Kurban Bayram'ına bakışınız?

Merhaba arkadaşlar,

sizlerin Kurban Bayram'ına bakış açısını merak ediyorum. Çünkü düşündüklerini sesli aktaramayacak ve sesini çıkaramayacak kadar farklı düşünen o kadar insan var ki...

sizce Kurban Bayram'ı nedir?

• Hayan katliamı
    4% (1)12% (2)7% (3)Oy Ver
  • Et Bayramı ( şeker bayramı yaşayanların zihniyetine göndermedir )
    4% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • Dini bayramdır kutsaldır
    52% (14)56% (9)53% (23)Oy Ver
  • Bayram olup olmadığını pek hissetmiyorum, sadece el öpüp et yiyoruz
    19% (5)6% (1)14% (6)Oy Ver
  • Resmi tatilden başka bir manaya gelmiyor
    4% (1)6% (1)5% (2)Oy Ver
  • İnanır, sever ve kutlarım.
    17% (5)12% (2)16% (7)Oy Ver
  • Daha farklı görüşler↘️↘️
    0% (0)8% (1)3% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• hayvanların kesimi düzgünce yapılıyorsa eğer buna katliam diyenleri anlamıyorum. Hiç mi et yemiyorlar? tavuk eti, balık eti
    yedikleri hazır gıdaların çoğunun ambalajındada hayvansal maddeler bulunuyor. Kullandıkları mobilyalar ağaçlardan elde edilebiliyor. Bitkilerde canlı bunları yerken kullanırken hiç sorun yok ama durum inanca gelince canları sıkılıyor tamamen taraflı bakış açısı

0|1
    0|1
  • vejetaryenim cevabımı anlamışsındır...

0|0
    0|0
  • her gün gibi sıradan benim için

0|0
    0|0
  • ceee

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Hayvanlar katlediliyooooorrrr :D
    Japonlar zevk için köpek yer
    İspanyollar zevk için boğa öldürürler
    Yahudiler (gûya) günahlarını horozlara yükleyip canlı canlı duvara vurarak öldürürler,
    Müslümanlar Allah rızası için keser, 3/2 sini fakirlere verir, katliam olur :D
    Bizde Hass*ktir diyoruz :D

1|2
    0|2
  • Yaratıcıya olan minnet, şükran duygusu daha farklı yollarla ifade edilebilir
    Bir cana kıyarak, katlederek Yaratıcıya şükran göstermek medeniyet öncesi bir ibadet şeklidir.
    Eski uygarlıklarda Mayalar, özellikle Aztekler de yaygın bir ibadet şekliydi bu o uygarlıklarda bile zamanla bu ibadet şeklinin etkisi azaldı fakat İslam da son gaz devam.

0|0
    0|0
    • 3ay

Olaya İslam dışı açıdan da bakabiliriz, bir canlıyı öldürerek onla Yaratıcıya şükran sunmak medeniyet öncesi bir ibadet şeklidir.
      O kesim esnasında önemli bir enerji açığa çıkar fakat bu ibadet olarak nitelendirilemez benim gözümde.

• Tatilden başka bir güzelliği yok benim açımdan :ddd

0|1
    0|0
  • Hayvan katliamı diyenlerin ve sadece el öpüp et yiyoruz diyenlerin annelerinin bu kurban bayramında ellerinden öpülmesi dileğiyle saygılar sevgiler 😊

0|0
    0|1
Yükleniyor...