Elektro gitar çalmak istiyorum ama bir sorum var?

ben normalde gitar çalıyorum ama eğer elektro gitar alırsam normal gitarla ne farkı olur? bir de komik olacak ama birisine elektro gitardan elektrik çarpmış o yüzden annem almak istemiyor :D

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Adı üstünde biri klasik gitar, i biri akustik gitar, biri elektro gitar, bir diğeri de bas gitar. Bunlar birbirlerinden farklı enstrümanlardır. Telleri farklıdır, çıkan sesler farklıdır, notalara basış şekilleri farklıdır. Mesela klasik gitarda kasanın (gövdenin) önemi büyükken elektroda neredeyse önemsizdir. Ama elektroda da manyetikler, köprüler, switch olup olmaması, distortion, sustain vs. gibi çok fazla sayıda dikkat edilmesi gereken unsur vardır.

Elektrik çarpma olayında da muhtemelen amplifier'ın rolü var. Herhalde bir yerde kaçak vardı ve şanssız şekilde o kişi çarpıldı. Daha önce böyle bir şey duymadım. Milyonda 1 olan bir şeydir diye düşünüyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• aldığın elektro gitara göre değişir bazıları elektro gitarlar amfi olmadan ses vermiyor bazılar hem normal çalabiliyorsun hem amfide çalabilirsin

1|0
    0|0
  • Annen seni kandırmış birini anfiye ve cihazlara bagliyorsun diğeri sade şekilde kalıyor senin öyle zannetmenin sebebi gitat cakanlarin kafa sallamasi ve elektrik carpmisa benzemesi 😃

0|0
    0|0
    • 3ay

Ya öyle değil ne güldüm yaa :D Arkadaşım da sırf bu yüzden elektro gitarını sattı

• 3ay

Her elektro gitar çalan çarpılsaydı piyasada adam kalmazdı 😃Düşünsene hastaneye gideceksin doktor soracak hastanin neyi var diye gitar çarptı diyecekler 😂😃

• 3ay

Evet çok komik olurdu :D

• Telleri falan farklıdır

0|0
    0|0
  • elektrogitar ne demk biliyosan farkı anlayabilin :) almasın annen bnce de :D kahküllü uyuuzz

0|0
    0|0
  • öncelikle elektro gitarda da ritm solo gibi çalma teknikleri var. Bir akustik gitardan fazla farkı yok kasası dışında. Kısacası al çal işte

1|0
    0|0
    • 3ay

elektro gitarın distortion vs vs efekt verme özelliği var birde çaldığın müzik türüne göre. Sanırım en belirgin farkı bu.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...