Kaç dil bilip konuşuyorsunuz ve bunlar hayatınızı nasıl etkiliyorlar ?

ne kadar insansiniz ? :) ne kdr dil bilip dunyaya ne kdr aciksiniz, bunlarin size olan faydalari nelerdir ?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Her milletten insan ile anlaşırım gerçekten :)

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Lebanon arapçası,farzça,kürtçe,ingilizce ve Türkçe var işte :) Ortadoğu senin,avrupa benim gider yani,İnşaat sektöründe olduğum için gerçekten çok işe yarıyor,misal ırak ın bir kısmı arapça diğer kısım kürtçe anlaşıyor,iranda farzça ve ingilizce,iş görüyor tabi ki

1|0
    0|0
    • anladim poliglotsun bayagi bi, guzel

• Hepsinden Azar Azar :P

0|0
    0|0
  • türkçe harici ingilizce, az miktarda almanca fransızca, 100 kadar japonca kelime ve kiril alfabesi okumayı biliyorum

almanca fransızca sayesinde sağda solda bazı kelimeleri ilişkilendirip mutlu oluyorum.

japonda ile animeler daha zevkli (zaten anime ile öğrendim kelimeleri :D )

kiril alfabesi ile eski sovyet ülkelerine gidersem kaybolmuyorum

ingilizcefaydası ise belli zaten, çoğu makalenin türkçesi yok,kaynaklarım genişliyor

0|0
    1|0
  • yarım yamalak bir Türkçe biliyom o kadar :)

0|0
    0|0
  • 1 lisan konuşuyorum, 1 lisan yazıyorum (Google translate :) )

0|0
    1|0
    • olmaz bu böyle genisletmek gerek biraz, herhangi bir dol olursa olsun insan bir dilden fazlaya caba göstermeli

• Eylülde ismek 'te ücretsiz İngilizce eğitime gideceğim :)

• iyi fikir, basarilar dilerim insAllah

Kızlar Ne Diyor 3

• 1- Turkce 2- ingilizce 3- Arapca 4- Almanca, Turkce ve Ingilizce konusuyorumm oyle ing her yerde karsima cikiyor, Arapca bazen dua felan okursam orda cikiyor karsima Almanca pek de biseyeye benzemiyor :D

0|0
    1|0
    • okudugun butun dualari anliyor musun, peki bu arapca grameri ve konusmasi mi vecut sende ?

• kurslari var :) bir ara gitmistim bende arapca derslerine cok ilginc turkceyle ortak kelimeler gorunce insan yakin buluo kendine o dili :)

• yok ben hem lise de hem universite de okudum, ama dedigin dogru ortak kelimeleri duyunca baya bir heyecanlanmistim, mesela harita, muhendis, ayni he bir de tabip :D, cocuk gibiydim ya delimiyim neyim :D

• 4 dil biliyorum ve çok işime yarıyor

0|0
    1|0
    • hangileri, hangi alanda ?

• azericeye de ilgim var benim gercekten guzel

• Trekçeye çok yakın herkes öğrene bilir

• 3 dil biliyorum, eğitimim, tez araştırmalarım, orjinal kitap-film zevki, iletişim vb

0|0
    1|0
Yükleniyor...