Çok kaliteli ve sağlam kitap okuyanlar bir baksın?

Kitap zevkime güveniyorum, kaliteli kitaplar okuyorum diyen arkadaşlar varsa bana sağlam içerikli sürükleyen ama ıvık olmayan, yeraltı edebiyatı olur, yerüstü de olur axaxa kült de olur. Böyle soğuk kahve vb gibi şeyler söylemeseniz iyi olur. Sadece kaliteli ve gerçekten bir şeyler anlatmak isteyen kitaplar. Herkese teşekkürler -not aklınızdaki her örneği yazın lütfen tek seçene olmasın :) İyi geceler.

Güncellemeler:
2ay Birden çok seçenek sunarsanız çok iyi olur arkadaşlar. Kendine güvenen gelsin :D

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam bir liste hazırlamak gerek aslında burada cevap vermek için :) Şöyle diyim size Türk Edebiyatından okumak isterseniz, klasikler dışında Babilde Ölüm, İstanbul'da Aşk, Şah ı Sultan, Od, Katre i Matem, İsyan Günlerinde Aşk, En Uzun Gece, Kara Kitap, Benim Adım Kırmızı, İnce Memed, Tan Yeli Horozları, Tutunamayanlar, Anayurt Oteli, Kuyucaklı Yusuf, Puslu Kıtalar Atlası vb..

1|0
    0|0
    • 2ay

teşekkürler :D

• 2ay

Sizde sağolun. Şimdiden iyi okumalar.

• 2ay

Teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• sağlam kitap istiyorsan klasiklerden vazgeçme derim
    koku - patrck süskind
    simyacı
    sineklerin tanrısı
    suç ve ceza
    fareler ve insanlar
    olasılıksız
    kürk mantolu madonna
    uçurtma avcısı
    hayvan çiftliği
    1984
    yabancı albert camus
    aklıma gelenler bunlar güzel kitaplardır
    soğuk kahve tarzı olmasın demişsin ama aşk istersen Sarah jio nun tüm kitapları kurgu istersen kızıl kraliçe ve marslı gayet başarılı bence polisiye bu da güncel külkedisi uyurken , millennium serisi artık bir efsana oldu
    felsefik ve başarı öyküleri öğütler istersen bilgelik hikayeli 1 ve 2 olabilir erotik dersen grinin elli tonu en tanınmış olanı ve wattpad de milyonlar saten gençlik için dersen after serisi ve okumadım ama fenomen adaşımın kitap serisi yabancı :)
    iyi okumalar..
    klasikleri oku ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Amin Maalouf Semerkant
    m.kitapyurdu.com/.../productdetail&product_id=12196
    Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk
    www.kitapyurdu.com/.../62042.html
    Katre-i Matem
    www.kitapyurdu.com/.../243069.html
    Piskoloji olarak
    Dostoyevski öteki
    www.kitapyurdu.com/.../102437.html&filter_name=öteki
    Aynadaki yalan hoşuma gitti
    www.kitapyurdu.com/.../search&filter_name=aynadaki%20yalan
    Peyami safa hangisini okursan oku ancak Özdemir Asaf mutlaka okunmalı.
    Stephen King Tom Gordon'a Aşık Olan Kız. Güzel kitap
    www.kitapyurdu.com/.../30262.html

1|0
    0|0
  • Bak dostum kitap kurduysan aşağıda önerilen kitapların çoğunu okumuşssundur zaten ben sana george rr martin in buz ve ateşin şarkısını serisini öneririm direk fantastik deyip geçme tıpkı tarih gibi çok derin bir seri, ilk kitapta ufak bir detay 4. kitapta tekrar karşımıza farklı bir anlamla çıkabiliyor ve karakterler aynı dizideki gibi pov şekilde ayrılmış yani farklı bir dünyayı kendi dünya tarihinden daha fazla merak edersin :D eğer dizisinide izliyorsan tamamdır

1|0
    0|0
  • Selam kitap kurdu

Aferin, kitaplarla dost olman çok güzel, takdir ettim seni.
    Ahmet Şerif İZGÖREN hocamızın kitaplarını okumalısın çok güzeller

1|0
    0|0
  • kitap kurdusun madem kürk mantolu madonna demeye gerek yok :) Dünyanın ilk günü diye bir kitap okudum beyazıt akmanın. bu kitapta esasen istanbulun fethi anlatılıyor ama olaydaki 2 aşk hikayesi kitabın temeli... ikisi de muazzam. aşk kitabı olarak bunu mutlaka okumalısın. bir de tahranın damları var... iran devrimi öncesinde geçen bir aşk hikayesi anlatılıyor bu da iyidir.

olasılıksız ve empati... bunlar da bilim kurgu gibi.

sen de önerirsen sevinirim

1|0
    0|0
    • 2ay

teşekkür ederim Bunları bir kenara yazacağım. Geçenlerde okuduğum güzel bir kitap olan ''Bülbülü öldürmek'' aslı kitabı tavsiye ediyorum. Otomotik portakal, Chuck Palhaniuk'un tüm kitapları , şu an günceyi okuyorum, olabilir.

• 2ay

Hangisi? Günceyi soruyorsan, bir kadının tuttuğu günlük ama günlük deyip geçmeyelim. En iyisi internetten araştır şimdi spoiler falan da vermek istemiyorum :D

• http://vocaroo.com/i/s0AgpMMawmZ7 Al bakalım sesli sesli cevap :3

1|0
    0|0
  • The lost hands of grizzly bears.

