Bu zamana kadar okuduğunuz en güzel kitap hangisiydi?

Kitap önerir misiniz bana? Lütfen konusuyla beraber yazın.

7|1
161|140

En İyi Erkek Görüşü

• Tabikide KURAN-I KERİM..

6|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Kızım olmadan asla betty mahmudi en sevdiğim kitaptır. New York times bestelleri arasına girmiş bir kitap, filmide yapılmış zamanında kitabın fakat filmi kitap kadar güzek değil. Konusuna gelince amerikalı bir kadın İranlı bir beyle evli. İrana gidiyorlar ve olaylar başlıyor ciddi anlamda olay bir kitap🙏

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 139

• Özellikle bir tür belirtmediğin için aksiyon-gerilim türünde önereyim, PsikoAnalist.
    Hatta şuradaki bencem'de sonda önermiştim:
    www.kizlarsoruyor.com/.../a11767-gerilim-heyecan-korku-macera-sevdigim-kitaplar

1|0
    0|0
    • 3ay

http://i.hizliresim.com/OEV1Wz.jpg bunların hepsine başladım ama bir iki sayfa okuduktan sonra sıkıldım, muhtemelen bunaldigim zamana denk gelmiştir ama ön yargım var su an :/ güzel mi diyorsun?

• 3ay

Akıl Oyunları ve Zaman Hatırasını okumadım bilmiyorum da diğer üçü... Klon'un başlangıcı sıkıcı haklısın. Bende 3-4 defa başlayıp bırakmıştım. Ama Şizofren ve PsikoAnalist gerçekten çok iyiydi.
      Psikoanalist için şunu söyleyebilirim, her kitabın başında biraz sıkılma olur ama bu kitap bittiğinde içime bir hüzün çökmüştü, bitmesin, devamı yazılmalı deyip durmuştum :) (Aslında Şizofren'in de devamı yazılmalı bence).

Kısaca, ben bu kitaba güzel demiyorum, müthiş diyorum :) Oku bence.

• 3ay

O kadar diyorsun hatta :) peki o zaman, baslayacagim😌

• herşey seninle başlar
    kendimi çözmeme yarayan bir kitaptı

edebi olarak en güzel kitap ise
    kürt mantolu madonna idi, duygulanmıştım lan

2|0
    0|0
  • Siyaset severseniz, Sodom ve Gomore tavsiye ederim. Kurtuluş döneminde ahlaki çöküntüyü anlatır. Türk kadının İngiliz subaylarına kendilerini nasıl.. Neyse okuyun siz en iyisi :D

3|0
    0|0
  • Semerkant - Amin Maalouf Tarih romanı
    Scipio - Ross Leckie Tarih romanı
    Alamut - Vladimir Bartol Tarih romanı
    Selma ve Gölgesi - Peyami Safa Türk klasik

1|0
    0|0
  • Kitap Hırsızı. İkinci dünya savaşını azrailin ağzından anlatan bir kitap. Almanlar ve yahudiler ile ilgili. Cümleleri çok güzel ve yaratıcı okurken cümleye bakıp ne güzel anlatmış diyebileceğiniz bir kitap. Martı yayınlarından almıştım ben çevirmen çok iyiymiş.

2|0
    0|0
  • Bu tarziniza kisiliginize degisir.. birinin begendigi birdigerine anlasilmaz olur.. duygu hali bile cok etkindir.. beni en sevdigim "git kendini cok sevdirmeden" di mesela.. tam zamaniydi okudugumda.. size klasikler veya gunun populer kitaplarini oneririm.. bu ulkenn kitap okuyorum diyen cogunlugu oyle zaten..

1|0
    0|0
  • Ahmet Ümit-İstanbul Hatırası

1|0
    0|0
    • 2ay

konusu baya sağlamdır öyle diyeyim bir şeyler söylesem heyecanı kaçar alıp okumanı tavsiye edebilirim eğer okumadıysan tabi.

• Seks Tanrıları
    Konusu: Kayıt altına alınabilmiş Anadolu tarihinde insanların inandığı mitler

1|0
    0|0
  • Türk Gerilla Tarihi. Yazarı: Erol Toy. Türkiye'nin siyasi tarihini anlatıyor.
    Anlatım Oğuzlar'dan Selçuklu'ya, Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzanıyor.

Gerçi ne tarz sevdiğini belirtsen, elimizden fazlası gelir.

