Sen kimsin , nasıl var oldun, bir hiç olarak mı var oldun yoksa büyük bir güç mü seni yoktan var etti?

İnsanoğlu yeryüzünde akıla sahip yegane canlıdır. ve bu aklın neticlerindendirki düşünür, merak eder, araştırır, öğrenir ve idrak eder. bunlardan doğan bilgiye İlim, Bilim, İrfan gibi bir çok adlar verir. işte bu düşünen merak eden ve öğrenen zeka gibi müthiş bir özelliğe sahip olan insanoğlunun kendisine sorduğu en önemli sorulardan biri ve belkide en önemli ve en temel soru şudur;ben kimim, nasıl var oldum, içinde yaşadığım dünya ve evren nasıl varoldu? yaratıldımmı? yoksa varlığım kendiliğinden oluşuvermiş bir şeymi, yani bir YARATICIM (CELLE CELALÜH) var mı yokmu? evren ve biz şu anda ne durumdayız, ve ne olacak? işte bu sorularla kafası bir hayli meşgul olan insanoğlu bu soruları cevaplandırmak adına bir çok şeye müracaat etmiş ve onlarda bu en temel sorusuna cevap bulmaya çalışmıştır. kah bu sorunun cevabını dinlerde kah felsefede kahda bilimde aramıştır.

Kaynak: Neden İslam (Neden ALLAH C. C'e inanmalıyız?) izafet. net
Copyright ©izafet. net

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Cosmos belgeselini bir izle
    Tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • 2ay

ben bunları çok iyi biliyorum elhamdülliah. Bende sana big bang ve tanrıyı öneririm. Çünkü Allah vardır bilim de onun güçlerini keşfeden bir aracı o kadar.

• 2ay

Hicbir canlı olumlu mutasyona uğramıyor bunlar hala modifikasyon u mutasyon olarak yargılıyor

Allah inancının ince bir noktası
      Varlığını ararsan varlığını
      Yokluğunu ararsan yokluğunu bulursun

İnsanlar dediğin gibi sırf nefsi arzular doğrultusunda inkara koşuyor özellikle müslüman olup dinsiz gibi yaşamak isteyenler

• 2ay

çok ama çok doğru

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben kendine isim koymuş milyarlarca candan biriyim. Yokluktan varlığa üflendim. İlahi bir el büyüttü, yolumu döşedi önüme, yüzüme kapanmış kapıları açtı, açık olan bazı kapıları kapattı. İlahi el beni kitaplara yönlendirdi. Okumayı öğretti. Düşünmeyi öğretti. Hiç istemediğim konuları bile sorgulamayı öğretti. Bilgimi artırdıkça kibrimi de artırdı, sonra bir tecrübeyle kibrimi yıkıp attı. Sonra yeniden öğretmeye başladı. Bu sefer öğrendiğim her şeyde öğrenmediğim dünyaları gösterdi. Bana henüz tam olarak kavrayamadığım bir misyon verdi. Bildiğim odur ki, okuduğum her kitap, öğrendiğim her bilgi, yürüdüğüm her yol, geçtiğim her kapı bu misyonun ne olduğunu anlamaya götürüyor beni.

1|0
    0|0
  • Ete kemiğe büründüm, Yunus diye göründüm. (Y. emre)

1|0
    0|0
  • Karanlık enerji yoktan var etti.

0|0
    0|0
  • Uzaylılar bizden çok daha akıllı belkide milyonlarca yılla bizden önce yaratıldı bu evrende

0|0
    0|0
    • 2ay

Allaha inanıyormusun?

• 2ay

evet ya :)))) inşallah gidicem araştırdım nasıl gidildiğin o iş bende sağolasın :)))

• 2ay

Sevaplarında bende. Ayrıca insan Rabbini sorgulandığında beyninin bunu alamayacağını bilmesi lazım. Bir kitap var gizli ilimler kitabı tavsiye ederim. olağan üstü dualar var. ama her insan kaldıramaz vede her insanada soylenmemeli

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...