Kapat

Kitap okumanın ne tür faydalarını gördünüz?

Evet kitap kurtları arkadaşlarım, kitap okumanın ne tür faydalarını gördünüz?

1|0
17|20

En İyi Kız Görüşü

• Ya lanet girsin çok kıskanıyorum kitap okuyanları! Eskiden oturur 2-3 saatte bir kitabı devirirdim ama son yıllarda dikkatimi veremiyorum. Birini okumaya başlıyorum 10 sayfa diyelim bidahaki sefer okumaya devam etmiyorum.. Okurkende bişey anlamıyorum dikkatimi veremiyom :(

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam ben roman okumam. Genelde kurgu dışı araştırma kitapları tercihimdir. Tarih, Siyaset, Felsefe, Din en sevdiğim kategorilerdir. Ve cidden bu tür kitapları okuduğunuzda devletlere, davranışlara, dinlere, düşüncelere, toplumlara ve kültürlerine bakışınız muazzam değişiyor. Bu da sizi kültürü içinde erimemiş bireyler haline getiriyor. Memleket meselelerine çok daha rahat ve alışılmışın dışında çözümler getirebiliyorsun, dini konulara çok farklı bir açıdan bakabiliyorsun. Kültürün dayattığı şeylerin farkında olarak gereken duruşu sergileyebiliyorsun. Bunlar sadece aklıma gelenler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Düzgün cümleler kurabilmek, düzgün düşünebilmek, toplumda saygı görmek

0|0
    0|0
  • Çabuk sıkılıyrm malesef
    Ikikez Diksiyon kursuna bile gitdim
    Ama Sonuc aynı kök değişmiyor 😀 bide diplimo ikitane

0|0
    0|0
  • Okumayı gelıstırıyo hızlı ve takılmadan okuyosun

0|0
    0|0
  • Daha hızlı okursun, konuşman daha düzgün olur, bir şeyi okurken daha iyi anlarsın ve ezber yeteneğin gelişir. :)

0|0
    0|0
  • Aradığım huzuru kitapta buluyorum daha ne olsun 😂

0|0
    1|0
  • Diksiyonumu geliştirdi bence

0|0
    0|0
  • Bakış açımı değiştiriyor

0|0
    0|0
  • Hızlı okuma :)

0|0
    0|0
  • 4-5 satır mantıklı cümle kurabilmeyi öğrendim

0|0
    0|0
  • Geliştirdiğini, ve bakış açısını genişlettiğini gördüm.

0|0
    0|0
  • Hayatımın daha zevkli olmasını sağlıyor

0|0
    0|0
  • Okuduğunu hemen kavrayabilme, geniş bilgi dağarcığı, farklı görüşler hakkında bilgi sahibi olma..

0|0
    0|0
  • Kelime dagarcigini gelistirir ve daha akici guzel konusmani saglar

0|0
    0|0
  • Hayal gücünü geliştiriyo

0|0
    0|0
  • İnsan kültürleniyor ve daha geniş düşüniyor. En basitinden ülkemiz üzerine oynanan oyunları daha iyi görüp daha da kenetleniyorsun.

0|0
    0|0
  • Geliştirir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Kitap okumak fikir sahiplerini birinci elden dinlemektir, fikirsel olarak faydası bu. Başka birinden duyarak öğrenmektense ilk elden öğrenirsin. Diğer faydaları da kelime dağarcığının gelişmesi ve nispeten daha az devrik konuşmak; ayrıca konuşurken daha akıcı konuşmayı da sağlıyor. Tabi bu ikincil faydalar daha çok düzenli okuyan kişiler için geçerli 😶

0|0
    0|0
  • Bazen ruh halini, durumunu ya da başka bir şeyi anlatmak istersin ama en uygun kelimeleri bulamazsın. Kitaplar burada devreye giriyor benim için

0|0
    0|0
  • Ygs paragraf sorularında ne tür faydaları olduğunu anlatıyor zaten. Fazla söze gerek yok bence.
    Kitap okumayan devletlerin bir haline bakarsanız anlarsınız durumu.
    İslam devletleri özellikle.

0|0
    0|0
  • Görüş açın genişliyor, ufkun genişliyor, konusman değişiyor, özgüven artıyor, kafan çalışıyor bunlar geldi aklima şimdilik 😁

0|0
    0|0
  • önce hızlı okuma kurslarına gittim dakikada 750 kelimeye ulaştım dahada gelişmeye çalışıyorum her kitap bir filimdir. izlemeye doyamadım. sınırsız bir sinema sanki.

1|0
    0|0
  • en basiti kitap okumanın ne kadar faydalarını görünüz diye başlık açmayacak kadar çok faydasını gördüm

0|0
    0|0
  • Yeni hikayeker gördüm, yer yer ders çıkardım.. Dil öğrendim. Hem Türkçe hem inglizce.. Kitap güzeldir. Ama ben çok sık okumam. Yılda 3-4 kitap

0|0
    0|0
  • Nitelikli akademik kitap okuyarak bilgilerimi artırıyorum. Yoksa hikaye roman okumam.

0|0
    0|0
  • filmden daha zevkli, beynimi kullandığımı hissediyorum kitap okuyunca

0|0
    0|0
  • Çok fazla

0|0
    0|0
  • insanlardan soğuttu dostoyevski ve gonçarov

0|0
    0|0
  • Artık Geri Tepmenin ne işe yaradığını biliyorum yeeeyy :D

0|0
    0|0
  • sana özgüven , empati yapabilme , akıcı konuşma, gibi güzel şeyler kazandırır

0|0
    0|0
  • Kitap okuyun, günah değil

0|0
    0|0
  • Hızlı okuma hayal gücünün gelişmesi okuduğunu hızlı anlama vb

0|0
    0|0
  • Hayal gücümü geliştirdiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Hafızam çok iyi benimle konuşmak istemezsin 😊

0|0
    0|0
  • Çooook

0|0
    0|0
  • hiç bir faydasını görmedim. kitap okuyacağına cüppeli bir hocanın yanında çırak ol daha iyi. ilerde acayip para kazanırsın. Bu ülkede okuyanın itibarı yok

0|0
    0|0
    • Dincilerin itibarı tayyibin gözünde beş kuruş anca varsa var kitap okuyanlar aydın insanlar yani bu ülkede kitap okumanın çok bir itibarı yok haklısın malesef

Yükleniyor...