Gitar çalan var mı?

Elektro gitar almayı düşünüyorum, 2. el amfili falan 400-500 liraya ayarlayabilirim ama dersler haftada 1 gün aylık 120 lira falan. Gitarı rahat öğrenebileceğim çok para vermeyeceğim bir yol var mı?

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Amfi dahil 400-500 mü, yoksa amfi ve gitar ayrı ayrı 400-500 mü?
    Ne tarz çalacaksın?

2. soruna cevap vereyim, öğrenmenin en önemli yolu çok çalışmak, fakat kesinlikle ve kesinlikle maddi imkanın yetiyorsa bir eğitmenden özel ders almalısın. Ders almasan bile çalma açısında kendini geliştirirsin, çok üst seviye parçalar çalabilir hale gelebilirsin fakat yanlış bir teknik oturtabilirsin ve müzik teorisi konusunda hiçbir şey öğrenmeden ilerlersen sadece başkalarının yazdıklarını çalmayla yetinirsin, üretkenliğin 0'a vurur.

Youtube'da Selim Işık diye bir arama yap, 100 adet ücretsiz videosu var. Ayrıca kendisinin en son hatırladığım kadarıyla 20 TL gibi bir fiyata internetten bulabileceğin, daha kaliteli, bol egzersizli bir Elektro Gitar Metodu da var, içinde DVD ile geliyor.

Çalmayan bir sürü kişi sırf yazmış olmak için yazıyor...

0|0
    0|0
    • 3ay

Asıl sorun o değil, sorun ders. Bir arkadaşım var grupları var çalıyorlar ama bu aralar aramız limoni o yüzden ona da bir şey diyemiyorum.

• 3ay

Biraz önyargı kusan bir yorum olacak fakat, sırf arkadaşsınız diye ders vermeye başlayan birisi işi ciddiye almayacaktır ve bir süre sonra sıkılır. Gerçekten sorumluluk alan ve kararlı kişiler değilseniz, sen para vermediğin için, o da para almadığı için bunu ciddi bir eğitim olarak görmeyeceğinizi ve işin yarıda kalacağını düşünüyorum.

Dediğim gibi maddi imkanın yetiyorsa kesinlikle özel ders almanı öneririm. Toplu ders falan olursa sessizce uzaklaş, birebir olmalı. Ha eğer aman öyle her ay para yetiştiremem dersen önerdiğim gitar metodunu veya kendi beğendiğin başka bir metodu alarak kendi başına çalışmaya başlayabilirsin. Olay sende bitiyor. Sen kitapsız veya eğitimsiz de çalışsan, çalıştığın sürece eninde sonunda öğrenirsin fakat normalde kendin bir şeyi 6 ayda öğreneceksen bir eğitmenle beraber çalışmak bu süreyi yarısından daha fazla kısaltır.

• 3ay

Yok anlaimıştık uygun bir fiyata, onun para kazandığı işi ben arkadaşım diye kullanamam sonuçta.

Erkekler Ne Diyor 1

• Çalıyorumda söylüyorumda kendi başıma öğrendim ve 3 yıldır kurs alan arkadaşımı geçtim. Her şey azime bakar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• YouTubede bir sürü video var ama sanmıyorum ya illa ki ders alman lazım

0|0
    0|0
  • Birisinden yardim almak şart mutlaka

0|0
    0|0
  • bn digilim ablam cliyr

0|0
    0|0