Alkol yasaklarını nasıl karşılıyorsunuz ?

Alkol yasaklarını nasıl karşılıyorsunuz ? tepkiniz nedir ?

Güncellemeler:
Tartıştıgım insanların cevap veremeyecek duruma gelmelerinden aldığım hazı başka hiç bir şeyden almıyorum. :)

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• Ben karşıyım alkol almıyorum dini vecibelerinden dolayı fakat alkol alan insanlarada böyle zorlamalar getirilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu çok saçma. Bir kere zaten bu ülkede ne yasaklanırsa o cazip hale geliyor bu yasağı getirenlerin bunuda göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Nedir bu çekişmeler anlamıyorum. Başını kapamak isteyen kapansın. İçkisini içmek isteyen rahatça içsin kardesim .

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Vallahi iyi oluyor kardeş biz Trakyadayız burada çok içerler sapıtmazlar bünyeler alışık ama genel olarak gençler iki kadeh içki içip ona buna sataşıyor karı kız kaldırmaya çalışıyor.Okula gitmiyor ders çalışmıyor.İçkiharam bence tamamiyle yasaklansın.Birde burasını İran'a çevirmeye çalışıyorlar diye fantastik bir düşünceye sahip ,laiklik çığırtkanlığı yapan modern gerizekalı enteller var.İran halkının şia oldugunu ve İran'ın daha evvel ortadoğunun en büyük pavyonlarına sahip,gece alemi 10 numara olan bir yer oldugunu bilmezler.

0|0
    2|3
    • Tipik bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara örneksin.

• PEKİ BUNUN TEK SUÇLUSU HÜKÜMETMİ

• Yok babam :D güldürme ya

Cidi olursak tabi değil suçlu sensin (yaşını bilmem ama yarın çocugun okulda akılı tahtada hocasının kaçırdığı diziyi izlerse derste anlarsın) ve senin gibi düşünenler. Mesela geçen hafta dı sanırım artık millet vekiilerinin dügünde taktıyı takıyı senin cebinden çıkan parayla alacak eğer buna katkısız kalmasaydık yasayı geri çekecekler di.

• cok iyi olmus cünkü bizim millet affedersiniz ama agziyla degil kiciyla iciyo ve malesef cinayetler tecavüzler tacizlere neden oluyor... daha önemlisi rabbim en büyük yasagi koymus zaten

0|1
    2|2
    • isterse penisi ile içer seni nie ilgilendiriyor eğer seni rahtsız ediyorsa zaten cezası var ama yasaklamak çok farklı.

• Ne halt ediyorsan et sizin klassik laflarini varya allah benim aramda sizi ilgilendirmez. O zaman gitt müsliman olmiyan bir ülkede yasa ve muslimanligini laikile yerine getirene kotu örnek olma!

• Sen kimi kimin ülkesinden kovuyorsun ya :)

• Ülkeyi geriye sürükleme Çabaları .

2|2
    0|3
  • isteyen istediğini içer, karşıyım .

0|1
    0|0
    • orasını burasını açıp,bilime sanata kültüre maziye önem veriyorum diyenler hangi birgün Atatürk milliyetçiliğinden öteye gidipte bir hayır kurumuna yardım yapmış?Hangi gün sokakta gördüğü türbanlı kadına normal kendisi gibi bir insanmış gibi bakmıl?Hangi gün harama bulaşmamış.Hangi gün emekçilik işçilik diye geçinip kazandığı paraya şükretmiş?Hangi gün?Dünyanın neresinde var türban takan kadına öcü gibi bakmak söylermisin bana?Irak?İran?Amerika?İsrail?Almanya?Lübnan?Çin?

• Alakası bile yok ben kapalı değilim ama kapalı çok arkadaşım var çarşafla dolmuşa binenlerde umrumda değil ama bindiğim bir dolmuşta çarşaflı kadınlar için ''BU NE YAA KORKUYORUZ BİZ İÇİNDE NE VAR BELLİ DEĞİL''DİYEN BİRKAÇ SOYTARI GENÇ BUNUDA ALKIŞLAYAN BİRKAÇ İNSAN VAR...BENİM AÇIKLARI DIŞLADIĞIMI NEYE DAYANARAK SÖYLÜYORSUN ANLAMADIM BEN KAPALI DEĞİLİM Kİ:)

• BAK senin başından bu geçiyor benimkindense bir gurup kapalı kadın bulduduğu otobüste açık bir kadını dışlıyorlar namusuz yapıyorlar bir bakıyorsun oruspu oluyor bir bakıyorsun kahpe işte istenilende bu insanları etiketlemek

• Sınavlarla hırslandırılmış gençlik diyorsun valla okuma hırsı,bir yerlere gelme hırsı nedense daha önce dışlanmış halklarda var..Hem muhtaçlar hemde karşıtlar devlete.O zaman kalk s.git Avrupaya aç oranı buranı git mc donaldsda tuvalet temizle .Nedense böyle ezilmiş kalmış herkesin oturdugu yerde kendisine etnik kökeni yüzünden tip tip baktıgı insanlar okuyor biryerle geliyor ama içindeki aşşağılık duyguları değiştiremiyolar.BKZ(KAMER GENÇ)

0|0
    0|1
    • Çevrene bak 100 kişiden biri işinden menmun neden biliyor musun çünkü yapmak istediği başka bie şey vardı ama şartlar izin vermedi sınavlar eğitim sistemindeki bozukluk buda boş bir topluma neden oluyor bana matematik anlatan kişi matematiği sevmiyor ki beni sevdirsin sınavdan onu kazanmış o işi yapıyor.

