Dil nasıl öğrenilir ?

ingilizce özellikle bir türlü öğrenemiyorum.ingilizceyi bitirsem almancaya da geçicem ama olmuyor öğreniyorum çok iyi konuşuyorum 1 ay sonra bakmışsın hepsi silinmiş kafadan :D ben nasıl öğrenicem ? siz nasıl öğrendiniz ? kaç dil biliyorsunuz ?

Güncellemeler:
haftada 1-2 kez ingilizce dergi okusam ? üniversiteyi yurt dışında okumak istiyorum o yüzden öğrenmek zorundayım

0|0
79

En İyi Erkek Görüşü

• Düz lise mezunuyum bende. İngilizce grammer bilgimi kendim geliştirdim. 5 seneden fazladır altyazılı dizi ve filmleri izleyerek İngilizcemi pekiştirdim. Hem kelimelerin sokak dilindeki telaffuzlarını öğreniyorsun hem de kulak dolgunluğu oluyor. Bu şekilde kafadan pek silinmiyor. İngilizcenin yanında Rusça ve İtalyanca da çalışıyorum ama İngilizceden daha zor öğrenmesi (=

1|0
    0|0
    • ingilizceyi zor öğreniyorsam artık onlarda naparım bilmiyorum :D

• Üniversiteyi yurt dışında okuma isteğin çok güzel.İngilizce öğrenmende başarılar filmlerinde iyi seyirler dilerim ve en iyi cevap için de teşekkür ederim (=

• rica ederim :)))

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• film kıtap dergi gazate okuman tekrra etmen lazım kelıme ezberlemen lazım gramer ogrenmen lazım da

1|0
    0|0
    • lazım da lazım yani :D

• yani ben 2 yıl amerikan dernegıne gıtım ing ıcın unutabılıyor ınsan devamlı pratık lazım kelıme ezberlemek lazım gramer cok unutulmaz da kelime unutuluyor o yuzden hep takıpte kalınması lazım

• bir laf vardır dil dile değmeden dil öğrenilmez diye:D şaka tabi öğrenmek istediğin dille ilgili altyazılı filmler izle ...baya faydası oluyor...ben ingiliizcemi baya ilerlettim anadolu öğretmen lisesi çıkışlıyım temel sağlamdı yalnız...yada fırsatın varsa dili konuşan ülkeye git...

1|0
    0|0
  • birşekilde gününün yarısını harcıyor okuduğumu anlıyorum ama duyduğumu anlamıyorum kitap dergi oku kelime bilgini arttır filmleri ingilizce izle:)

1|0
    0|0
  • çok çalışacaksın sürekli çalışacaksın ben bir ingilizce biliyorum sürekli küçük küçük kağıtlara notlar alacaksın mümkün olan her yerde bakacaksın o notlara yoksa unutrsun

1|0
    0|0
  • Benim bildiğim her insanda 1 tane dil oldugudur ikincisini gören var mı:D

1|0
    0|0
    • e az bir bilgi sart dedim işte sınavları kastettim anlaa :)

• ingizce dizi izle alt yazılı hem kulağın aşina olur

1|0
    0|0
  • orda öğrenirsin biraz tartaklarlar ama olsun :D

1|0
    0|0
  • Ezber yaptığın için unutuyorsun. Bol bol tekrar yapman ve cümle kurman gerekiyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• igilizce kelime hazineni geliştir mesela hayvanları full ezberle ya da geriye kalan hepsini sonra zamanları hep öğren günlük hayatta bir işle uğraştığında ya da konuştuğunda bu ingilizce nasıl söylenir,bunu nasıl ing. çeviririm gibi tasarla ve yap başarılı olursun...

1|0
    0|0
  • ay şimdi şu başlığı görünce çok aşırı sevindim ben mi salağım acaba birtürlü öğrenemiyorum diye diye kendimi yiyip bitirdim ya şimdi ben ingilizceyi çok seviyorum okulda çok istekliydimde tabi okulda asla öğrenilmiyo lisede zaten kestiler ing bizden iyice gitti olay anca gidip ingilterede amerikada falan öğrenicem herhalde hızlandırma kurslarla öğrenilir mi acaba orası da meçhul :)

1|0
    0|0
  • 'öğrendiğiniz' ingilizceyi unutmanız doğal, dili 'edinmeniz' lazım. o da anlayabildiğiniz seviyenin biraz üzerindeki dile yüksek miktarda maruz kalmanızı gerektirir. okuyarak olur, birşeyler dinleyip izleyerek olur, en azından internet üzerinde dili iletişim aracı olarak kullanmanızla olur. grammer kitapları sözlükler yanda sadece yardımcı olarak bir işlevi olsun.

1|0
    0|0
    • facede ingilizce olan sayfaları geziyorum sürekli bir şeyde anlamıyorum :P

• 'authentic language' olan direk anadili olanların kullandığı materyallere rahat geçebilmeniz için bağımsız dil kullanıcısı yani en az bir intermediate seviyesinde olmanız lazım. beginner ve elementary seviyelerini öğrenenlere özel olarak seviyesi ayarlanmış materyallerle tamamlayabilirsiniz ki bunu en kolay diyaloğa ağırlık veren bir dil kursunda ya da bir dil hocasıyla yapabilirsiniz.

• gençlik merkezinde ki kursa yazıldım

• Hayatını ingilizce programla. Dizi izle,ev içinde,arkadaş vs.ortamlarda konuş. Sanalda GirlsAskGuys'a üye ol:)

1|0
    0|0
  • benim de ingilizce dilim yok ama kelimeleri tanıyorum en kısa zamanda öğrenmek istiyorum

1|0
    0|0
  • Biraz ingilizce ve bir tutam ispanyolca biliyorum. Dile yeteneğim yok malesef.

1|0
    0|0
  • Sürekli tekrar etmelisin. Ara verirsen unuttursun. İngilizce kitap oku hem kelime bilgin fazlalasır hemde gramerin yerine oturur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...