Kendinizi gelistiriyor musunuz neler yapiyorsunuz peki?

İnsan kendini gelistirmeli mi sizce , gelistirmek adına neler yapiyorsunuz , ben her zaman bilgili faydali insanlari sevmişimdir elbette benim fikirlerim var ama uzun uzun yazmak istemedim genelde burda uzun uzun yazıldığında boş oluyor az kişi okuyor😄 evet cevaplari merakla bekliyorum😄😄😄

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bilgi konusunda seçiciyim. Yani dünyanın en küçük ülkesini bilmek gibi gerzekçe şeylerle uğraşmıyorum. Daha detaylı ve hayata bakış açımı değiltirecek ve yorumlama ve muhakeme yeteneğimi geliştirecek net sonuçlu işler yapıyorum. Mesela mimarlık tarihini bir dönem ve ülke için araştırmak veya mesleğim gereği bilgisayarın ortaya çıkmasına neden olan etmenlerin dönemine göre araştırılması gibi. Bunun dışında dil öğrenmek, mesleğimle ilgili dünyanın gelişmiş ülkelerinin durumlarını incelemek gibi araştırmalar yaparım ve araştırmalarını evde asla yapmam o ülkede o ülkenin kütüphane ve arşivlerinde yaparım.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• önce üni var onu bitirince hobi olarak bazı şeyler yapmayı planlıyorum ama sürekli kitap okuyorum yazları daha fazla okuyorum kışın az ama ortalama haftada bir kitap düşüyor yeni başladım kitap okumaya da iki sene oluyor nette gördüğüm haberleri okurum her konuda bilgim olsun diye hayvanların böceklerin yaşamları ile ilgili belgeselleri izlerim hoşuma gidiyor ilginç bilgileri okurum aklımda kalsın diye ayrıca şaşırtıcı şeyler de var ilgimi çekiyor haberleri izlerim gündemden haberim olsun diye küçük kısa anlam ifade eden hikayeler okurum twitteri neredeyse edebiyat sözleri okumak için kullanıyorum yazarlardan şairlerden dizeler okurum çok beğendiklerimi bir yerlere not ederim anlam çıkarmaya çalışırım bazen saçma gelir abartı bulur kendimce eleştiri yaparım..
    Can Yücelin bir sözü vardır :
    En uzak mesafe ne Afrika'dır, ne Çin, ne Hindistan, Ne seyyareler, ne de yıldızlar geceleri ışıldayan... En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir birbirini anlamayan..
    çok sevdiğim bir sözdür cahil kalmamak gerek..
    kendimi geliştirmeye çalışıyorum çünkü en cahilin bile ne düşündüğünü neye inandığını anlamalıyım onunla nasıl konuşmam gerektiğini bilmeli bazende susmalıyım ya da onun gibi düşündüğü mü gösterip tartışmalı bir şeyler öğrenmeliyim..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Hangi birisini sayayım?
    Yazmayı mı?
    Çizmeyi mi?
    Resim yapmayı mı?
    Dil öğrenmeyi mi?
    El emeği göz nuru bir şeyler yapmaya çalışmayı mı?

1|0
    0|0
  • Bence insanın kendini geliştirmesi kadar güzel birşey yok 13 yıldır basketbol oynuyorum okul takımındayım daha iyisi için çabalıyorum spor kitap yemek hepsinin ayrı güzelliği var hepsinde çabalamak lazım

0|0
    0|0
  • ben ingilizce ögrenmeye calisiyorum. unutup unutup öğreniyorum tamamen keyfii, çünkü öğrenmeyi çok seviyorum, kültürlere ilgim var onlari arastiriyorum, doğa üstü olaylarida merak eder arastiririm, insan vücüdü bir yaşadığız sistemin işleyişi, piskoloji vs vs nette dolasirken ilgnc bulduğum olaylari veya bilmediğim duyduğum gördügum konularida büyk bir zevkle ögrenmeyi seviyorum,

