''Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim'' bu atasözü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
2ay Bir de ''Üzüm üzüme baka baka kararır'' var aslında o da uygun benim düştüğüm duruma.

1|1
17|26

En İyi Erkek Görüşü

• Körle yatan şaşı kalkar diyorum bnde

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bir cok kiside gecerli bir soz ama herkesi de arkadaslarina gore yargilamamak lazim. mesela ortaokulda vir arkadasim vardi, surekli erkeklerle ilgilenirdi, 7 veya 8. sınıftı ama neredeyse 15 sevgilisi olmustu, dersleri dusuktu falan, mutlaka taniyorsunuzdur sizde boyle bir tip. ama bende boyle ogretmenle iyi gecinmeye calisan, dersleri cok iyi, erkekleri pek takmayan, cogunu geri ceviren kendi halimde biriydim ama bu kizla takilirdim surekli. cunku hem hocalar 'iyi ornek' olayim diye beni onun yanina koymustu, hem ayni dershanedeydik hem ayni sitedeydik istesem de istemesem de yakin olmustuk. en son kavga ederek ayirdik yollarimizi ama olsun, demek istedigim simdi ben boyle bir kizla takildim zamaninda ama onun gibi degildim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Birde "kır atın yanında duran ya huyundan suyundan alır." Birde
    "Baz bazla, kaz kazla, kel tavuk topal horozla."
    "Dost dostun eyerlenmiş atıdır."

0|0
    0|0
  • ikiside çok güzel ve doğru yerine uygun ata sözleri yani diyen kimse doğru demiş 😂😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • Önyargı içeren bir atasözü olduğunu düşünüyorum fakat bazı önyargılar tecrübelere dayalı olduğu için yerinde olmuş. Ortaokula giderken çok sevdiğim bir öğretmenim söylemişti bu sözü bana ama ne yazık ki daha sonra farkına vardım.

0|0
    0|0
  • Doğru bir atasözü değil.

0|0
    0|0
  • haklılık payı var.
    fakat insanlar birbiri ile arkadaş olmak için aynı olmak zorunda değildir.
    ortak noktada buluştuğu için birbiriyle arkadaş olan bir çok kişi var.
    yani , hem doğru hem yanlış.
    genelleme yapılamaz.

0|0
    0|0
  • Bence çok doğru.

0|0
    0|0
  • Bana arkadışini söyle sana ne yaptını söyle yeyim sen bilsen de zarar verp ver medini ben bilrm ben o pencerinin dısın da Oturup sizi izleyenim benim yanıma gel sen onu bana sorsan ben senin yanın daki kim oldunu söylerim sen onun lay ken onu dinlersin onu kırmasın onun la az da olsa tanıdını sanarsın Bana kim oldumu sorma Çünkü ben senim! Ata sözü bunu demiş biraz da benm yorumum var umarim okudunuz da manayı anlar sınız Mana Yanlız lıktr

0|0
    0|0
  • hiçbirşey düşünmüyorum...

0|0
    0|0
  • ya da kır atın yanında duran ya huyundan ya suyundan derler ya da hacı hacıyı mekkede deli deliyi dakkada bulur derler bide pok poku kenefte bulur derler neyse demekki bu konu için bu kadar laf söylediklerine göre

0|0
    0|0
  • Kişiliğini söyleyeyim yani

0|0
    0|0
  • söyleyen kişinin kahin olduğınu

0|0
    0|0
  • Arkadaşı olmayanlar icin çalışmıyor ama :))

0|0
    0|0
  • dogrulugu yğpksek

0|0
    0|0
  • Doğru ve güzel bir söz

0|0
    0|0
  • boşa konuşmaz adamlar..

0|0
    0|0
  • Tespit doğrudur. İnsanlar kendi karakterlerine yakın insanlar ile dostluk kurmak isterler. Bu atasözünü severim.

0|0
    0|0
  • doğrudur atalar diyorsa.

0|0
    0|0
  • Doğrudur

0|0
    0|0
  • Yuzde 100 dogru :D

0|0
    0|0
  • doğru olduğunu düşünüyorum, "her it kendisi gibi kokanı izlermiş", ah! yazın bunu güzel oldu.

0|0
    0|0
  • Dogru oldugunu dusunuyorum

0|0
    0|0
  • Atasözü değildir, büyük ihtimal fal'cıdır o

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Bence doğruluk payı en yüksek atasozlerinden biri.

0|0
    0|0
  • Eğer bu sözü bir anne söylüyosa, arkadaşım hakkında yaptığı yorum birebir tutuyo valla😶

0|0
    0|0
  • Dogru

0|0
    0|0
  • Cok dogru bir ata sozu

0|0
    0|0
  • pek doğru değil

0|0
    0|0
  • Kısmen doğru

0|0
    0|0
  • Doğrudur.

Mesela Galip Ensarioğlunun Pyd cenazesine gitmesi

0|0
    0|0
  • Genelde doğru

0|0
    0|0
  • Bence "En iyi arkadaşını söyle" olmalı :Dddddd Şahsen en yakın arkadaşlarım benim klonlarım gibi :D

0|0
    0|0
  • saçma bişi

0|0
    0|0
  • Cok dogru

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar senin kişiliğini gösterir her arkadaş senden bir parçadır

0|0
    0|0
  • İnsan sarrafı veya tecrube geliyor aklima