Kuranı kerimi hiç okudunuz mu ne hissediyorsunuz ?

Karşılıklı empati ve saygılı yorumlar için teşekkür ederim.

Güncellemeler:
2ay okduum deyip geçmeyin ne anladınız ne hissettiniz onu yazınız
2ay Kurano okuyan gerçek bir müslüman gerçek bir değişime uğruyor o kadar net söylüyorum

0|0
13|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Huzur

1|0
    0|0
  • Okumadini biliyorum okuyorum arapcasins. Turkce meale gelince bazilari mutessabih ayetler var bazilari munker ayetler var yani bazi ayetler anlamak zordur bazilari aciktir net anlasiliyor.

1|0
    0|0
  • Küçükken camiye kursa giderdik. Kuran-ı Kerim'e geçmiştim.. Şahsen o zamanlar okurken böyle bir rahatlık veriyordu.. Zevk alıyordum okurken. Arapça harflerini felan.. Ondan sonra okumadım hiç.

1|0
    0|0
    • 2ay

türkçe mealini ve düzgün tesfirlerini okumalısın sen arap depilsin arkadaşım Allah mektup yazmış ne demek istemiş bir bak yolun açık olsun

• 2ay

@nefsininkölesi evet en doğru olan o ama onu yapana kadar ilk bir türkçe oku ne kazansan kardır. H. Z MUAHMMED ARAPÇA KONUŞTUĞU İÇİN HALKIN VE ÇEVRE ÜLKELER O DİLİ KONUŞTUĞU İÇİN ARAPÇA İNDİRİLMİŞTİR.

• 2ay

kuranı kerim 18 bin aleme gönderilmiş
      ve arapça olarak insanlar ibret alsınlar nankörlük yapmasınlar diye
      içinde bir sürü bu şekilde ayet var
      tabii yeni başlayanlar için meal tefsir işi kolaylaştıracaktır...

• Evet okudum, merhameti ve adeleti gördüm.

1|0
    0|0
  • evet okudum okuyorum :D :D :D

1|0
    0|0
  • Ayetlerini okurdum hepsi anlamlı geliyor fakat yapmıyorum, içimden gelmiyor keşke bir gün gelsede içimden yapsam :/

1|0
    0|0
  • Türkçeden okuyorum

1|0
    0|0
  • Nefsmi yenebilsem okuyacam da yenemiyorum 😡

1|0
    0|0
  • huzur sakinlik evet rahatlama ve kendikendine hesaplaşma

1|0
    0|0
  • Çok okudum Türkçesini.

0|0
    0|1
    • 2ay

zaten arapçasını okusan ne olacak anlamadıktan sonra ne hissettiğini yazmamışsın

• 2ay

Yıllarca kimin kimi düzeceğini yazan orta çağ efsanelerini anlatan kitaba inanmışım dedim, çok kötü hissettim.

• 2ay

saygı duyarım iyiki okumuşsun o zaman çünkü yıllarca kendini müslüman zannederek yaşamışsın en azından dinimizden ayıklandın

• Evet öyle olmalı

1|0
    0|0
  • Biraz okumaya başladım sonra sıkıldım bıraktın bir çok söylem bir birine benziyor ve anlamakta zorlanıyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Allah kuran da der ki. Kuranı gece vakti ağır ağır okuyuyn. Bu kuran 21 yılda indirildi, bir anda yenilip yutulamaz ağır ağır okumak en verimli halidir

• 2ay

Anladım ama devir eskisi gibi değil az zaman çok iş hızlı pratik bilgi

• birçok farklı yorumcu var hangisi gerçek islam? kurandaki çelişkileri hepsinin farklı şekillerde örtbas etmeye çalıştığı için olabilir mi?

0|0
    0|0
    • 2ay

kuranda çeliş ki yok açıklanamayan yüzde yirmilik kısmı var oda diğer çağlar için aydınlatıcı niteliktir. Big bang teorisi ortaya açılınca açıklanan 7 ayet gibi. Ama sana tacsiyem bütün hocaları oku sorgula kıyasla daha sonra arapça ilimni eski kudüs arapçasını araştır gerçek mesajı ayıklıcaksın benim 4 yılımı aldı ama şükür bitti

