Merhabalar kitaplardaki baskı ibaresinin anlamı

Merhablar ben daha şurda son 1.5 senedir kitap okuma alışkanlığını kazandım fakat arkadaşlar bu kitaplarda 1.baskı 2.baskı ne anlama geliyor mesela ben sol ayağımı okudum 12.baskı yazıyor bu ne demek oluyor.

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Yani 12 kez basılmış. Mesela atıyorum birinci baskı da 1.000 tane kitap bastılar hepsi satıldı. Ama tüketiciden hala istek var, baskıyı yapıyorlar bu sefer atıyorum 2.000 kitap basıyorlar. Böyle bir şey.

0|1
    0|0
    • 12.Baskı diyor yani 1. baskıda ki kitap sayısı tükenmis 2. baskıyı yani 2.partiyi basmıslar oda tükenmis 3.-4-5... 12 baskıya kadar gitmis o zaman söyle diyebiliriz sanırım baskı sayısı ne kadar fazla olursa o kadar çok popülerdir o kitap?

• evet görebiliyorum

• ok sağol. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• 12 kez basılmış demek oluyor baskı önemlidir kitap kapakları farklı olabiliyor falan. Denk gelirsin bir gün biri çıkar aaa ben bunun 3. baskısını okumuştum falan der yani.

0|0
    0|0
  • 12 kez basılmış demek oluyor.

0|0
    0|0
    • Tamam teşekkürler senden bir önceki arkadaş duruma el koydu ve acıkladı :) yorumun için teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 1

• kaç kez basıldığını gösterir. hatta 1. baskı hangi ay hangi yıl olmuş, misal verdiğin 12. baskı hangi ay hangi yıl olmuş oradan öğrene bilir, kitabın ne kadar okunduğunu anlayabilirsin.

0|0
    0|0
    • ama içerik ve anlatım yönünden 1. ile 12 baskı arasında fark yok demi?

• 1-ders kitaplarında bu basımlar arsı hatalar giderilmiş olur. ama genel olarak içerik değişmez

2-roman vs ise özellikle ön sayfalara bir önsöz eklendiği olabiliyor. ama içerik aynıdır.

Yükleniyor...