Topkapı Sarayı hakkındaki düşünceleriniz neler?

Tamamen meraktan soruyorum. Daha önce 2 kez Topkapı Sarayı'na gittim. İlk gidişimde o kadar büyülenmiştim ki ağlamıştım. Oranın havası, yaşanmışlıklar, eserler vs. beni hem çok şaşırtıyor hem de büyülüyor. Siz ne düşünüyorsunuz ? :)

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• aysu, girişteki büyük kapının hemen solunda bir çınar ağacı var..

ona dikaktli bak... dalları kırılmış, sadece bir kaç filizi kalmış..

yani; "imparatorluk yıkılmış onun yerine kurulan devlet daha bir filiz gibi taze ve yeni.. ama gel gör ki büyük çınarın asaleti ve heybeti yok onda"...

lütfen orasını resmi tarihin kulağımıza üfürdüğü safsatalardan arınarak gez olur mu?

1|1
    0|0
    • Bu açıdan düşünmemiştim doğrusu. Teşekkürler yolum düştüğünde dikkat edeceğim :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Sonraki gidişlerde aynı etkiyi yaratmıyor ama.

Demek ki...

- Değişik yerler gezip görmek

-Farklı tarih ve kültürler hakkında bilgi edinmek gerekirmiş.

Mesela hemen dibindeki arkeoloji müzesini gördünüz mü ?

1|0
    0|0
  • Cok etkileyicidir.Hem mimarisi hem de bulundurdurgu eserler bakimindan cezbedici bir ozellige sahiptir ve uzulerek soyluyorum ki kiymeti bilinmemektedir yeterince.Topkapidan sonra Kremlin'i ilk gezisimde Hepsi bu kadar mi?Bu mudur yani saray dediginiz? gibi sorularla ayrildigmi bilirim.

1|0
    0|0
  • ben gittim kaşıkçı elması öyle çok büyüleyici bişi gelmedi bana ama o askerlerin zırhları çok iyidi benim gibi 4 taneyi yan yana koysan anca içine sığar :D

1|0
    0|0
  • orta okulda dönem ödevimdi ... tarihi eserlerin fotosunu çekip her fotonun altına açıklamasını yazmıştım ... ondan sonra da 2 defa falan gittim ama bir defa sağlam gezdikten sonra aynı etkiyi yaratmıyor :)

1|0
    0|0
  • İstanbul'a hiç gitmedim gidersem oraya da gideceğim :)

1|0
    0|0
  • Bugüne kadar 10 dan fazladır oraya gitmişliğim ve her gittiğimde aynı heyecanı hissediyor ve önceden gözümden kaçan pek çok ayrıntıyı farkediyorum.

1|0
    0|0
  • topkapı kalmasın topkapı topkapı topkapı :D

1|0
    0|0
  • Askerde iken gitmiştim harika bir yer

harem odasına girebilsem :D

1|0
    0|0
  • topkapı sarayının restorasyonu sırasında piri reis'in haritasını peynir domates biber vs şeylerin altına koyup yarısını çöpe atan ameleleri düşünüyorum. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• henüz gitmedim gitmek isterim

0|0
    0|0
Yükleniyor...