• MEMUN DEĞİL OLACAKTI YANLIŞ YAZMIŞIM.

Çevrene bak 100 kişiden biri işinden menmun değil neden biliyor musun çünkü yapmak istediği başka bie şey vardı ama şartlar izin vermedi sınavlar eğitim sistemindeki bozukluk buda boş bir topluma neden oluyor bana matematik anlatan kişi matematiği sevmiyor ki beni sevdirsin sınavdan onu kazanmış o işi yapıyor

• Yasaklansa ne olucak. İçecek adam her türlü içer zaten

0|1
    0|0
  • iyi oldu içip içip saçlamalıyanlar oluyodu

0|0
    2|2
  • Beni tınlamaz içerim

0|0
    0|0
    • yarın içmek için masa altından 20c lik bir votka aldığında da ilğilendirmeyecek mi ?

• bu yaptıkları oyunun bir parçası büyük ısırıp küçük parça alıyorlar insanlarda iyi yine iyi yırtık diye seviniyorlar sonrada zaten yapamazlar ya filan gibi konuşmalar örnege dönersek bak büyük ısırdı ama cesaret edemedi parçalamaya tiribine giriyoruz.

• :Dne yazmışsın destan destan

• yanlış

2|0
    0|3

Erkekler Ne Diyor 10

• saçma sapan uygulanamayacağını bilerek çıkartılmış bir yasa. sadece tabanına göz kırpmak için yapılmış şaklabanlık. madem kötü etkileniyor çocuklar tamamen yasakla. yok olmaz o zaman vergi gider. içip içip sapıtanlar var diye savunuluyor. e bu kolluk kuvvetleri ne işe yarıyor? sadece trafik cezası kesip, başbakanı korumaya mı ? galiba sadece o işlere yarıyorlar. reyhanlı da onlarca vatandaş öldü, bilinen istihbaratı gelen araçları bulamadıklarına göre. ayık nesil istiyorlar mış (!) kimdir bu ayık nesil? ankarada iki insan öpüştü diye döner bıçaklarıyla saldıranlar galiba bunlar. lafın kısası başarılı bir çalışma oldu. hem sahte dindarların, dincilerin gazı alındı hem de reyhanlı unutturuldu. tebrik etmek lazım.

0|0
    0|0
  • Alkol falan yasaklanmadı bence algılama daha doğrusu algılatma biçimi yanlış.Soruyu düzeltip sorman daha doğru olur. Bu gelen düzenlemeler daha önce o "örnek aldığımız" bir çok avrupa ülkesinde mevcuttu.Alkol sigara gibi ürünlerin tüketiminin azaltılması gençlerin bu gibi alışkanlıklarda korunması devletin anayasal görevi.

0|0
    0|0
  • Dinine düşkün imajı vermeye çalışıyorlar

1|1
    0|1
  • yakında millet evde alkol üretmeye başlıcak

0|2
    0|0
  • canım istedimi içerim ...

ülkenin %60 ı üstüme gelsee Farketmez !

0|0
    0|1
  • Tamamen yasaklanmasını istiyorum.

0|1
    2|3
    • Nie ? Millet içerken senin içememen zoruna mı gidiyor ?

• sende çay içme o zaman. Çaydada var belki bir bokluk ne biliyorsun gözünle mi görüyorsun sanki. İçen içer günahı sana mı sanki. Bu kadar bencil düşünmeyin ya.

• esas dertleri gerçek sorunların üstünü örtüp halkı alakasız sorunlar yüzünden sinirlendirmek ve çıkan kaos ortamından prim kazanmak. türk siyaseti başka ne halta yaramış ki bugüne kadar mk

0|0
    0|0
  • Bütün Müslümanlara komple yasaklansın bu zıkkım.

0|1
    2|2
    • O zaman ne anlamı kalır ki yasak oldugu için mi içmeyeceksin yoksa dinine aykırı oldugu için mi ? Hem Tanrı bile zerbest bırakmış içerseniz günah demiş alkoleri yok etmemiş tercihi yine bize bırakmış dimi ?

• Kolayı var s.git irana

• müslüman değilim.türkiye vatandaşıyım.şimdi ne olacak.Kusura bakma da yaşam tarzımı engelliyosunuz.

• yasaklansa ne bugünde boğma rakı içiyorum

0|0
    0|0
    • Şimdi sen o rakıyı sahilde kavun karpuz peynirle içmek var ama sahilde içmek yasak.

• Ben de tanıştıgım bir abi köyünde üretiyor yılda 4-5 kez geliyor her geldiğindede bir şişe rakı ile geliyor SAĞOLSUN

• hatta yine yanlış oldu SAĞ OL olması gerek :)

• cok dogru karar

0|0
    0|2
Yükleniyor...