İmam nikahına inanıyor musunuz?

Sevgilim müslüman biri ama benim bu şeylere pek inancım yok ama ona belli etme istemiyorum sizce imam nikahı hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

0|0
16|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu soracak kadar kurcalamasın kafanı, müstakbel eşin istiyorsa yap olsun bitsin.. hem mutlu etmiş olursun hemde nikahın çifte olur.. Bence romantik bile olur.. Kaldı ki gittikleri her ülkede ülkenin yaygın inancına göre , "o dinin ritüellerine göre" evlenen çiftler bile tanıyorum ben

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Siz evleneceksiniz, kendini ona şimdiden acmazsan ilerde sıkıntı yaşayabilirsiniz. İmam nikahina gelince, günümüzde geçerli olması için yanında resmi nikahin olmasi şart. Çünkü islamda nikâh kiymanin şartları vardir ve bu şartların devlet nezdinde resmi olarak sağlanması gerekir. Aksi taktirde kadının bazi haklari için güvencesi olmaz. İkisininde birden yapılması gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• dini nikah, imam değil.

1|1
    0|0
  • Dinimizde olan birşey elbetteki bu böyledir bazı batıllaşmış insanlar yapmıyor şahsen doğru bulmuyorum usul neyse odur

0|0
    0|0
  • Resmi nikahtan once yapilir olmassa olmazlardan inancin yok ta ne demek yapmiyorsun ayri mesele ama musluman degilmisin

0|0
    0|0
  • inacın olsun dinin emirlerinden evliliğin kutsal şartlarından resmi nikah evliliğin sağlam temeller üzerine dayandığını gösterir

0|0
    0|0
  • İnaniyorum

0|0
    0|0
  • Evleneceğin adamdan böyle şeyleri gizliyorsun. İlginç..

0|0
    0|0
  • imam değil, dini nikahtır... dini nikahı kıyanlara resmiyet verilseydi, resmi nikaha gerek kalmazdı. belediyelerin üzerinden de yük alınmış olurdu.

0|0
    0|0
  • kızların hepsi sahtekar

0|0
    1|0
  • inanmıyorsan gerek yok.

0|0
    0|0
  • Google yaz dini nikahta okunan duanin türkçe anlamına bak bizide aydinlat:)

0|0
    0|0
    • 2ay

imamın cebine fazladan koyarız birşeycik demez :D

• 2ay

Cok guzel dua

• 2ay

Imama rusvet ha imam para almaz canim. zaten 15 dk surmuyor sadece aldin kabul ettinmi diyor esini o kadar bir fatiha tm imamin karsisinada mini etekle cikma carpilmayin ha 😜

• bence şimdi soyle
    sonrada olacaklar şimdi olsun

0|0
    0|0
  • Ya canım inanmıyorsan en azından sevgilini kırma

0|0
    0|0
    • 2ay

tabi yapacam onun değerleri ama sadece insanların görüşünü merak ediyorum

• 16-17. yyda uydurulmus bir sey tıpkı mevlid gibi

0|1
    1|2
    • 2ay

yani herhangi bir anlamı yok

• 2ay

imamlara nikah kıyma yetkisi verilmiş sonra adı dini nikaha dönmüş para kazanma amaclı birşey

Kızlar Ne Diyor 15

• imam nikahı değil aslında dini nikah
    dini nikah önemli tabiki müslümanlar için ama inancın başkaysa senin için bir önemi olmayacaktır

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • imam nikahının hukuk önünde hiç bir geçerliliği yok , yarın basıp giderse hiç bir mesuliyeti olmuyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

resmi nikahtan sonra yapacam biliyorum ama imam nikahı nedir nasıldır onu merak ediyorum

• 2ay

@TurkishTheLighT tamam :) iyi geceler

• 2ay

İyi geceler 😊🌹

• müslümanım inanıyorum

0|0
    0|0
  • İnanmak ne demek

0|0
    0|0
  • İnanıyorum, imzaya inanırken dua ya gözüm kapalı

0|0
    0|0
  • İmam nikahı bence önemli ve gerekli bisey.

0|0
    0|0
    • 2ay

İsmin gibi güzel yorum 👍 yüzyıllar olan içimize işlemiş adetlerimiz örflerimizdir bunlar elbetde olmalı

• Niye kilisa nihakina inaniluyor ama

0|0
    0|0
  • inanıyorum

0|0
    0|0
  • Yaptik adetten diye. Simdi olsa yapmam.

0|0
    0|0
  • yapılmalıdır

0|0
    0|0
  • İnanıyorum yapmadan olmaz yap

0|0
    0|0
  • Yani evet

0|0
    0|0
  • Eğer dini inancın yoksa bunu ona söylemelisin.

0|0
    0|0
    • 2ay

ya kabul etmezse :(

• 2ay

Seni olduğun gibi kabul etmeyecek birisi ile nereye kadar mutlu olabileceksin ki. Dinimiz hoşgörülü bir dindir eğer ki çok fazla dindar değilse sana saygı duyar ve anlayışla karşılar diye düşünüyorum. :((

• Gerekli

0|0
    0|0
Yükleniyor...