1915 olayları ermeni soykırımı iddiaları ve tehcir hakkında neler düşünüyorusunuz..

sizce gerçekten soykırım yapıldı mı...tehcir gerekli miydi...

Güncellemeler:
dr lale türkdoğanın bir tehcir adlı kitabı var oradaki kaynaklarda ingiliz kaynaklarında tehcir sırasında herhangi bir olay yaşanmadığını belirtiyor ...tabi bu kayıtlar ingilterede galiba müzede ama ortaa çıkarılmış değil...
benim görüşüm gayri-nizami bir harp rtamı olduğu şeklinde...ama ermeni diasporası bunu gündemde tutmayı başarıyor...ama dünyanın çoğu inanıyor buna bence...sadece anadoluyu bölmek için büyük bir fırsat olarak görüyorlar ancak inanmadıkları için de gerçekten harekete geçemiyorlar...bu süreçte bizde güçlendik bu hususta ...tepki verebiliyoruz...bir ara amerikalı bir tarihçi gelmişti justin mccarty meclise adam orada siz dedelerinize nasıl katil dersiniz tarzında bir cümle kullanmıştı..

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• ölümler karşılıklı oldu. öldürmedik ya da öldürmediler diye bir şey yok. ama bildiğim kadarıyla rus desteğiyle türk ölümleri daha çok oldu. rus ordusunun önünde ermeni askerlerinden oluşan ermeni gönüllü tugayları olduğu biliniyor. bu tugayların amacı halk direnişini kırmak ve rus ordusuna yol açmaktı. tehcir sırasında da sağlıksız koşullar bir çok ermeninin öldüğü de bir gerçek. bu konuda en güvenilir olduğuna inanılan İngiliz ve rus belgelerinin ve arşivlerinin hala türk tarihçilerine açılmadığını da biliyoruz. kim suçlu kim değil değerlendirme senin.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• soykırım deyince çok kötü bir şeymiş gibi algılanıyor ülke de fesatlık çıkarıp silahlanan insanları vatanımızdan postalamışız ohh çokta iyi yapmışız.

Yahudilerin bu yüzden neredeyse dünya da sürülmedikleri ülke kalmamış onlara gelince haketmişler diyor herkes. Bu ermeniler çok masumdular da biz ülke de kalabalık yapmasınlar diye yolladık sanki. daha o zamanlar kimlerin başımıza bela olacağı belliymiş keşke hepsini birden sürseymişiz.

0|2
    0|0
  • Tarihi kayıtları açıp bakmak lazım.

0|0
    0|1
    • Bu ilgisi olmayan Avrupa devletleri tarafından çıkarları doğrultusunda sürekli deşilen bir konu.

• Ermenileri katledip "onlar bizi katletti" demek de ayrı bir acındırma işte, yaptığınız şeyleri inkar edecek kadar soylusunuz işte

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 8

• hiç bir gavur türk gibi merhametli olmaz..ama bizim kafamızı attıracak kadar üstümüze gelindiyse kafalarını ezmişizdir..bunun adı soykırım değil kısasa kısastır..

1|1
    0|0
  • Bizim Ermeni soykırımı yapmak için bir nedenimiz olduğunu düşünmüyorum. Öyle küçük ve inançlarımıza aykırı işlerle uğraşmayız. Ermenilerin bulunduğu bölgelerdeki Türk kadınlarına ve çocuklara yaptıkları göz önünde bulundurulursa, o uğurda ölen Ermenileri öldürmek haktır !

1|2
    0|0
  • Yapılmış olsa ermeni kalırmıydı hiç? nedense herkez ermenilerden bahsediyor hiç onların Türk köylerinde yaptıklarını anlatan yok.

1|2
    0|1
    • Eklemede yapmak istiyorum.O pislik ermenilerin Azerbaycan Hocalı'da yaptıklarınıda biliyoruz kimse bu ermenilerin masum olduğunu söylemesin.

• bravo kardeşim...işte pasifiz biraz...şunu millete kabul ettiiremedik...

• Tehcir gerekliydi ama soykırım devlet eliyle yapılmamıştır. Yapılmak istense zaten ekonomisi çökmüş bir devlet milyonlarca kişiyi taşımak için uğraşmazdı.

0|1
    0|0
  • gerekliydi.soykırım yapılmadı tabi çok ermeni öldü ama bu planlı bir şey değildi ki

1|1
    0|0
  • ermenilerde neredeyse bizim kadar soykırım yaparak çekildiler ( çeteler )

1|1
    0|1
  • Gerekliydi, gerçekten şiddetli olaylar da yaşandı. Asıl konuşulması gereken devlet eli ile mi yapıldığı...

0|1
    0|0
  • Soykırım yalanına kimse okuduğum kaderiyle pozetif yaklaşmamış ama açıkçası bu soruyu sormayı doğru bulmuyorum. çünkü bir yalanı tartışabilir yapmak bile Kabul edilmesine bir adım yaklaşmak demektir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...