KS Gitaristleri Sorularım Var?

Gitar çalmaya başlayalım2 ay oldu birkaç şarkı çalabiliyorum tabi kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Bazı sorularım var.
Rocksmith adında bir oyun var bu oyun elektro gitarınızla dünyadaki tüm rock parçalarını size öğretme imkanı veriyor. (Tabi baya tuzlu bu oyun. Elektro gitar+oyunun fiyatı+ek bir kablo ki bu 250 lira+şarkılar) Ben de dün Let Her Go'nunnklasik gitarda iyi gideceğini düşünüp oyunda nasıl çalındığına baktım. Ama gördüm ki öğrendiklerimden farklı detaylar var.
KS Gitaristleri Sorularım Var ?

Do Majör ve Sol Majör'de fazladan basmalar var neden?

Re Majör'de de tellerin tamamına vurulmuyor neden?

Güncellemeler:
3ay Güncel hadisenize
3ay Sizin evvelinizi evveliyatınızı seveyim hemi

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu oyunu biliyorum ve en kısa sürede alacağım. Yaklaşık 1 senedir takip ediyorum. Hatta benimle birlikte gitar çalmaya başlayan arkadaşım da aldı oyunu. Sondan başlayarak cevap veriyorum. Re majörde zaten bas sesi re olduğu için 4 tane tele vurarak re majör çıkartılır. Normali o zaten. Do ve sol majörde şikayet ettiğin noktayı tam olarak anlayamadım. Majör gamlar çok farklı şekillerde çıkartılabilir. Hatta birçok gam bare akor şeklinde de çalınabilir. Fazladan basmaktan kastın sanıyorum 3 parmak kullanacağına serçe pamağını da dahil ederek 4 parmak kullanmak. Bu yukarıda bahsettiğim sebepten dolayı da olabilir veya şarkı ile alakalı çoklu sesten de kaynaklanabilir. Ayrıca şarkıyı çaldığın seviyenin zorluğu da önemli bu noktada. En kolaydan en zora doğru gittikçe ekstra notaların, akorların eklendiğini göreceksin. Bir ihtimal fazladan basma dediğin durum zorluk-kolaylıktan da kaynaklanıyor olabilir.

0|1
    0|0
    • 3ay

Aradıgım cevap :D Ben de oynamak isterim ama çok pahalı. Kablosu 250 lira her şarkı sanatçı paketiyle ayrı ayrı satıyor :)

• 3ay

Maalesef öyle. Dediğim arkadaşım internet üzerinden sanırım eBay ile 2 tane Rocksmith oyununu ve 1 tane kabloyu yaklaşık öyle bir fiyata getirdi.2 oyundan birini kendine aldı diğerini yüklü bir miktara sattı. Kendine aldığı oyun bedavaya geldi.

• Akor çalımında önemli olan tellerin hepsine birden vurmak değildir zaten. Akor, basılan notanın bass tonundan başlanır. Yani re majorse komple vurulmaz. Sadece re sol si mi tellerine vurulmalı ( akor bareli ise de bu uygulanmalı) örn. Fa major basıyorsun. Bareni bastın. Bare fa notasında olduğu için ritmi tellerin hepsine vurarak çalabilirsin. Bunu si de yapamazsın mesela. La telindeki si notasından başlayacaksın vurmaya. ( anlattıklarım 1-2-3-4. Perdeler için geçerlidir)

0|0
    0|0
  • Hacı öyle spesifik bir soru sormuşsun ki, enden başka kimse cevap vermez sanırım :) En doğrusu nota öğrenmen, o zaman bu tür uygulamalara ihtiyacın kalmaz. Nota zor diyorsan tablardan şarkıları çalabilirsin. Eskiden kullandığım bir tab uygulaması vardı, sibeliustu sanırım adı. Onu bir dene istersen.

0|0
    0|0
    • 3ay

Hayır akorlardan belli başlılarını biliyorum nota bilgim de var fakat bu oyunda niye böyle basmışlar onu çözemedim. Yani bilmediğim başka bir şey var mı diye. Oyun ubisoftun yani hata olma olasılığı 0

Yükleniyor...