Devlet büyüklerinden hangisi ?

devletin şimdiyekadar gelmiş geçmiş hangi büyükleri sizin idolünüzdür? neden ?

Güncellemeler:
lütfen nedenlerini de yazar mısınız.burada fikir paylaşıyoruz belkide bilmediğimiz yeni bilgiler edineceğiz

0|0
6|13

En İyi Kız Görüşü

• Mete Han...

Çin'i alabilcek durumdayken Çin nüfusuyla Türkler asimile olmasın diye. Çin'i vergiye bağlamıştır, Ve askerlikteki 10 luk sistemi yine Mete Han bulmuştur. ve bu yüzden zekası beni çok etkiler.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1|5
    0|2
  • Turgut Özal... bence bu ülkeye yeniden bir şeyler katabilecek tek insandı. İyi şeyler yapmaya çalışan her insan gibi onu da yok ettiler... Allah rahmet eylesin :)

0|1
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk

0|1
    0|0
  • Hitler idolum,karamsarligi cok hosuma gidiyo ve qururu falan

0|1
    0|0
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ! Nedeni yeterince açık değil mi? Başka birini düşünmek, söylemeye gerek yok.

0|0
    0|0
    • düşünenler var demekki.zaten bu düşünceleri farklı görüşleri görmek için sordum

• Ya senin düşüncen ?

• ben Halid Bin Velid i seviyorum tabikide burada saymakla bitmez Fatihler.. Yavuzlar.. Alaaddinler... Atatürkler.. Cengiz Hanlar.. 4 halife... sahabiler.

Erkekler Ne Diyor 13

• Mustafa Kemal Atatürk,En büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti,

0|1
    0|0
  • Türkiye'yi batılı anlamda modern ve uygar bir devlet haline getirmek hususunda çok önemli adımlar atmıştır fatih sultan Mehmet, II.MAHMUT, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü.

diğer yandan Osmanlı Devletinin ilk hükümdarları ve ilk kurucu aileler.

en başta ki gaza ruhu ve temiz niyetlerin yerini iktidar ve saltanat hırsı almaya başlayınca modernleşme sürecine girmemizde kaçınılmaz oldu.

1|1
    0|0
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK,

her ne kadar onun adını lekelemeye çalışsalarda büyük liderdir.şimdiki liderler onun zamanında yaşasalarda eminim ki ilk fırsatta amerikaya kaçar oraya yerleşirlerdi.

0|1
    0|0
  • Adolf Hitler

Erwin Rommel devlet büyüğü değil ama 2.dünya savaşında afrika da ki alman birliklerini komuta eden kişi hayranıyım.

0|1
    0|0
  • Selahaddin Yusuf bin Eyyub'dir- Taktik stratjisi ve akıllı olmasıdır

0|2
    0|0
  • Osmanlı'dan sonra benim için bitmiştir.

0|2
    0|0
  • Adolf Hitler planlarını haftalık değil yıllık planlamıştır hepsinde de başarılı oldu

0|1
    0|0
    • fakat hitler sovyet savasında sovyet birliklerinin sayısını küçümsemiştir.ayrıca kar altında kalan bataklığa da Alman tankları saplanıp kalmış hareketsiz hale düşmüştürböylece Almanya polonya tarafından girecek olan birlik geri çekilmek durumunda kalmıs ve o cephede ki basarısızlıgı yüzünden yenilmiştir

• neyde başarılı olmuş çok merak ettim

• hitlerin başarılı oldugu bir cok konu var..en güçlü deniz donanmasını kurdu.idealist bir düşüncesi vardı ya hep ya hiç gibi.bir cok savasta ülkesi galip geldi.

• Mustafa Kemal Atatürk.diğer bir dolüm Adolf Hitler.

0|1
    0|0
  • kanuni dönemini seviyorum o zamanlar çok fazla topraklarmız varmış ya ondan

0|1
    0|0
  • Devlet kanalı politikacılardan ya da memur kafalardan oluşur, askeri kanat da dahil olmak üzere, bu insanların hiçbirini idol edinecek kadar salak değilim!

0|0
    0|0
  • Hiç biri !

Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|0
    0|0
  • Türk diyorsan Atilla.

0|0
    0|0
  • Gazi Mustafa Kemal Atatürk.ileri görüşlülüğü,iyi bir asker olması iyi bir siyasetçi olması iyi bir kültür sanat sever olması deha olması zekazı aklı herşeyii tek idolümdür.

0|1
    0|0
Yükleniyor...