2. dunya savasindan kurt gerstein

1942 ağustos Kurt Gerstein SS tarafından tacizle ilgili bilgi vermek için çalıştı. Neden kimse onun dediklerine guvenmiyordu?

Güncellemeler:
Kurt gayet iyi biri olarak aliniyor.ss te calismaya basladi cunku duzenli bir hayati olsun diye.aslinda o yahudilere yardim edebilmek icin oraya girdi.sonra ss-askerlerinin onlara nasil kotulukler edildigini gördu belzec ve treblinkada.sonra o herseyi bir isvecli bir adama anlatti,ve sonradan da fransada hapishanede yatti.bililenlere göre öldurulmus diyorlar ama aslinda o kendini asmis.yani o ss-askeri olarak calistigindada ölume kalkismis.sadece bu adam hakkinda biliminiz varmi?
turkcem cook kötu biliyorum.isvecte yillardir yasadigim icindir.

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Gerstein’ın, Yahudilerin Reinhard Operasyonu kamplarında toplu halde katledilmesiyle ilgili raporu, hayatta kalan Yahudilerden ve faillerden savaştan sonra yeminli beyanat veren veya mahkemelerde olayları doğrulayanların sunduğu bir avuç kanıttan biridir. Kamplardaki binalar yıkıldığı ve bu kamplardaki çoğu belge yok edildiği için, bu raporlar son derece önemlidir.

Erkek, kadın ve çocuk 1,5 milyon Yahudi’nin Belzec, Sobibor ve Treblinka’daki ölümünü örtmek için Holokost inkârcılarının Gerstein’ı ve raporunu ne pahasına olursa olsun çürütmeleri gerekmektedir. Kullandıkları taktikler çok çeşitlidir ve bazen birbirine zıttır,

1|0
    0|0
    • ben genelde neden kimse ona guvenmedigini ariorum. butun erseyi yaptiklarini vede yapilanlari von otto diye bir adama anlatmis. ama niye kimse ilk basta dediklerine guvenmemis?

• Evet olabilir ama adamın bir sürü raporu var hangisi gerçek bellirsiz.

• adamin vicdani sizlamis iste. dogru o teslim olmus,kendisini de öldurmus zaten bir yardimda bulunamadi diye vede bir seyi degistiremedi diye.

Erkekler Ne Diyor 8

• Kurt Gerstein, SS’in askeri kolu olan Waffen-SS’te baş dezenfektasyon subayıydı. Gerstein 1942 Ağustos’unda, Operation Reinhard kamplarında toplu katliam için Ziklon-B’nin bir türevi olan sıvı prusik asit kullanımının dizel motor egzozu kullanmaktan daha iyi olup olmadığını belirlemek üzere Polonya’ya gönderilmiştir. Gerstein Lublin’de kendisine Belzec ve Treblinka’yı gezdiren, Operation Reinhard’ın lideri Odilo Globocnik ile buluşmuş ve Belzec ile Treblinka’da Yahudilerin gaz odalarında öldürülmesine tanık olmuştur.ve bunların senin de dediğin gşibi satmıştır werhmscht,ın katliamlarını treblınka ve kumben ve lemberg de yaşananları değil auswıtch,de yaşananlardan da haberdardır ve bana sorarsan dediğin gibi kötü bir adam değildir her ne kadar spıltzman,ı koruyan alman subayı kadar iyi bir insan değilsede iyidir ve sana tavsiye von claus stauffenbergi araştır dostum.

0|0
    0|0
  • Güven ya da inanma meselesi değil, görmezden gelmek istediler ve öyle de yaptılar.

1|0
    0|0
  • Hayır, yapma.

Bu siteye bir tane Ekinokswest yetiyor zaten.

link

0|0
    0|0
  • ne demiş ki :)

0|0
    0|0
  • ünüversitede tarih okuyorum ne bahsettiğin hakkında fikrim yok

0|0
    0|0
  • biraz daha konuyu açsak açıklama yaparmısın

0|0
    0|0