iyi olmayan kitaplar dışında kitap okumayan biri olarak (ki okumayı da sevmem) kişisel gelişim kitaplarının zerre kadar faydası olmayacağını söyleyebilirim (hiç okumadım) çünkü o kitaplar sana ne olman gerektiğini söyler ama asla nasıl yapacağını söylemez ya da söylemeyi beceremez, o yüzden onlardan uzak dursan bile daha amacına yönelik hareket etmiş olursun

0|0
    0|0
  • Konuşmandaki "eee" sözcüğünden kitap okumakla kurtulamazsin. Kesinlikle alışkanlıktan dolayı yapıyoruz onu. Alışkanlıklarını değiştirmeye çalış ve eğer çevrende o tarz asalak kelimelerı sık kullanan birileri varsa iletişimi kesmen faydalı olacaktır. Kitap tavsiyesine gelirsek, görüş yazan arkadaşlari dinlememeni öneririm şayet o kitaplar gelişmene yardimci olamaz. Dünya klasiklerini okumaya başla derim.

0|0
    0|0
  • Öyle kitaplar yok maalesef.

0|0
    0|0
  • Konuşma. Ben öyle yapıyorum.

3|1
    1|0
  • Kitap değilde bunun icn en büyük yardımcıyı söyleyim sana TRT Kanallarını izle özellikle Türk sana Muzigi Oralarda Iı ee Aa diyenlerin işi olmaz sende alisirsin Diksiyonu en düzgün insanlar orda Konusma bakımından

0|0
    0|0
  • albert camus- yabancı
    jean paul sartre- bulantı
    nietzsche- zerdüşt
    jack kerouac- yolda
    freud- psikanaliz
    biraz da schopenhauer ekledin mi üstüne bişeyciğin kalmaz geçmiş olsun :)

diksiyon için ayrıca sesli olarak tekerleme tekrar etmeni tavsiye ederim naçizane...

0|0
    0|0
  • Kinyas ve Kayra

1|0
    0|0
  • Ahmet hamdi tanpinar- huzur/saatleri ayarlama enstitusu, sabahattin ali/kurk mantolu madonna-kuyucakli yusuf. Derdin turkceyse bunlar en iyiler bence

0|0
    0|0
  • Erdal Demirkıran kitapları ben dünyanın en akıllı insanıyım ile başla derim

0|0
    0|0
  • yuval noah harari - hayvanlardan tanrılara

0|0
    0|0
  • Kitap okumadan ziyade diksiyon dersleri alabilirsin

0|0
    0|0
  • ben kitap gibiyimdir

0|0
    0|0
  • wulf dorn - psikiyatrist

0|0
    0|0
  • Kendini düşünce kitaplarına ver. Herkes tarafından kabul gören fikir kitaplarına.

Varoluşculuk, nihilizm, absürdizm gibi.

Albert camus un yabancısı varolusculuga güzel bir örnektir, aynı zamanda absürdizm e de.

Dha agır bir kitap olarak da böyle buyurdu zerdüşt var, nihilizm.

Kinyas ve kayra var tam anlamıyla edebi bir eser.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Momo
    4N1K
    Gözlük
    Postayla Gelen Deniz Kabuğu
    Yaşını bilmiyorum ama zamanında çok faydasını görmüştüm. Ancak içeriğe değil mesaja bak :)

1|0
    1|0
  • Sunay Akın kitapları iyidir

0|0
    0|0
  • Sevgi maraşli kitapları

0|0
    0|0
  • hızlı okuma kurslarına kaydol

0|0
    0|0
  • Sevdiğin kitapları oku bunun kitapla ilgisi yok kitap okumakla ilgisi var bence ama saçma kitaplarda okuma 😂 Bide az sesli oku yararı olur

0|0
    0|0
  • Şairlerin dilinden

0|0
    0|0
  • Kişisel gelişim içerikli kitapları okumalısın

0|0
    0|0
Yükleniyor...