TÜRK demek NE demektir 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ?

TÜRK demek NE demektir 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ?TÜRK demek ne demektir?

Güncellemeler:
3ay güncelllll

1|0
11|9

En İyi Erkek Görüşü

• türü ve ok altay turkcesiyle tore yani sozlu kanunlar ok ta soy sulale ok-uz gibi sulaleler anlamina gelir okuz zamanla oguz olmustur uc-ok gok han.. dag han.. deniz han boz açık iki yayin tamgasindan iki yayin acikligindan boz sulale de yani boz-ok gün han.. ay han.. yildiz han divani lugati it turkte bunu kasgarli mahmut sema olarak yapmistir ordan bulabilirsiniz... yani toreli sulaleler soylar anlamidir o yuzden yollig tigin in yazdigi bilge kagan anitinda turk milleti uste yir cokmeser.. altta yir delinmeser kim ilini töreni ucati erti der... doguya gittin töre gitti... il gitti demistir yani turk töreleri olan sulaledir... goklerdeki atalarin kutsal ruhu ulgen/ulug khanin töreler uydugu vakit kut/egemenlik alip il yani devlet kurar... ucmagtaki ulgen toreleri bozarlarsa bu kutu/egemenligi alir... boylarin ve uruklarin bu töreleri bozdugu vakit kara han tamagtan gelir ve ili toreye kotu ruhuyla ele gecirir... tabi avrupulilar icin mesala vatikanda papa 3uncu alexander 1176 miryolefelon savasi sonucu Şu an ulkenizin isminde kullanidiniz turchia diye kullanir anadoluyu anlami turk vatanidir ama turku musluman olarak tanimlar... el bidaye nihayede ibni kesir musluman oguzlara turklerine turkmen demistir.. baybars zamaninda bugunun suriyesi... irak ve misir taraflarina 12-13 uncu yuzyilda ed-devletüt türki demisler musluman turklerin vatani gibi birseydi... turk ismi batiya gidince farkli doguya ortadoguya gidince farkli ama tc anayasina gore vatandasligi olan kisi...

1|4
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• turk deyince aklima ilk gelen sey vatan sever bir millet geliyor. Irkcılıgı sevmem ama turklerin vatani icin canini verebilecegi gercegini 15 temmuz gecesi gordu herkes. Turk milleti; kürdüyle türkmeniyle arabıyla birlesmis buyuk ve guclu bir millettir. bu gucu bozmak isteyenler amaclarina hic bir zaman ulasamayacaklardir. Kısacası turk milleti candir cann ☺☺😊😊

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Anayasanın Türklük tanımı : Anayasa'nın 66. maddesine göre, "Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür."
    Atatürk'ün Türklük tanımı : "Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir."

3|1
    0|0
    • 3ay

Atatürk 👍👍👍

• 3ay

benim türk kavramım bu vatan için canını vermeye çekinmeyen korkak olmayan kimsedir

• 3ay

sana katılmıyor değilim yalnız ben bu vatan için ölürüm cümlesini artık eskisi kadar çok savunmadığımıda belirtmek istiyorum, daha çok ben bu vatan için yaşarım hatta yaşamak zorundayız şeklinde değiştirmeye başladım...

• Kendi içinde birbirini yiyen, ama başkasına bir diğer Türk'ü asla ve kat'i yedirtmeyen çıldırmış bir ırk :)

3|0
    0|0
  • Atatürk'ün izinden gidene Türk denir

1|0
    0|1
  • Çalışkan, düzgün, insancıl, ırkına, soyuna sahip çıkan, allahın yolunda olan...

2|0
    0|0
  • Bir millet

1|0
    0|0
  • 1000 yildan uzun bir suredir İslamin sancaktarlığını yapan nesil

0|0
    0|0
  • ırklar içinden biri işte. Ne ırkçı insanlarsınız ya.

2|0
    3|2
    • 3ay

ne ırkçısı şimdi bütün ırkları ks ye mi sorayım ne dar görüşlüsün ya

• 3ay

Ya biktim su irkci, kendini en ustun goren insanlardan

• 3ay

@arrogance katılıyorum

Kızlar Ne Diyor 10

• Türk demek güç demek namus demek şeref demek 😂

1|0
    0|0
    • 3ay

Dikkat ettim de soruda Türklere hakaret edenler hep gizliden yazmış biri Türke korkak demiş kendisi gizli kullanıcı modunda 😂😂😂 yazık ya acıyorum bu Türkler ne çok kuyruğuna basmış bunların 😂😂 bebeğe tecavüz eden diyen pislik dönsün önce pkkya kürtlere ve apoya baksın görür bebek katili tecavüzcüsü kim baksın pislikkkkk

• 3ay

harikasın ya 👍👍

• etimolojik anlamı: güçlü, kudretli
    bknz: köktürkçe

1|0
    0|0
  • Korkusuz cesur diye tamamlayabiliriz

1|0
    0|0
  • Kendisini Türk Hisseden Herkes TÜRKTÜR. Türklük sadece ırkla olmaz bilginiz olsun.
    "Ne mutlu Türküm diyene"

0|0
    0|0
  • Dünyadaki diğer milletler gibi bir millet sadece

1|0
    0|0
  • bir ırk. Fazlası degil bence. Diger ırklar gibi. Cok da seyapmanın anlamı yok. Basimiza ne geliyosa bu kendimizi cok ustun gormekten geliyo

0|0
    0|1
  • ülkede ne kadar Türk düşmanı olduğunu anlayınca Türk ne demek anlarsın.

0|0
    0|0
  • müslüman

0|1
    3|2
    • 3ay

ne alaka.. başka bir dini kabul eden ya da hiçbir dini kabul etmeyen türk anne babadan doğma bir kişi türk değilmidir.

• 3ay

@coalax islamdaki zimmi vergisini arastir :) caizdir

• 3ay

konu para olunca herşey caiz biliyoruz onu.. anladık yıllar içinde.

• türk demek cesaret demektir

0|0
    0|0
  • türk demek istediği dini yaşayabilen bir ırktır sadece bakınız dünyada her türlü dine mensup türk kardeşlerimiz var

1|0
    0|0
Yükleniyor...