• 2ay

@x-crazyesta-x ben kime ne zaman gerici öcü demişim sitede bin küsür yorumum vardır bir kişiye bile öyle birşey söylemedim kimsenin kıyafetine de karışmışlığım yok. İyilik insanları üzmemek empati yapmaya gelince bunları yapanlar genelde kaybeden olurlar insan sosyal bir varlıktır duygular bunun için vardır ama kalkıp da düşmanlarına karşı sosyal varlık olasın diye değildir. Kısaca bu karşındakini düşünmek gibi şeyler ancak dostlarına yapabileceğin şeylerdir. Dost ve düşmanını bu yüzden gerçekten ama gerçekten iyi seçebilmelisin. İnsanlık düşmanımdır ama herhangi bir dine ırka veya ideolojiye kin beslemem onun da psikolojik sosyolojik olarak oluştuğu durumlar var sonuçta

• 2ay

Dünya ahiret düşmanımsın 😂 hadi gorusuruz 👋

• Okudum ve şöyle oldu;

"Bu ne lan ne saçma?"

"Yok artık ahahahahahah"

"Vay vay vay yaratıcıya bak sen, ego tavan. Sözde insan özellikleri göstermiyor"

Falan filan.

0|0
    4|1
  • okudum

0|0
    0|0
    • 2ay

ne hissettin?

• 2ay

@çoktaşeyapmayın

• 2ay

ben müslümanım ve şunu biliyorum ki kimseye bir şey ıspat edemezsin. Dinlerin kitapların tek bir amaca hizmeti vardır, Allahı gördüğünde sevecek insanlar zatten görmeden sever saygı duyar yani kinri olmayan insanlardır. Ama kibirli insanlar Allahı görse de görmese de onlar için sonuç değişmez Allah varmış ama ben daha iyiyim derler ya da Allaha ne gerek var haşa. Bu yüzden erguman aramana gerek yok çünkü asla yetmez. Ama ben bütün kalbimle inanıyor ve seviyorum Allahı çünkü Allahı sevmek sevgiyi ölümsüz kılmaktır

• Girişim oldu. Bitiremedim ama..
    Pardon siz din hocası mısınız öğretmen demiştiniz de alan ne yani

0|0
    0|0
    • 2ay

alan beden eğitimi öğretmeni ama ilahiyatta islam felsefesi masterı yapıyorum size sorduğum bütün dini sorular tezim için kullanılacak. Ön bir fizibilte çalışması gibi düşün

• 2ay

Tezini teslim ediceğin kişi yazcaktım biri düzeltmeden düzeltiyim. :)

• 2ay

hahaa peki söylerim telif hakkı verdin zaten :)

• ya bak amacım polemik yapmak değil de madem onca müslüman kuran okuyorsunuz da bu terrör olayları ne iş? peki bu cahillik geri kalmışlık, üretimde dünyanın en sonunda olmuşluk nedir?
    çoğunuz kuranı okuyup anlamıyor musunuz?
    pek bir azınız mı anlayabiliyor? anlayan azınlığın yüzdesi kaç?

0|0
    0|0
    • 2ay

bak dünya da en çok tecavüz oranı açıklandı dünya istatistik kurumu tarafından. Birinci sırada dinler karmaşası yaşayan hindistan ve yüzde 85i ateist olan isveç paylaşıyor. Bak insanlar iyi ve kötü olarak iki gruba ayrılır. Burada islamın suçu yok kötü bir insanda müslüman oluyor çünkü direk aileden alıyor araştırmadan sorgulamadan ama araştırıp sorgulayan insanlar gerçek müslümanlardır. Sanki biz çok mutluyuz bu durumdan insanlar islamiyeti mahvetti. Ama geri kalmışlık dinden değil karmaşadandır.

• 2ay

iyi ya ben müslümanım Allah için ona olan sevgimden sana daha kötü bir şey yazamam. Arkadaş sidik yarıştırmaya gerek yok, senin yolun sana benim yolum bana. NOT: ALLAHI SEVMEK SEVGİYİ ÖLÜMSÜZ KILMAKTIR

• 2ay

sizin gibi isveçin tecavüzcüsünü görüp kendi ülkesinde yetiştirme yurdunda ırzına geçilenleri görmeyenler müslümansa ben ateistim ulan

• Evet okudum.
    Huzur

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Ne zaman okusam veya ibadet etsem hep ağlamak gelir içimden. Ama bu ağlamak beni yormaz aksine dinlendirir.

