Sizce bir kitabın üslubu mu önemlidir, konusu mu?

Sizce anlatım tarzına mı bakarsınız, ne anlattığına mı?

0|0
27|6

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle üslub
    kitap fuarından aldığım halit ziya uşaklıgil kitabını ilk sayfalarında rafa kaldırdım
    ağdalı dil sevmiyorum, konusu ne kadar güzel olursa olsun salt, anlaşılır bir dili olmalı

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Üslup. Örnek vereyim Franz Kafkanın Dönüşüm kitabının konusu, bir adamın sabah kalktığında kendini böcek olarak görmesiydi. Ben bu kitabı alırken, konusunu biliyordum kimine sma bile gelebilir ama Kafkanın eşsiz üslubu daha cezbedici geldiğinden, ve konuyu anlatımıyla güzelleştireceğinden emindim. Nitekimde öyle oldu 😊

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Konusu

0|0
    0|0
  • Üslup, kimine hoş kimine argo gelebilir. Konu daha kabullenilebilir, sevilebilir olmalı.

0|0
    0|0
  • Üslübu tek geçerim önemli olan nasıl anlattığındır ;)

0|0
    0|0
  • Konu..

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 26

• Bazen ikisine de ama genelde üslup beni rahatsız ediyorsa o yazarın bir başka kitabını okumak için şöyle bir düşünürüm.

Herkesin ayılıp bayıldığı, kahvesini yanına alıp kapağı ile fotoğraflar çektirdiği Kürk Mantolu Madonna mesela, Sabahattin Ali'nin anlatımı olmasa klişe bir Türk filmi kıvamında. Çoğu kitabı yazarın iç dünyasını yansıtışı okutur. Anlatılan harikulade çekicilikte olmak durumunda değil. Ama önemli.

1|0
    0|0
  • Bana hissettirdikleri önemlidir.
    Ama almadan önce her şeyini incelerim.

1|1
    0|0
  • ne anlatıldıgı değil nasıl anlatıldıgı önemli benim için her zaman en berbat bir şeyi bile dallandırıp budaklandırarak muhteşem bir obje haline getiren yazarları seviyorum tercihim onların yana :)

1|0
    0|0
  • Yemeğin malzemesi değil yapılış biçimi önemlidir.. Üslup olmadan konu bir işe yaramaz..

1|0
    0|0
  • Üslub

0|0
    0|0
  • Konuyu anlatma seklidir benim icin onemli olan akıcı bir dille yazilmasi onemlidir ( sevmesemde bitirmeden birakmam kitabi osa yazana saygimdan )

0|0
    0|0
  • Üslupu

0|0
    0|0
  • Akıci olması lazım üslup önemli

0|0
    0|0
  • ÜSLUP

0|0
    0|0
  • İkisi de