Bas gitar çalan biri kontrbas (double bass) çalabilir mi?

düşünhdümde telleri aynı ilk başta biraz zorlansada pratiği oturduktan sonra çalabilir mi?

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Perdesiz entrumanları çalmak freed aralıkları olan bir enstrumanı çalmaktan haliyle daha zordur. Perdesiz bass çalınabilir ama kontrbass biliyorsun ayakta dik olarak çalınır ve viyola modeliyle bir tel kombinasyonuna sahip. Böyle olunca en azından yaylı bir enstruman geçmişi olması gerekir.

1|0
    0|0
    • 2ay

tek endişem bu konuda nota basmak bir ara keman çalıyordum daracık bir alanda parmağını 5 milimetre kaydırmanla yarım ses değişiyordu ayakta olup çalış şekliyle ilgili bir endişem yok onu idare edebilirim ama dediğim gibi o noktaları tam oturtmak sıkıntı olabilir diye düşünüyorum kemanda yaklaşık 1 yıl pozisyon çalıştırmışlardı ve bunda çok daha büyük bir alan var bas çalmamın yardımcı olabileceğini düşünüyorum da en erken 1 yıla alabilirim herhalde kontrbas o sıradada bas ı iyice kavrarım

• çalabilir mantıgı aynı

1|0
    0|0
    • 2ay

bende öyle düşündüm perdeleri aynımı bunun hakkında bilginiz var mı? hani kontrbas perdesiz ama sonuçta belli bir noktaya o nota için tam basılması gerekiyor

• 2ay

rica ederim
      ben teşekkür ederim anlayışınız için :)

• 2ay

aa olur mu öyle şey rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...