1|0
    0|0
  • Turan Dursun - Din Bu

1|0
    0|1
  • Sheelock holmesin bütün kitaplari

1|0
    0|0
  • Filler sultanı ile kırmızı sakallı topal karınca kanks

1|0
    0|0
  • "Doğmamış Çocuğun Gizli Yaşamı"

Bebeğin daha anne karnındayken oluşan psikolojik sürecinden ve anneye verdiği mesajlardan bahsediyor :) Muhteşem bir kitap. Her sayfası çok değerli.

2|0
    0|0
  • Hidayet Çağı

1|0
    0|0
  • Bu zamana kadar güzel olmayan kitap okumadım hepsi güzeldi :)

Jose Mauro De Vasconcelos - Şeker Portakalı
    Gabriel Garcia Marquez - Yüzyıllık Yalnızlık
    Aldous Huxley - Cesur Yeni Dünya
    David Burns - İyi Hissetmek

Şimdilik ilk aklıma bunlar geldi :)

1|0
    0|0
  • Oğuz Atay, Tutunamayanlar
    Birde şey var ilginç biraz, Emine Şenlikoğlu, İmamın Manken Kızı

2|1
    0|0
  • okumadım hiç kitap git artık ana sayfamdan😤

2|0
    1|0
  • Ted Dekker-Oyun cihaza bağlanan bir arkadaş topluluğu var sanal alemde bir seri katili öldürmeye çalışıyorsun bir kuralı var sanalda ölürsen gerçektede ölürsün bilmiyorum severmisin bu tarz konuları ama

1|0
    0|0
  • 1,5 yıl araştdıktan sonra iki hafta önce satın alabildldim.
    Hayat Bulmacasının Beş Ana Parçası
    ve Dikkat Vücudunuz Konuşuyorda herkesin okuması gerelen kitap

1|0
    0|0
  • Ruh Adam / H. Nihal Atsız

Psikolojik tahlil türünde. Kitaptaki fantastik olaylar dışında kendi iç dünyasını ve çevresinde gelişen olayları anlatıyor. İlk sürrealist roman örneklerinden birisidir Türkiye'de.

1|0
    0|0
  • Bin muhteşem güneş.

1|0
    0|0
  • Araba sevdasını okumuştum

1|0
    0|0
  • Kaliteli insan, suç ve ceza, hayatın anlamı.

1|0
    0|0
  • Tolstoy iyidir iyi. itiraflarım.

1|0
    0|0
  • Ted dekker Tosca Lee Faniler kitabı serisi
    1 Yasaklı 2 Ölümlü 3 Hükümdar
    Öneririm harika bir kitap

2|0
    0|0
  • Senden Önce Ben

2|0
    0|0
  • kuran-ı kerim.

3|2
    1|0
  • Ölü ruhlar ormanı

1|0
    0|0
  • Tanrı daima tedbili kıyafet gezer... Özgüven konulu

4|0
    0|0
  • Hala kinyas ve kayra. Güzel bir yer altı edebiyatı klasiği oldu artık. Hemde dil döndürme olayı olmadığından net. Tavsiye ederim..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    109

Kızlar Ne Diyor 160

• TÜYAP kitap fuarından almış olduğum iki kitap var daha çok gerilim diyebilirim ''Asla Yapma'' ''Kaybeden ölecek''
    onun dışında çoğu kırtasiye kitapçıda da bulabileceğin ''aklından bir sayı tut'' var
    Kişisel gelişim kitaplarıyla aran varsa eğer ''Sınırlar'' oldukça güzel :)

1|0
    0|0
  • kahramanım olurmusun :) bir seyyah ve seyyah olma yolundaki adam. biraz gizemli ve çok güzel bir romandı :)

2|0
    0|0
  • Teknede üç adam. En sevdigim kitaptir.

2|0
    0|0
  • Ayşe Kulin, Khaled Hosseini, Ahmet Ümit ve Sinan Akyüz'ün bütün kitapları, hepsi de tarzını, üslubunu çok beğendiğim, zevkle kuduğum yazarlar. Agatha Christie'nin kitaplarını çok severim

1|0
    0|0
  • Masumiyet müzesi; iki kişinin önce imkansız olan sonra olacak gibi olan ve olmasına ramak kalmaya olmayan hikayesini anlatıyor. Adam kitapta en son sevdiği kadının eşyalarından oluşan bir müze yapıyor. Beni çok etkilemişti

1|0
    0|0
  • Dorian Gray'in portresi
    Bence en etkileyici kitaplardan :)

