Kitap okurken hangi kurallara dikkat edersiniz?

Kitap okumayanlar yorum yapmasın!
Kitap okurken hangi kurallara dikkat edersiniz?

Ne tür kitaplar okursunuz?
Kendinize özgü olan kurallarınız var mı? Kitap okurken nasıl bir duygu içinde olursunuz? Okuduğunuz kitabı tekrar okur musunuz? Kitap da okuduğunuz bilgilerin zekanızda canlı kalması için neler yapıyorsunuz? Edebi ve kaliteli kitapları nasıl seçeriz? Kitaplardan bir ev inşaaetmeyi hiç düşündünüz mü? Evinizde kütüphaneniz var mı ve içinde ki kitapları nasıl sıralıyorsunuz? Okuduğunuz eserlerin özetleri çıkarır mısınız?

1|0
7|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kişisel gelişim türü ve nadiren başarılı insanların otobiyografi, hedefe ulaşmak için tavsiyer olan kitaplar.
    Konuyu genetik hafızaya almak için en az 4 kere okunması gerektiğini keşfettim.
    3-4 kitabı en az 4 kere okudum.
    Diğerleri ortalama 2 kitap.
    Kütüphane de 35 adet kitap var.
    Hepsini 5 ayda okudum.

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim 😊😊😊

• 3ay

Vay be delisin diyorsun yani kaybettin kabul et 💪 😅 pekala bende okuyacağım inşallah iyi geceler bayım 🙌🙋

• 3ay

deli olmak güzeldir. Aptallık değil.
      https://www.youtube.com/watch?v=r1HPxRxoHnk
      İyi geceler :)

En İyi Kız Görüşü

• Asla bir kitabı kapağına göre yargılamam ki sadece kapağa göre değil okumadan yargılamam belki kitabı beğenmem içeriğini ama sonuçta onda bile emek vardır. Eğer bir kitaba başladıysam beğenmesem bile bitiririm yani yarım bırakmam onu bıraksam içim rahat etmez. Katlayarak kitabı okumam kitabın kapağı incinirse kendim incinmiş gibi olurum böyle bir değişiğimdir. Okuduğum eserlerin özeti hep aklımda olur beğendiğim bölümleri ise yapışkanlı kağıtlar ile o bölümü veya sözü not ederim. Okuduğum kitabı eğer çok beğendiysem bir daha okurum. Bir kitabı 5 kere okumuşluğum vardır. Romantik, polisiye, aksiyon, bilim kurgu fark etmez.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sorularından çok güzel anket olur :) Yazarın popülerlik hedefi olmasın yazarıda düzgün olsun yeter

1|0
    0|0
  • Belli bir kuralim yok ama kitap okurm

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Vet var. Merak etmeliyim muhakkak. Bana katmali. Düşündürmeli. Yazarı kaliteli, akademik geçmişi olan biri olmalı.

Okurken canlandırma yapıyorum, zihnimde resimliyorum.
    Kutuphanem var, ne var ki artik almıyor yenilerini. Kendi evime kocaman bir kütüphaneyaptirmayi, hatta her odanin bir duvarına raflar koymayı düşünüyorum.

Bu arada kendime bir kitap arkadaşı arıyorum... Takas etmek, okuduklarimizi istişare etmek amacıyla... Sen düşünür musun? 😇

1|0
    0|0
  • Psikoloji siyasi bilim tarih din genellikle bunlardan okurum
    2-3 kez okuyamıyorum aldığım bir kitabı ne kadar seversem seveyim Önemli gördüğüm yerlerin altını çizerim geçmişte dönmek istediğim de bu yerlere bakarım sadece Bir düşüncenin canlı kalmasını istiyorsak onu düşünüp kendi düşüncelerimiz de harmanlamak gerek
    Okuduğum kitaplara ve yazarı aynı olmasına göre sıralarım

1|0
    0|0
  • Kitap karakterleriyle özdeşleştiririm kendimi. Okuduğum bir kitabı tekrar okumak ama hoşuma giden yerlerin altını çizerim veya fotoğrafını çekerim.

1|0
    0|0
  • her tür kitap okumaya çalışırm (ne kadar bilgi o kadar iyi) duygusunu bilmem de okurum işte.
    eğer o kitabı sevdiysem tekrar tekrar okurum.
    bişi yapmam kalıyo aklımda.
    wattpad kitabı değilse %60 'ı iyidir. kitabın arka kapağına göz gezdirerek.

1|0
    0|0
  • Bilgi ve gelişim kitapları severim

1|0
    0|0
  • Akıcı olmalı sıkıcı olmamalı benim için

1|0
    0|0
Yükleniyor...