1|0
    0|1
    • 2ay

:) teşekkür ederim bu samimi yorum için

• 2ay

Çok güzel söylemişsiniz. Bence de doğru yöntem bu olmalı anlamak için. Ben biraz daha felsefik bir açıdan bakmıştım Farabi'ye ve henüz çok yeni, araştırmalarıma devam ediyorum. Ayrıca çalışmalarınızda başarılar diliyorum ^^

• 2ay

çok teşekkür ederim bende sizin için aynı dileklerimi sunuyorum Allah yolunu açık etsin zihnin hep böyle parlak kalsın

• Okudum, okuyorum hem Türkçesini hem de Arapçasını. Türkçesini okuduğumda gerçekten çok yol gösterici. Doğruyu ancak onu okuyarak bulabiliyorum. Annem ve babamın verdikleri bana artık yetmiyor. Diğer kitaplarda yetmiyor ama Kuran-ı okuyunca yetiyor. Arapçasına gelince o kadar mükemmelki, hayran kalıyorum. Bilmiyorum sadece bende mi oluyor ama bazı yerlerinde duygulanıyorum. Özellikle şeddenin arkasından gelen cezmlerde. Ayrıca bazı hocalar çok güzel okuyor duygulanmamak elde değil. Adım Elif. Ve adımı o kadar seviyorum ki. Nokta koyarsan Mesar oluyor, Ah diye okunuyor. Ve hayatta kim bana nokta koysa canımı yaksa, içimden Allah'a dua ediyorum. Ben noktalandım, sen Ah ettir. Harflerin birbiriyle uyumu da harika. Arap edebiyatı ne kadar ileride olsa da Kuran-ı Kerim'in edebiyatına yetişemiyormuş. Bunu bir kaynakta okudum. Sanırım daha yazarım ama şuanda hava atıyormuş gibi gözükmek istemiyorum. İnşallah birgün kıymeti anlaşılır. İnşallah okuyanlar artar.

0|0
    0|0
  • Okudum merak uyandırıyor anlamaya filan calisiyorsun öyle

1|1
    0|0
    • 2ay

anlamadığın bir ayet olduğunda, nasıl bir araştırma yapıyorsun teşekkür ederim cevap için

• 2ay

Tefsirini arastiriyorum zaten tamamini okumadım veya bilgili biri bulup ona soruyorum

• Okuduğumda huzur hissederim ama sonra hemen ağırlık çöküyor bana

1|0
    0|0
    • 2ay

mutlaka kurana ters düşen bir yaşam tarzın vardır olur öyle bu senin için bir ışık

• 2ay

Annem sürekli okuyan bir insan, annemi de uyku bastırır bunun sebebi Kuran okurken şeytanın uğraşmasıdır

• 2ay

okurken uyku bastırması çok farklı okuduktan sonra ağırlık çökmesi çok farklı annen büyük ihtimalle arapça anlamadan düşünmeden okuyordur birde hızlı okuyodur ağır ve anlayarak okumak en iyi olandır

• Okurken ona aitmisim yani sahipmisim nasil anlatsam bu pek olmadi :D yani onun kullugunu yapacagim hissi , ben ona aitim , onun bana verdigi buyuk gorevler var , ben gorevliyim , bunlari yerine getirmem gerek vb. His oldu. Hatta bu konuda biraz kötü bir hikayem var. Babam kapanmama karsi çıktı. Hatta şiddet bile gördüm. Buna rağmen peçemi , Çarşafimi giydim. Kimseyi umursamadim , onlarin kâfirligi. Gercekten degistigime inanıyorum ve ibadetlerimi yapiyorum.

0|0
    0|0
    • 2ay

keşke baştan öyle söyleseydin sana ğaırlık veren his ya onlar haklıysa herkes yanlış ben mi doğruyum neden sürekli sorguluyorum ben eksikmiyim gibi sürekli Allahı düşünmekten olan güzel bir his. Ve emin ol o ağırlık imanın ağırlığı

• 2ay

Evet :) Şu an ailemden ayri yaşıyorum ama buna değer gerçekten.

• Tabi okudum

1|0
    0|0
  • Okumadım

0|0
    0|0
  • Okudum.. iyiki de okuma imkani bulmusum cok sukur.. neden bu dunyada oldugumuzun apacik bir kanitidir.. okumayi ogreten insana binlerce kez Allah razi olsun

0|0
    0|0
  • Kuran kursundayken topluca hatim etmiştik sayılır mı?

0|0
    0|0
  • okuduğum zaman rahatlıyorum ama beni en çok gece kılınan namaz rahatlatıyor

0|0
    0|0
  • hic okumadım

0|0
    0|1
  • okudum huzur hissediyorm

1|0
    0|0
Yükleniyor...