Hangi tarz müziği, nasıl dinliyoruz?

Hep milletin sevgilisini konuşacak değiliz ya arkadaş. Biraz kültürel etkileşimde bulunsak diyorum nasıl olur?

Gelin bu soru altında; kim ne tarz müzikleri ne zaman dinlemeyi seviyor? Favori müzikleri neler? Niye o müzik tarzını seviyor? Bilinçli bir dinleyici mi yoksa dinlemiş olmak için mi dinliyor? Araştırılarak dinlenen müzik mi yoksa sadece dinlenen müzik mi daha keyifli? Gibi konuları tartışalım.

Ben;
Genel olarak metal müzik dinlemeyi seviyorum.
Spor yaparken motivasyon amaçlı yabancı rap veya (ağır idmana giriyorsam) gene metal müzik dinlemeyi tercih ederim.
Misal; motörhead - brotherhood of a man
Bir de böyle durulduğum zamanlar vardır. O zamanlarda ise klasik müzik, fon müzikleri veya şiir dinlemeyi severim. (Laf aramızda birazcık da karalarım hani :)) günün neredeyse 24 saati müzik dinlerim diyebiliriz ve müziksiz hiç bir iş yapamam. Bence dinlenen müziğin bir anlamı olmalı. Sırf dinlemiş olmak için dinlenmemeli müzik. Şayet doğru kullanıldığında müziğin herşeyi değiştirebileceğine inanıyorum.

Metal müzik nedir, nasıl ortaya çıkmıştır?

Metal müziğin ilk çıkış tarihi oldukça eski olmakla beraber ilk çıkış zamanlarında madencilerin kayaya vurdukları kazma kürek sesleri ile ortaya çıktığı söylenir. Gene de ilk albüm olarak bakıldığında 1955-1965 yılları arasına denk geldiği görülmektedir. Genel olarak içinde isyan, zafer, özgürlük, kardeşlik, dostluk, duruma göre savaş öncesi motivasyon konuları içerir. Metal dinleyenlerin genel olarak motor (harley, chupper tarzı motorlar) veya kamyonet (öeski Chevrolet tarzı kamyonetler) sevmelerinin nedeni genelde egzozdan çıkan sesin distorsiyon (gitar sesleri) ile aynı tonda olması ve özgürlüğü anımsatmasıdır. En azından benim için öyle. :)

Peki sizlerin zevkiniz ne?

Bugün biraz durgunum. O halde daha da fazla uzatmadan sizleri Deniz Gezmiş'in idamdan önceki son isteği olan Rodrigo'nun Konçertosu ile baş başa bırakıyorum :) iyi dinlemeler. :)

• Araştırarak dinlenen müzik her zaman daha keyiflidir. 😊Hangi tarz müziği, nasıl dinliyoruz?
    50% (8)57% (4)52% (12)Oy Ver
  • Araştırma gereksizdir.Hangi tarz müziği, nasıl dinliyoruz?
    50% (8)43% (3)48% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
3|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kulağıma hoş gelen, benden birşeyler olan herşeyi ama herşeyi dinlerim ben.
    Kalite barındırması yeterlidir; ayırt etmeden dinlerim, dilci olmama rağmen genelde de Türk dinlerim ama dinlediğim müzikler genelde popüler müziklerdendir. Takip ettiğim isimler de vardır Türk-Yabancı; eğer takdir edip defalarca dinlenilesi ise de arşivime buyurur o parça zaten.
    Bugünlerde ise, heves adamı olmamdan mütevellit sanırım bu tonda takılıyorum;
    https://www.youtube.com/watch?v=KwcRm33Wz48

0|1
    0|0
    • 3ay

Mabel güzeldir :) güzel seçim üstat :)

• 2ay

Rica üstat :) detaylı cevapları seviyorum ben ya :)

• 2ay

Açıkçası ben detaylı yorumları içten buluyorum; ben de Eig veriyorum genelde detaylı cevaplara, kıstasım o yani 😇

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben metal müziği amuda kalkıp dinliyorum kanka

0|1
    0|0
    • 3ay

Maksat? :D

• 3ay

Hehe Çok metalci var ya ama ben metalciyim birada içerim çöpte yerim diyenlerden değil :D Metal dinlerim dinimi de yaşarım standart bir insanım :D Bende pop muzikten ne bilim böyle bol memeli twerkli kliplerden beni yak beni yık beni yap bacak omza tarzı sözlerden nefret ettiğim için Metal müzik severim.

• 3ay

ADAMSIN :D

• Metal ve rock dinliyorum. Alt türleride dinliyorum yani coreleri hardcore metalcore, posthardcore filan.

0|1
    0|0
  • pop.

0|0
    0|1
    • 3ay

Dinleyeceğim son müzik tarzı bile olamaz :) ancak saygı duyarım :)

• https://www.youtube.com/watch?v=rxREFyx7dE8

2:30 benim tarzımın oldugu yer.

0|0
    0|1
    • 3ay

Pek kafama yatmadı açıkcası :) bana göre değil :)

• Yabancı şarkıları elektronik melodileri insani çoşturan şarkılardan hoşlanırım mesela omg dinledimmi dans edesim gelir ama beceremiyom😅

0|0
    0|0
Yükleniyor...