0|0
    0|0
  • Belgesel izlerim, bazen yeri gelir saatlerce bir konu hakkında okurum ya da videolar izlerim ve dergi alırım bilimle ilgili :)))

0|0
    0|0
  • Calısıcam

0|0
    0|0
  • Grup yorum üyesiyim şan dersleri aldım sesim gelisti
    Spora gittim. 18 tekvando yaptim. Atletizm dalında madalyam
    Bu yaz tatilinde 5 kitap devirdim

0|0
    0|0
  • Karakalem

1|0
    0|0
  • Geliştiriyorum araştırma yaparım ansiklopedi okurum spor yaparim (...) 😏

0|0
    0|0
  • Evet hemde haddinden fazla belirli alanların vardır

0|0
    0|0
  • her gün çöpe gidiyorum

0|0
    0|0
  • ölene kadar geliştirebilir tabi aktivite olaraktan...

0|0
    0|0
  • dansa gidiyorum

0|0
    0|0
  • Daha çok vücudumu geliştiriyorum :D

0|0
    0|0
  • Vucut gelistirme, ingilizce ve sektörel yenilikler

0|0
    0|0
  • Evet, hem ruhen hem bedenen.

0|0
    0|0
  • Bilişim teknolojileri ve doğada hayatta kalma eğitimleri severim😀

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• okumayı sevmeyen insan detayı okumaz ve zaten o adamın kendini geliştirmek adına bir şey yapmasını da beklemem ben :) ben gazeteleri takip ederim, edebiyat coğrafya siyasi tarihle ilgilenirim. belgesel izlerim her konuda. dünya müzikleri ve dünya mutfağını araştırırım..

0|0
    0|0
  • Tenis oynuyorum, yabancı diller öğreniyorum. İngilizcemi iyi seviyeye getirdim. Almanca öğrendim orta seviye sayılabilecek derecede. Şimdiki hedefim İtalyanca.

0|0
    0|0
  • Bilimle pek alakalı olduğum söylenemez ama küçüklüğümden beri psikolojiye meraklıyım o konuda geliştiriyorum kendimi :D

0|0
    0|0
  • Aynen canim bende oyle faydali kisiler ile tanismaktan hoslanirim.

Kendimi gelistirmek icin haber izlerim, gundemi takip ederim, iletisimi daha ust seviyelere tasimak icin sesli okurum. Beden dili ve iletisim hakkinda video izlerim, kitap okurum. Belgesel izlerim, kendimle konusup dinlerim. Anlamli sozler okurum ve bundan ders cikaririm. Yeni ortamlara katilirim. Hayati farkli yorumlamak icin birseyler yaparim, dusunurum. Guzel dusunurum.. Sabrederim.. Allah icin kendimi terbiye ederim. Vs vs

0|0
    0|0
    • 2ay

Gülümsettiniz valla 😊 günü gündemi ben de takip ederim belgesek sık sık izlerim. Bunlar da önemli seyler tabi ama pek sosyal değilim

• 2ay

@SözelHarekatçı sagol.. Daha farkli seyler yapmak isterim acikcasi ama ne yapiyorsam onu yazdim 🙂
      Gelismek benim icin cok onemli.. Ben normalde sosyalim ama introvertim. Iletisim begeniliyor. Ama seninki kalici seyler.. Seninkilerde guzel

• 2ay

Iletisim derken hitabet anlatım yazma gibi konularda hocalarım cok begenir beni 😃 ama sosysl degilim dedigim gibi. Bu arada insani iletisimin iyi ise madem bnmle de kurmanı istiyorum bunu

• Okuyorum, ögreniyorum... bunlarin yasi yoktur😊

0|0
    0|0
  • Geliştirmeli tabi kii , okumak insanı en çok geliştiren aktivitelerden biri bence

0|0
    0|0
  • çok okuyorum araştırıyorum her fikri dinliyorum düşünüyorum hayal kuruyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...