1|0
    0|0
  • Buradan görüş almak yerine hazırlanmış güzel listeler var çeşitli sitelerde orada kendine uyan kitapları bulabilirsin.
    Hadi bende bir tavsiyede bulunayım yinede.
    Dorian gray'in portresi - Oscar Wilde

1|0
    0|0
  • Uçurtma avcısı.

1|0
    0|0
  • hakan günday kinyas ve kayra ve diğer kitapları

1|0
    0|0
    • 2ay

Ah evet evde vardı ama okuyamamıştım şimdiye. Kısa zamanda başlayacağım teşekkürler.

• f*ck up

1|0
    0|0
  • yazdıklarım kitaplarımı ölmeden önce muhakkak okumanı tavsiye ederim 1-uçurtma avcısı 2-bin muhteşem güneş 3-sefiller 4-1984 5-karamazov kardeşler 6-muhteşem gatsby 7-hayvan çiftligi 8-küçük prens 9-şeker portakalı 10-kürk mantolu madonna bu kitapları her insan ölmeden okumalı diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

4-5-6-7 kaptım sağolunn '^^

• 2ay

@Patiliordek ooo aynen bin muhteşem güneş okudugum en yiyi on kitap sıralamasına girer ama bin muhteşem güneşin yazarının bir kitabı daha var uçurtma avcısı diye okudunmu bilmiyorum ama uçurtma avcısı bin muhteşem güneşten iki gçmlek üstün bir kitaptır okumadıysan eger şiddtle tavsiye eederim

• 2ay

Okudum tabiki okunmazmı ama benim hala favorim bin muhteşem güneş

• Bozkurtların ölümü

1|0
    0|1
  • Yabancı
    şibumi

1|0
    0|0
  • Faust ya da tolstoyun ince tadımlık kitaplari var tavsiye ederm

1|0
    0|0
  • beat kuşağından zen kaçıkları
    jack kreuac yolda

1|0
    0|0
  • Hz. İnsan-dücanecündioğlu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• 1) hmm yeraltı edebiyatı deyince çağdaşlardan biri aklıma geldi: www.iletisim.com.tr/.../7369#.V9Y8GDVtF2U
    2) Eğer psikolojinin felsefesi ilgini çekerse Adam Phillips'in tüm kitapları. Başalngıç için önerim: www.idefix.com/.../urunno=0000000057159
    3) Reich'in tüm kitapları: Başlangıç olarak "Dinle Küçük Adam" ve "Bedensel Boşalmanın İşlevi" adlı kitaplarını öneriririm. www.idefix.com/.../urunno=0000000058830
    4) İrvin Yalom'un gerçek hayat hikayelerinden derlenmiş kitabı "Divan" çok sürükleyicidir. www.idefix.com/.../urunno=0000000065501
    5) İçinde yazan her şey çoktan oldu bitti bile ama tam 100 yıl önce olacakları görmüş bir düşünürün kitabını okumak çok ilginç oluyor. Böylece tüm olanların aslında neden olduğunu anlamamızı sağlıyor: www.idefix.com/.../urunno=0000000059964

Sanırım şimdilik bu kadar yeter. İçlerinden okuyup da ilgini çekenler olursa sana daha başka önerilerim de olabilir.
    Keyifli okumalar

1|0
    0|0
    • 2ay

Teşekkür ederim donanımlı bilgi ve sitelerle geldiğin için :) hepsine bakcağım

• Çok özgün bir okuyucu olduğum iddiasına sahip oldugum anlamina gelmiyor tabii ki de naçizane bir iki öneride bulunmak isterim:

Cehenneme Övgü (Gündelik Hayatta Totalitarizm) - Gündüz Vassaf
    İkinci Yarısı - Ece Temelkuran
    Yeni Atlantis - Bacon

1|0
    0|0
  • Azra Kohen Fi Çi Pi felsefe ve roman tarzın da günümüz insanın yozlaşmışlıklarını ve olması gereken insanı anlatır roman da
    Aret Vartanyan insanları aşka bakış açını anlatır seni kendinle bir yolculuğa çıkarır kitaplarına göz gezdirirsen anlarsın
    Mustafa Topkara kadın ve erkek ilişkileri üstüne yazar bu adamın kitaplarını okursan aşk ilişkilerine bakışın yüzde yüz değişir paralel değilse
    Eddi Anter Hikaye tarzın da felsefi konular yazar

1|0
    0|0
  • son zamanlarda okuduklarım :
    azra kohen : fi - çi - pi serisi
    zülfü livaneli : kardeşimin hikayesi
    halid hüseyni : uçurtma avcısı ve bin muhteşem güneş
    tuna kiremitçi : gönül meselesi
    gülse birsel : memleketi ben kurtaracağım
    ilk aklıma gelenler...

1|0
    0|0
  • Yusuf Atılgan Aylak adam. Leyla ile Mecnun a selam olsun. :)

1|0
    0|0
  • tanrıdaima tedbil-i kıyafet gezer
    bir çift yürek

bir gün mutlaka oku bunları

1|0
    0|0
  • Lisa gardner ın kitapları kesinlikle tavsiyem. Tek başına - saklambać - kusursuz tuzak - anlatmak için yaşa bunlar tek bir seri ve bayılıyorum. Ve kitap zevkime kültürüme güvenebilirsin. Bir günde 350 sayfalık bir kitabı bitirebiliyorum.

1|0
    0|0
  • Uçurtma Avcısı Bin muhteşem güneş

1|0
    0|0
  • Simyaci. Dünyana bakiş acisini degistiricektir

1|0
    0|0
  • Hush hush serisi süperdi

1|0
    1|0
Yükleniyor...