Kitap okumak insanın kişiliğini geliştirir mi?

Öz güvenini arttırır mı, konuşmasını düzgünleştirir mi, kişiliğini geliştirir mi?

0|1
23|25

En İyi Erkek Görüşü

• bilgi özgüven verir bunu kesin söyleyebilirim
    hayal gücünü geliştirdiğini düşünmüyorum
    psikolojik kitaplar, duygulara kuş bakışı bakmanı ve onlara hükmetmeni sağlar
    yalnız şuna değinmek istiyorum
    ben bir kitabı okudum o kitabı okuduktan sonra, o kitapta yazan kelimeler benim kelime haznemi genişletecek ve ben kendimi daha iyi ifade ederek konuşacağım diye düşünme, öyle bir şey olamaz.
    Okuduğun kitap senin düşünmeni sağlıyor, ardı arkası kesilmeyen düşünmeler
    toplumumuz düşünmeden konuşan insanlarla dolu, sadece onlardan soyutlanıp daha sakin ve düşüncelerini toparlayarak konuşuyorsun

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eger gelisime aciksan bir soz bile seni gelistirir kapaliysan istersen omrunu kitaplara ada hicbir ilerleme olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Kimi yorumları okuyunca oldukça üzüldüm yorum sahipleri adına.
    Böyle bir güzellikten mahrum kalmalarinin yani sıra tavsiye etmeyen yorumlar yapabilmişler.
    Kuracağım cümle belki ukalaca görünebilir ama bu durum için peşinen Özür dilerim bu kişilerden.
    Bahsettiğim kişiler oldukça acinasi bir haldeler.

1|0
    0|0
  • konuşmanı düzgünleştirir okuduğun kitabın türüne göre kişisel gelişimine etki eder özgüven arttırma konusunda bir şey diyemem herkeste farklı etki eder...

0|0
    0|0
  • aynen ne okursan kar sana ablacım roman bilim psikoloji fark etmez yeterki oku

0|0
    0|0
  • kişilik karakter stabil kalır sadece bakış açısı değişir oda biraz.

0|0
    0|0
  • 3 kere evet
    Kitap okumak çok faydalı. Tabi seçerek okumak lazım ve farklı türde kitaplar seçmek de önemli

0|0
    0|0
  • geliştirir

0|0
    0|0
  • Geliştirir
    Sesli okursan diksiyonu da geliştirir

0|0
    0|0
  • Okuduğun kitaba bağlı bu daha iyi anlar ve kavrarsın olayları yazılı Metin'leri daha iyi kavrarsın

0|0
    0|0
  • Sanırım

0|0
    0|0
  • Konusma degisir
    Kisilik degilde dusunce tarzi degisir
    Mantikli bir dusunce kazandirir
    Bunlarin hepsini bilipte kitap okumassanda ben gibi ruh hastasi olu gidersin 😁

0|0
    0|0
  • dünyaya insanlara olaylara bakış açısında katkı sağlar bir olayla karşılaştığınızda sorunu çözmek için farklı yönleriyle değerlendirme şansı katar, kelime haznenizi artırır ama konuşmasını düzgünleştirirolayına katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gelistirir, konustugu konularda bilgisi artar, ama sadece roman okumak degil tabi. Bence fikir kitaplari insanin ufkunu aciyor.

0|0
    0|0
  • Elbette.

0|0
    0|0
  • Bence evet

0|0
    0|0
  • Tabiki geliştirir olaylara yaşama daha objektif bakmanı sağlar... ve tam insan olursun..

0|0
    0|0
  • Geliştirmez. Kişilik aileden gelir

0|0
    0|0
  • Sanmiyorum

0|0
    0|0
  • tabi ki.
    bir çok insanla sohbet edeceğine kitap oku daha iyi daha verimli olur.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Tabiki de

0|0
    0|0
  • gayet tabi.. ama kşide zaten var olması lazım bazı şeylerin... yoksa çaksan geçmez.. afedersin

0|0
    0|0
  • okuduğun kitaba bağlı

0|0
    0|0
  • konuşmayı duzgunlestirir..

0|0
    0|0
  • geliştiriyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Evet.

0|0
    0|0
  • Kişiliğini, hayal gücünü, kelime dağarcığını, olaylara bakış açını geliştirir ve kültür seviyeni arttırır. Daha fazla açıklamaya gerek yok sanıyorum.

0|0
    0|0
  • Tabiri caizse hayvan gibi kitap okuyorum ama bazen kelimeleri öyle karıştırıyorum ki kendim dahil kimse bir şey anlamıyor..
    Özgüven arttırdığını da söyleyemem kendi adıma..

0|0
    0|0
  • Geliştirir

0|0
    0|0
  • Kişisel gelişim kitabiysa evet. Ama wattpad de okuyup ya da wattpad tarzi kitaplar okuyup da kitap okuyorum diye gezen de çok 😕

0|0
    0|0
  • tabi ki ama mutlu eden kitaplar okumalısın seni gülümsetmeli gerçek hayattayken bile kitaptaymış gibi hissetmelisin ve gülümseyerek karşındakiyle konuşursun

0|0
    0|0
  • geliştirmez özenti kişilik yapar

0|0
    0|0
    • 3ay

nasıl yani

• 3ay

kitap okuyan çoğu ergen kitaptakilerin kişiliğini sözlerini benimser ve ona göre davranır örnekleri bolca mevcut

• konuşmayı düzgünleştirdigi kesin

0|0
    0|0
  • kesinlikle

0|0
    0|0
  • yalan mk iyice abarttiniz 7 sinde ayni 70/sindede aynidir

0|0
    0|0
  • olgunlaştırır

0|0
    0|0
  • geliştirir

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle geliştirir ufkunu açar

0|0
    0|0
  • valla beni birtek hayalperest yaptı

0|0
    0|0
  • Tabi ki.

0|0
    0|0
  • Geliştirir

0|0
    0|0
  • Elbette

0|0
    0|0
  • Evet önemli bir etken

0|0
    0|0
  • Kitaba bağlı

0|0
    0|0
  • Evet çok kitap okuyunca kendini geliştirir özgüven gelir konuşmalarında dikkat çeker

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...