Django Unchained izleyen var mı

Django Unchained izleyen var mı aranızda, tarantino nun büyük hayranıyım ben de izledim filmi ne düşünürsunuz?

0|0
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel film.

Konusu enteresan ama Tarantino olunca farklı bir iş ortaya çıkıyor.

Oyunculuklardan bahsedeyim önce.

Christoph Waltz'in oscar almasını istiyordum. Lincoln'deki Tommy Lee Jones'da iyiydi fakat meslektaşım olmasından mı bilmiyorum oscarlık oyunculuktu, hakkını aldı. Filmden çıkışı biraz saçma olmuş. Yıllardır kelle avcılığı yapan adam bir anlık mı duygusallığa kapıldı. O bölümü sevmedim.

Leonardo DiCaprio'ya gerçekten helal olsun. Tam bir oyuncu oldu. Her türlü rolün hakkını çok iyi veriyor. O da oscar adaylığını hak etmişti. Akademi utansın.

Samuel L. Jackson'da aynı şekilde. Usta oyuncu. Rolün hakkını vermiş.

Tarantinoya bir övgü daha, kariyeri düşüşte olan Jamie Foxx'u diriltmiş. Oyunculuğunu oldum olası pek beğenmem zaten.

Kurgusu daha iyi olabilirdi. Bazı sahnelerde konuşmalar yüzünden film uzamış. Tarantino'nun stili deyip kabul etmek lazım. Aynı şeyi Inglerous Bastards'da da yapmıştı. Bu durum şiddet sahneleri içinde geçerli. Abartılı efektlerine Kill Bill'den beri hatta Pulp Fiction'dan beri aşinayız.

Film müzikleri çok iyi seçimlerdi.

Son olarak Tarantino'nun oyunculuğu gerçekten berbat.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kesinlikle izlemelisin biraz uzun geliyor ama ben çok beğenmiştim Tarantinonun olduğu belli güzeldi yani izle mutlaka:)

0|1
    0|0
  • o beni izlesn.

0|1
    0|4
  • link adamın dibi <3333

0|2
    0|0
  • Cok klas bir filmdir, izleyin izletin.

0|2
    0|0
    • resimde çok şık çıkmışsın abisi, istersen sana yibicibicus marka köpük hediye edebilirim, müessesemizin armağanıdır, pek saygıdeğer abilerim :) :) link

• Biraz uzun ama mükemmel, klasik Tarantino filmlerinden.

Bu arada sitede qtarantino nickli bir üye var. Onunla filmler hakkında baya bir tartışabilirsin film zevki güzel nickinden de anlaşılacağı üzeri.

1|1
    0|0
  • çok güzeldi bir tarantino hayranı olarak çok beğendim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Geçen hafta izledim sanırım. Tarantino'nun filmlerini severim, filmlerindeki züppevari havasını da beğenirim. Ama filmi pek beğenmedim. Ya da umduğumdan daha basit çıktı demem gerek sanırım...

Sonuçta bu adamın filmlerinin en ağır basan yönü, eğlenceli olmaları. Eğlendim mi? Evet. Ama yeteri kadar değil... Film tatmin edici uzunlukta olmasına rağmen son derece sıradan bir öykü ve öykü örgüsüne sığdırılmış gibime geldi. Film, Tarantino filmi olduğu için her an bir sürpriz doğmasını bekleyerek izliyorsun, tamam yeri geldiğinde o sürprizler doğuyor da, ama artık hafif kalıyor gibi? Yanılmıyorsam en azından bir önce ki filmi olan Soysuzlar Çetesi'nde bile daha şaşırtıcı durum örgüleri vardı. Bu filmde daha basit kalmış o tarzı... Filmi izledikten sonra bir sitede izleyici yorumlarının birinde şu yoruma rastlamıştım, hemen hemen şöyleydi sanırım; "İzlerken sıkmıyor, eğlendiriyor ama bitince de etkilemiyor" gibi.

Son olarak Tarantino'nun filmleri fantastik, uçuk kaçık olduğu için fazla mantık aramıyorum ama vereceğim şu SPOILER'da ki görmezden gelemediğim mantık hatası yüzünden filmin biraz notunu kırdım sanırım. Belki de bir ayrıntı gözümden kaçmıştır bilemiyorum, ama bilen açıklasın lütfen. =)

*SPOILER: Calvin'in malikanesinde silahlar çekilmiş ve zoraki anlaşma yapıldıktan sonra el sıkışmak için Schultz'un, Calvin'e yaklaştığı anda çıkan çatışmada Schultz'un vurulmasına Django rahatlıkla engel olabilirdi. Özellikle o kadar hızlı silah çektiği ima edilen bir karakterken. Yanındaki üzerine silah doğrultmuş adamın bir anlık şaşkınlıkla arkasını dönmesini fırsat bilerek olacakları tahmin edip, elindeki silaha daha önceden uzanarak Schultz'u koruyabilirdi. Ama o izlemekle yetindi. O an acaba dedim; "ulan manitasına kavuştuktan sonra, belki bu adam da beyazın teki, pislik edip bizi özgür bırakmaz diyerekten vurulmasına hainlik edip seyirci mi kaldı?!" diye düşünerek izlemeye devam ettim filmi. Ama arkadaşımız gördük ki Schultz'un vurulmasından son derece rahatsız olmuş ve hiçte hain bir plan falan kurmamış kafada. "E be adam, madem öyle, niye öküz trene bakar gibi seyirci kaldın? Hangi akla-mantığa uyup?!" demeden edemiyor insan. E yönetmen de Tarantino olunca haliyle izleyen er kişi daha akıllıca bir tercih cevabı arıyor. =)

