Kendimizi geliştirmek için ne yapabiliriz?

Arkadaşlar toplum içinde daha saygın olmak için karakterimizin doğruluğu dışında başka özelliklere de sahip olmamız gerektiğini düşünüyorum (enstrüman çalabilmek, dil bilmek, değişik bir yetenek vb.). Kendimizi bu anlamda geliştirmek için ne önerirsiniz, neler yapılabilir?

0|2
13|27

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okuyun. Klasiklerden araştırma kitaplarına, tarih ve siyaset bilimlerine kadar her alanda okuyabildiğiniz kadar okuyun. Kitap okumanın en önemli faydası bilgi dağarcığını artırması değildir. Kitap okumak, insanın düşündüklerini ifade etmeyi öğrenmesinin tek yoludur.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• akşam sanat okulları, gençlik merkezleri ya da bazı üniversiteler kapsamında gerçekleşen eğitici kurslar filan var, ve bunların hepsi ücretsiz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Kültürlü ve bilgili olmak çok güzel birşeydir, bayanlarda çok dikkat ederim. Psikoloji, beden dili, tarih, farklı dil ve kültürler hakkında bilgiler vs. vs. Her konuda sohbet edebileceğim bir bayandan daha güzel birşey ne olabilir ki.

1|0
    0|0
  • Öncelikle yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı keşfetmelisiniz. Zira yeteneğinizin ve ilginizin olmadığı bir alanda çok ilerleyemezsiniz. Daha sonra sırayla küçük hedefler koyup mesela; dil, enstrüman çalmak vs bunları zamana yayabilirsiniz. Ayrıca bence bir liste yapın. Mesela; 3 yıl içinde şunu şunu yapacağım gibi. Böylece hedeflerinizi zamana bağlamış ve netleştirmiş olursunuz...

0|0
    0|0
  • Fiziksel olarak geliştirmek için fitnessa git.
    Kültürel olarak geliştirmek için tarih kitaplarını ve kişisel gelişim kitaplarını öneririm.

0|0
    0|0
  • Guzel, faydali soru oncelikle tebrikler. Dil ogrenmek ayri bir yer edindirecektir hayatinda, vaktin var ise yurtdisi dil egitimi ile ilgilen derim. Enstrüman demisken keman çalan kadin farkliligi geliyor gozume, keman egitimi alabilirsin :)

0|0
    0|0
  • Ağzından çıkan herşeyi yaparsan
    Kendini geliştirmiş olursun

0|0
    0|0
  • Bu raya yazacana git 250 tl ye bir gitar al bizim cadıya aldım kursuda ayarladım Almanca ve İngilizce Hazırlık eğitimine gönderecem daha yası 16 ama Benim Gibi Abiye sahip Kerata. ...;))

1|0
    0|0
  • Book oku

0|0
    0|0
  • Kendini kendin için geliştirirsin, saygıyı karakterle kazanırlar

0|0
    0|0
  • her yeri gezmelisin

0|0
    0|0
  • karma kurallarına uy.. kimseyi takma..

1|0
    0|0
  • Yüzüyorum spor yapıyorum üniyi bitirip dil öğrenme planım var bu senede gitarı öğrenecem inşallah. Bu şekilde plan yapıp ne yapmak istediğini belirle ve harekete geç

0|0
    0|0
  • Hobiler edin.

0|0
    0|0
  • Enstrüman çal

0|0
    0|0
  • kitap oku ve ilgilendiğin çeşitli alanlarda kurslara yazıl

0|0
    0|0
  • Okuyorsan alanında çok çöm bilgi sahibi olmak dil öğrenmek program öğrenmek uluslararası olmak

Okumuyorsan bir meslek (zevkine ve yeteneklerine uygun ) bulmak ve o meslekte kendini geliştirmek ilerlemek profesyonelleşmek

0|0
    0|0
  • Güzel soru tebrik ederim..

0|0
    0|0
  • Ben kitap falan cok okurum ama ayni tas ayni hamam :D bol bulmaca

0|0
    0|0
  • Mekik Şınav

0|0
    0|0
  • Kisisel gelisim kitablari var cok ucuza

0|0
    0|0
  • Araştırmak, okumak, dinlemek gerekir.

0|0
    0|0
  • iyi bir gamer olmak yeterli

0|0
    0|0
  • Sadece kendin ol ve genel kültür konusunda dolu ol.

0|0
    0|0
  • bol bol kitap

0|0
    0|0
  • bol bol gazete kitap dergi vs okumalısın

0|0
    0|0
  • neler yapılmalı boş durulmamalı bol bol ne olursa olsun aktivitelere katılmalı insan

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Kitap okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • Spor ve kitap

0|0
    0|0
  • Genel kültürünü geliştir. Sadece kitap okumak değil yalnız bu mesela televizyon izlemek de (tabi doğru programları) gazete okumak da hatta sosyal medyada paylaşım okumak bile genel kültür artırabilir.

0|0
    0|0
  • kitap okumak ve hayata daha açık bir pencereden bakmak diye düşünüyorum dediğin yeteneklerden de gerçekten yeteneği olan bir aktiviteyi bulup geliştirmek diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Tek çözüm kitaplar. Kitap okuyan bir toplumun bilgisiz olması, gelişmemesi imkansız.

0|0
    0|0
  • Kitap okumakla basla vampir serisi, ask kitaplark degil gelisim kitaplari var mesela onlarla basla. Kitap insani cidden gelistirir. düsünce yapini, fikirlerini. Dusunce yapisi saglam olan kadin 1-0 da öndedir zaten.

0|0
    0|0
  • Her türlü bilginin, saygınlığın kaynağı okumaktır. Bol bol kitap okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • Diksiyonun iyi olmalı bence.

0|0
    0|0
  • Dil kurslarına gitt

0|0
    0|0
  • Gençlik merkezlerine kayıt yaptırılabilinir

0|0
    0|0
  • Bir müzik aletiyle uğraşabilirsin.