Tiyatroya yeni başlıyorum. Hangi oyunu öğrenmeliyim ya da ilk olarak okumam ve bilmem gereken neler var?

genşler yardım lütfeen. Aslında çapı küçük ama benim için önemi büyük bir iş. Bir okul klübünde tiyatro Ekibi kuruyoruz inşallah. Ama ben bu işi ciddiye alıyorum bir adım gibi. Çünkü çok istiyorum. şu an Stella Adler aktörlük sanatı okuyorum. Ama yerli ya da yabancı önereceğiniz bir oyun ya da kitap var mı?

0|0
03

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 3

• Konstantin Stanislavski - Bir Karakter Yaratmak
    Konstantin Stanislavski - Bir Aktör Hazırlanıyor
    Eric Morris - Fütursuz Oyunculuk

Bu kitapları önerebilirim. Eğitim aldığım yer bunları önermişti ilk derste bizlere. Önemlidir bu kişiler. Shakespeare oyunlarını oyna derim, güzeldir. Çehov'un oyunları da var. İnternette araştır tiyatro oyunlarını, güzel şeyler var gerçekten...

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim inşallah okuyacağım. Shakespeare acaba ilk etapta ağır olur mu bilemedim ama okuyup denemeye çalışıcam :)

• Tecrübelerime dayanarak söylüyorum nezaman Haldun Taner den oyun oynasak o sahnede bişeyler oluyor talihsizlikler bizi buluyor 😀 Birazdaha kült eserlere yönelin eski oyunlar olsun elif ana olabilir siyasi mesajı yoktur geleneksel ve töre üstüne mesaji güzel bir oyun zevkle oynadık ya da tanzimattan çok bilen çok yanılır güzel bir komedidir ama dilini sadeşeştirip modernize etmek gereke bilir

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim aklınıza başka yerli ya da yabancı oyun gelirse paylaşırsanız sevinirim :)

• Shakespeare ile başlamalısın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...