0|1
    0|0
    • Güzel yorum dostum, eline sağlık, aynı şeyler benim de dikkatimi çekmişti güzel özetledin. Tarantino çizgisinin biraz dışındaydı, hikaye biraz yalındı daha az kan, daha az sürpriz vardı ama, tarantinonun filmlerinin ortak özelliklerinden birisi de, birkaç gün sonra tekrar tekra rinsanın aklına gelmesidir, o etkiyi de bende yaptı. Kesinlikle arşivlik bir filmdir.

• Evet, Kill Bill serisi de bir başkadır haklısın. Hele müziklerine diyecek yok. Yine her karakter, kendine has bir role sahip. Film içinde manga havası, karakterlerin birbirlerine meydan okumaları, bakışmalar, yine dediğin gibi kısık sesle birbirlerinin sinir frekanslarıyla oynamalar vs. =) Bir yerde okumuştum; yanlış hatırlamıyorsam sanırım özellikle o filmde ve filmlerinin hemen hemen genelinde kadın karakterini güçlü ve ön plana çıkarmasının sebebi, annesine olan özlemiymiş Tarantino'nun.

• ooo dostum çok etkileyiciymiş, ee ne diyelim ;tarantino baba sen bizim HERŞEYİMİZSİN :D :D

• vizyona girdiği gün izledim. izlemeye gelenlerin çoğu hiçbirşey anlamadığını dile getiriyor. biz gerçekten nasıl bir izleyiciye sahibiz anlamadım. tarantino her filminde biryerlere döşeyip duruyor... ama gel görki fantastik bağımlısı olmuş bir ülke insanına sahibiz..

0|1
    0|0
  • Ben o 10 binde bir zenciyim :D

0|1
    0|0
  • hem western hem tarantino. daha ne isterim ki :)

0|1
    0|0
  • İyi film.. Yinede western için çıtayı "İyi Kötü Çirkin" noktasında tutanlar açısından farklı olabilir.. (ki western benim için bu filmdir.)

0|1
    0|0
    • İyi kötü çirkin sadece western dalında değil, tüm kategorilerde dünyanın en iyi 10 filminden birisidir, o film artık dünya sinemasının köşe taşlarını oluşturan künt filmlerden birisidir, bence çok doğru bir kıyaslama olmaz bu. :))

• yok benim öyle bir iddiam yoktur, sadece imdb deki ilk 100-250 listelerini takip eder, en iyi filmleri izlerim,mutlaka benden iyi film kültürüne sahip olman mümkün ama ben de fena sayılmam :) ana fikir biraz benziyor ama elbette iyi kötü çirkin kadar güzel bir western olamaz :)

• Aynen bende.. Çok güçlü bir film kültürüm yok çünkü o denli güçlü hafızam yok.. Filmi izlediğimde sadece konu aklımda kalıyor bazen.. Tavsiye üzerine ya da imdb list ile izliyorum bende..

İyi kötü çirkin"" de bir clint eastwood damgasıda var bu bakımdan en iyi western evet :)

• Tarantino filmi işte.Başka söylenecek birşey yok.(10 numara 5 yıldız)

0|1
    0|0
  • Geçen hafta izledim . Mükemmel bir film, herkese tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • fevkaledenin fevkinde

0|1
    0|0
    • aynen yaa hasta oldum resmen konuşturmuş adam sanatını tarantino

• süper bir film... ben izledm... Eski ABD tuhafmış... zencilere çok tuhaf davranıyolarmış. kadro süper... Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio

0|0
    0|0
  • o ney lannnn adam mi olalim ne dion lann :) link

0|0
    0|0
  • tarantino'nun patladığı sahneye bittim. Filmin sonunda django nun kameralara dönüp sırıtışı ise bir süre profil fotoğrafım oldu. enteresan güzellikte, tipik bir tarantino filmi

0|0
    0|0
  • arşivlenmesi gereken filmlerden

0|0
    0|0
  • tavsiye ederim. güzeldir. django akar.

0|0
    0|0
  • film süper birader

0|0
    0|0
  • İzledim harika bir film dostum izlenmeli bence !

0|0
    0|0
  • Film güzel. Tarantino ve Leo var bir kere. Lakin Tarantino'nun eski işleriyle kıyaslayınca birazcık sönük denebilir.

0|0
    0|0
  • idare eder

0|0
    0|1
  • Christoph Waltz

Tek filmlik adam mı acaba diye düşünürken !

Taklidini yapmaya başladım.

0|0
    0|0
  • güzellllllllll

0|0
    0|0
  • son zamanlarda adam gibi western yokken ilaç gibi geldi bana

0|0
    0|0
  • Film klas.

King'in Candie'ye Dumas konusunda verdiği ayar için bile izlenir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...