1|0
    0|0
  • Fareler ve insanlar.. çok eskiden okumuştum biri canım olan iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Yakın zamanda okuduğum da otomatik portakal. Ergenlerin suça bulaştığı bir dönemde bir ergenin ağzından hayatının bir kısmı anlatılıyor. Aslında sistemi cok güzel eleştiren bir kitap. Dili biraz argo ama anlatımı mükemmel. Ayrıca filmini de kitabı okuduktan sonra izlemeni öneririm filmi de mükemmel olmus

1|0
    0|0
    • 2ay

Hatırladıkça duygulandığım bir kitaptır Fareler ve İnsanlar. Otomatik Portakal sıktı beni.

• Bukre.

2|0
    0|0
  • Tanrı daima tebdil-i kıyafet gezer-Laurent Gounelle

2|0
    0|0
  • Kristin Hannah kitaplarını okuyabilirsin. Genellikle aile içi olaylarını, aşk, anne çocuklar arasındaki olaylar üzerine yazıyor. Sarah Jio romanları da güzel

1|0
    0|0
  • Harry potter in her kitabi

2|0
    0|0
  • Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna

1|0
    0|0
  • Paulo Coelho - Brida

Beni ciddi anlamda "sarsan" kitaplardandır kendisi. Son 1 haftadır hayatım hakkında iyiden iyiye düşünmeye iten, baş ağrılarına sebep veren bir öyküsü var. Evet, kurgusu zaman zaman "ne ara bu kadar zaman geçti yaaa?" dedirtse de, öyküsü fazla gerçek dışı olsa da hayata dair inceden inceye fısıldadığı o mesajlar beni gerçekten etkiledi. Sonunu henüz okumadığım için sonuna dair bir şey diyemeyeceğim, tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • EREBOS bilim kurgu kitabı. bir lisede erebos adında bir bilgisayar oyunu popüler oynuyo. Herkes oynuyo. Bu oyunu kimseyle gerçek hayatta konuşamazsın. Oyundaki nickini kimseye söyleyrmezsin falan gibi kurallar var. bir çocuk da bu oyunu oynuyo falan ve oyun gerçek hayatta sana görevler veriyo. Seninle konuşuyo yapay zeka sayesinde falan. Bilim kurgu seviyosan okumalısın

1|0
    0|0
  • Bana ikimizi anlat Ahmet Batman

1|0
    0|0
  • koku
    yabancı
    simyacı
    millennium serisi
    olasılıksız
    kızıl kraliçe
    marslı
    yeşil deniz kabuğu..

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama son okudugum baya iyiydi
    kitap 👉 Sen Dünyasın

1|0
    0|0
  • Olasılıksız

1|0
    0|0
  • Senden önce ben - jojo moyes den İnternete bu kitap hakkında bir çok şey okumuştum ve her yorumda kitabı okuyan ağladığını belirtmişti bende saçma buluyordum bir kitap nasıl ağlatır diye ve o kitabı aldım okudum ve son sayfaları beni aglatmıştı.

1|0
    0|0
  • Canlar kimin icin çalıyor
    İspanya ic savaşı ni anlatıyor

1|0
    0|0
  • Paulo Coelho - Onbir Dakika..

Tesiri büyük olan bir kitap oldu..

2|0
    0|0
  • Sarah jio böğürtlen kışı

2|0
    0|0
  • tanrı daima tedbili kıyafet gezer
    bir çift yürek

2|0
    0|0
  • En sevmediğim soru. Ama kendime en yakın bulduğum kitap çavdar tarlasında çocuklar idi.

2|1
    0|0
    • 2ay

Nesini sevmiyorsun😌

• 2ay

Ya hangisini seçsem diğerini kıracakmışım gibi hakkını yiyecekmişim gibi bir de aklıma gelmiyor ilk soruşta ama gece olunca kesin gelir :D

• Bir Muhtesem Gunes. Eminim cok begenirsin

1|0
    0|0
  • Suç ve Ceza , Yazarın en önemli romanlarından biri olarak gösterilmektedir. Dostoyevski'nin Sibirya'da cezaevinden döndükten sonra yazdığı roman, yazarın en uzun ikinci romanı olma özelliği taşır. Bununla birlikte yazarın olgunluk döneminin ilk büyük romanıdır.

1|0
    0|0
  • Neredesin-Marc Levy

1|0
    0|0
  • uçurtma avcısı

2|0
    0|0
  • kitap okumuyorm

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam