Hangi tarz müziği, nasıl dinliyoruz?Hep milletin sevgilisini konuşacak değiliz ya arkadaş. Biraz kültürel etkileşimde bulunsak diyorum nasıl olur?

Gelin bu soru altında; kim ne tarz müzikleri ne zaman dinlemeyi seviyor? Favori müzikleri neler? Niye o müzik tarzını seviyor? Bilinçli bir dinleyici mi yoksa dinlemiş olmak için mi dinliyor? Araştırılarak dinlenen müzik mi yoksa sadece dinlenen müzik mi daha keyifli? Gibi konuları tartışalım.

Ben;
Genel olarak metal müzik dinlemeyi seviyorum.
Spor yaparken motivasyon amaçlı yabancı rap veya (ağır idmana giriyorsam) gene metal müzik dinlemeyi tercih ederim.
Misal; motörhead - brotherhood of a man
Bir de böyle durulduğum zamanlar vardır. O zamanlarda ise klasik müzik, fon müzikleri veya şiir dinlemeyi severim. (Laf aramızda birazcık da karalarım hani :)) günün neredeyse 24 saati müzik dinlerim diyebiliriz ve müziksiz hiç bir iş yapamam. Bence dinlenen müziğin bir anlamı olmalı. Sırf dinlemiş olmak için dinlenmemeli müzik. Şayet doğru kullanıldığında müziğin herşeyi değiştirebileceğine inanıyorum.

Metal müzik nedir, nasıl ortaya çıkmıştır?

Metal müziğin ilk çıkış tarihi oldukça eski olmakla beraber ilk çıkış zamanlarında madencilerin kayaya vurdukları kazma kürek sesleri ile ortaya çıktığı söylenir. Gene de ilk albüm olarak bakıldığında 1955-1965 yılları arasına denk geldiği görülmektedir. Genel olarak içinde isyan, zafer, özgürlük, kardeşlik, dostluk, duruma göre savaş öncesi motivasyon konuları içerir. Metal dinleyenlerin genel olarak motor (harley, chupper tarzı motorlar) veya kamyonet (öeski Chevrolet tarzı kamyonetler) sevmelerinin nedeni genelde egzozdan çıkan sesin distorsiyon (gitar sesleri) ile aynı tonda olması ve özgürlüğü anımsatmasıdır. En azından benim için öyle. :)

Peki sizlerin zevkiniz ne?

Bugün biraz durgunum. O halde daha da fazla uzatmadan sizleri Deniz Gezmiş'in idamdan önceki son isteği olan Rodrigo'nun Konçertosu ile baş başa bırakıyorum :) iyi dinlemeler. :)

  • Araştırarak dinlenen müzik her zaman daha keyiflidir. 😊
    A seç
  • Araştırma gereksizdir.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1
36

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...