Neden Dini Bayramlar var ve ne için kutlanır?

Öncelilkle bütün islam aleminin bayramını en içten dualarımla kutlarım.
Ben çok iyi biliyorum cevabını ama sizin bildiklerinizi de merak ediyorum :))

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ramazan bayramının kutlanma sebebi muslumanlarin oruç ibadetlerini sağ salim ve eksiksiz yerine getirmelerini sevinçle karşılama şeklidir? Kurban bayramı ise Hz ismail oğlunu kurban edecek iken gökten bir koç indirilerek oğlunun canını bağışlanmasındandir.. Yani insanlar Allahın merhametini sevinçle karşılama şeklidir? Dini bayramlar bunları ifade eder

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• fakirleri muhtaçlari yetimi öksüzü hatırlamak için.. gaflet uykusuna dalıp değerlerini unutanlari uyandırmak için.. refah seviyesini artırmak için.. allahin varlığını unutmamak hesap gününü hatırlamak ve ona göre yaşamak gerektiğini unutmamak için.. Müslümanları bir araya toplamak için.. darginlari küs olanları barıştırmak için.. unuttuğumuz akrabaları hatırlamak onların bizim üzerimizde hakları olduğunu idrak etmek için.. kaderde malüm olduğu şekilde sen bu soruyu sordun ve neyin neden olduğunu bu platform aracılığıyla insanların öğrenmesi için.. YARADANA yönelmek huzur bulmak kalplerimizinde huşuu bulması için..

😉😊vaaz verdiğim günler aklıma geldi vallaha kendimi kaybettim.. hey gidi günler hey
    😊😊😉😉

0|1
    0|0
    • 2ay

helal olsun kardeşim biz bekleriz her soruma vaaz verebilirisn saygılar

• 2ay

teşekkürler😊

• Müslümanların ayrılığa düştüğü zamanlarda Müslümanlar arası birlik ve kardeşlik duyguları artsın diye.

1|0
    0|0
  • Bayram aşktır. Herkese iyi bayramlar.

1|0
    0|0
  • Dini bayramlar din olduğu için var...

1|0
    0|0
  • Kurban Bayram'ında Allah için kurban kesilir. Ramazan'da ise Ramazan orucuyla ilgili olsa gerek

1|0
    0|0
  • Sen sor diye tatlım...

0|0
    1|0
    • 2ay

öyle olsun kardeşim

• 2ay

ben odun olabilirim şayet her türlü işlemden geçince yontulbilirim fakat sen kalassın ne yapsan değişmezsin hadi şimdi git ötede havla

• 2ay

Oh işte bu, hırçın kızları severim.

• bende bilmiyorum sadece tatil diye seviniyorum denize felan gitcem

0|0
    0|0
  • İş olsun diye

0|0
    0|1
  • Yakınlaşmak, birliktelik beraberlik duygularını arttırmak, beraber yiyip eğlenip ibadet etmek. Fakirin et yemeyenin, yardımına koşmak denilebilir..

1|0
    0|0
  • Hz ibrahim Allah c. c tarafından oğlunu kesmekle sınandı.. bu bayram onun içun kutlanıyor..

ramazan bayramı 1 ay oruç tutuldu ibadet yerine getirildi diye bayram edilir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bayramlar hep aynı bayram
    Nerde o eski, sevgi saygı, nerde o eski birlik beraberlik

Herkese hayırlı bayramlar

1|0
    0|0
    • 2ay

Pardon yanlış yere yazdım

• 2ay

Teşekkürler, yerim bol bol