Okuma hızımızı artırmak için ayda kaç kitap okumalıyız?

Sizce ayda kaç kitap okumak, okuma hızını artırır?

0|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• yanlış anlama okuman çok yavaş oldugundan mı hızını arttırmak istiyorsun yoksa hızlısın ama dahamı hızlandırmak istiyorsun başka amacın falan mı var meraktan soruyorum

1|0
    0|0
    • 3ay

Hızlı okumak istemem, hem tekrarlıyorum okurken hem de daha fazla kitap okumak istediğim için.

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okumaktaki amaç okuma hızını arttırmak olmamalıdır. Hızlı okuma kursları var, oldukça faydalı oluyor. Gidebilirsin.

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkür ederim. Bunu daha fazla kitap okuyabilmek için istiyorum.

Erkekler Ne Diyor 20

• Gazete oku hem gündemw Yakin kalırsın bilgin olur hem de okuman hızlanır ama ayda 4 kitap okursan (300 sf sayıyorum tanesini) hızlanır

1|0
    0|0
  • Şöyle söyleyeyim bir şey yararlı diye onu çok yapmak mantıksız misal yumurta tam bir protein deposu diye 10 tane yumurtayı aynı anda yersek bir anlamı kalır mı? Kalmaz, öyleyse okuduğunu anlayacak şekilde okuman yeterli

#MaviMelek

1|0
    0|0
  • Çok kitap okumakla değil bulunduğun kelimeyi okurken öndeki kelimeleri önceden okumaya çalışarak. Giderek arttıracaksın takip ettiğin kelimeleri, sonra geliştikçe satır takip etmeye başlayacaksın

1|0
    0|0
  • Kitap ne hız ne de kız için okunur. Kitap anlamak için okunur. Anladıkça okuma kabiliyetin artar; bu hız'dan daha önemlidir.

1|0
    0|0
  • gazete oku kitap değil. :) gazetelerde günlük kelimelerle daha çok karşılaşırsın.

ama kitapların boyutu da önemli. bir simyacıyı 2 günde bitirdiğimi bilirim. Ama sefiller 1 hafta 1.5 hafta sürüyor. :)

1|0
    0|0
    • 3ay

Teşekkürler

• 3ay

rica ederim :)
      ayrıca önerimin bir artısı daha var :) Gündemi de takip edersin o sırada. toplum bilinci gelişir :P
      Şöyle de bir durum eklemek isterim. kitap yavaş okunduğu zaman daha güzel oluyor :) durup senaryoyu kafanda bir kuruyosun falan :P

• 3ay

Aynen hızlı okumak sadece tekrarlamama yol açıyor. Teşekkürler

• 4-5 tane oku yeter ya

1|0
    0|0
  • Günde en az 40 sayfa okunmalı diye hatırlıyorum, zihinsel güçlenme için.

1|0
    0|0
  • 1 kitap

1|0
    0|0
  • ya telfonda uygulama vardı bitirmiştim baya faydasını gördüm dene bence

1|0
    0|0
  • Hızlı okuma tekniği oğren

1|0
    0|0
  • Yolun başında isen 1 kitapla başla yani ayda bir kitap olarak

1|0
    0|0
  • Her sabah gazete oku geri kalan vaktinde kitap okumayada yogunlasabilirsin

1|0
    0|0
  • herkes atıp tutmuş :D 600 sayfalık 4 kitabı 1 ayda nasıl bitircen ya :D kaç saatini ayırıcaksın

1|0
    0|0
    • 3ay

Hayır kitap okunur eğer sıkıcı gelmezse sana. Yine de görüşüne saygı duyuyorum.

• Bence 2-3 yeter

1|0
    0|0
  • çok kitap okuyarak okuma hızın yavaş artar. hızlı okuma tekniklerini çalışmalısın.

1|0
    0|0
  • Hergün 1 saat oku

1|0
    0|0
  • 4...

1|0
    0|0
  • Her gece 1 tane

1|0
    0|0
  • Her gün kitap okumakla okuma hızı artmaz kursa git ben gittim okuma hızım 6 katına çıktı

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...