Sağ omuza kemanı koyup sağ elle arşe çekmek, yani solaklar böyle keman çalamaz mı?

Sağ omuza kemanı koyup sağ elle arşe çekmek, yani solaklar böyle keman çalamaz mı? Ya birsürü yorum okudum gerçekten bilgili olan ve solaklara önyargısı olmayan biri gelirse sevinirim. 22 yaşındayım, bu saatten sonra alışması zaten zor bir de solak olup sağ elle çalmak için uğraşmak istemiyorum.

Güncellemeler:
2ay Güncel
2ay Bu arada soruyu yanlış yazmışım. Sağ omuza kemanı koyup sol elle arşe çekmek olacak kusura bakmayın :)

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Solaklar için özel keman olur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bak şimdi buradaki sorun şu olacaktır. sen kemanı sağ omzunda kullandığında en ince tel en altta olması gerekirken en üste geçecek. yani eğitimlerde mi notası alt tele boş arşe iken sende üst tele boş arşe olacak. bunu kafanda oturtabilrsen alışırsan yapabilirsin. bir de aklımda başka bir fikir var ki o da şu. telleri söküp tam tersi şekilde takmak. ama o zaman kemanın yapısından kaynaklı bir yanılma olur mu olmaz mı bilmiyorum. bir kurs hocasına falan sorabilirsin.

0|0
    0|0
    • 2ay

İşte tam olarak o konuda kararsızım ben de teller patlar diyorlar. Ama solaklar için kemanlar da var direkt ondan alırım zaten alırsam sağ alıp da çevirmekle uğraşmam. Denemedim ama benim için biraz zor görünüyor sağ ile çalmak. Zaten yaş 22 olmuş parmaklar ufak bir de sağ elle çalmaya çalışırsam soğurum diye korkuyorum.

• 2ay

o zaman hiç parasını takmadan solak keman al.

Erkekler Ne Diyor 4

• çalarsın yılma devam et

0|0
    0|0
    • 2ay

Çalamazsın diyorlar bir de yeni başlıcam korkuyorum solak kemanlar diğerlerinden pahalı alıp da yapamazsam her şey boşa gider.

• 2ay

demek ki yapanlar var mış ki adamlar solak gitarı çıkarmış :D çalanlar anasının karnından keman çalarak mı çıkmış :>) iyi akşamlar

• Yarın unutmazsam bir sorayım bunu arkadaşa

0|0
    0|0
  • ben solağım bende öyle yapardım :D

0|0
    0|0
  • Ben çalıyorum hiç bir sorun yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• alıştıktan sonra sorun olmuyor ben 11 yıldır viyola çalıyorum sol omuzuma viyolayı koyup sağ elle de arşe çekiyorum :)

0|0
    0|0
  • Solak misin?

0|0
    0|0
  • Sol elle çalınmıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Niye çalınmasın arz talep meselesi bu bir yerde. Her yerde sağlaklar için keman satılıyor ve onlara göre yapılıyor diye niye ben de öyle çalmak zorunda olayım ki

• 2ay

Ben sadece bildigimi söyledim

• 2ay

Daha fazla emek vererek çalabilirsin ama notaların yerleri değişiyor zorlanabilirsin

Yükleniyor...