Yuzuklerin Efendisi tutkunlarina bir sorum var?

Yuzuklerin Efendisi'nin bir altmetni var mi? Yani cikarilacak bir ders, verilen bir mesaj, herhangi bir sey... Evet uzun cevaplar bekliyorum. Simdiden tesekkurler

Güncellemeler:
3ay Sorumun cevabini Yuzuklerin Efendisi kitaplari uzerinden sordugumu belirtmeyi unuttum. Kitap uzerinden tartisalim. (Sonucta filmler bu evreni yaratan kisiden yillar sonra cekilmis ve onun isbirligi ile yapilmamis ne yazik ki, bu yuzden hikayenin verdigi mesaji dogru bir sekilde bulmak icin orijinal haline yani kitaplara bakmaliyiz diye dusunuyorum.)

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an dünyada olanda bu. Çıkar meselesi. Herkes kendin çıkarını düşünür. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın. Bir gün o yılan tüm insanları rahatsız ettimi. O zaman birlik olma düşüncesi gün yüzüne çıkar.,

Kötülerin sahip olduğu cesaret , iyilerde olsa güven ortamı olur. Herkes mutlu yaşar. Kim kendini feda edecek değilde , kimi korumalıyım düşüncesi olur.

Birde Yüzük var tabi GÜCÜN , OTORİTENİN simgesi. Yüzüğe sahip olan herşeye sahip olur.

Ana düşünce aynı Güc ve Otoriyete sahip olmak isteyen bir karanlık
    Buna karşı karanlığın neler yapabileceğini bilip cesaretini zar zor toplayan bir ışık var.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yalnızca 2000 karakter anlatacaklarım sığmaz en iyisi mi google amcaya sor sen.

0|1
    0|0
    • 3ay

Google amcaya sordum ve Tolkien'in alegoriden nefret ettigi, kitabin herhangi bir mesaj verme amaci gutmedigi bilgisini edindim. Yine de okuyucunun yorumuna acik bir kitap oldugu icin, hayranlarin ya da genel olarak okuyanlarin dusuncelerini ogrenmek icin burada sorayim dedim.

Erkekler Ne Diyor 11

• daha vizyona girmeden filmin İmparator Solomonun kudretli yüzüğünü anlattığını anlamıştım ayrıca İmparator Solomon kim ulAn, o Hz. Süleymanın kudretli yüzüğünü anlatan bir film. ne kadar istemeselerde tarih filmleri hep bizim dini geçmişimizle alakalı. Hz. Süleyman cinlere hükmetmiştir filmdede yüzüğe sahip olan kişi orkları ya da diğer elf ya da yaratıklara hükmediyodu. ve filmde yüzük sahibiolan kişi çok büyük bir saltanata sahip oluyor aynı Hz. Süleymana dünya üzerinde hiç bir insana verilmeyen ve verilmeyecek olan saltanat gibi...

0|0
    0|0
    • 3ay

eğer film bu söylediklerimi anlatmıyosa ben adam değilim

• Eğer bir yüzük bulursan at gitsin yoksa maf olursun anafikri. Ya da eski sevgiline hediye et onun hayati kaysin temali sorunlar

1|1
    0|0
  • Bu soruyu sorduğuna göre izlemiş olduğunu tahmin ediyorum. Elbette var. Zaten olay da bu zaten. Ancak bunu filmlerden yarı yarıya ancak alabilirsin. Kitaplarını okuman Orta Dünya'nın yani "Arda"'nın yaratılışından itibaren mevzuyu bilmelisin. Melkor'u falan bilmelisin. Neyi temsil ettiğini diye uzar... Yalnız olayın zevki bu alt metni yorumlamak üzerine zaten? Başkalarından bunu öğrenmeyi talep etmek çok garip geldi bana şu an.

0|0
    0|0
    • 3ay

Tolkien'in alegoriden nefret ettigini ve kitabi bir mesaj verme amaci ile yazmadigini yeni ogrendim. Yine de yoruma acik bir kitap sadece genel olarak okuyucunun kafasinda olusturdugu fikir/dusunceleri ogrenmek icin burada sordum. Yoksa benim de bir okuyucu olarak hikayeye kendi yorumum var tabii ki.

• 3ay

Tolkien 1. dünya savaşı etkisinde kalarak bu kitabı yazdı. Bir çok arkadaşını kaybetti. Bilinçli olmasa dahi o dönemi yaşayan biri için kitabın alt metni olmama ihtimali bence yok zaten.

• Var tabi bu smeagol kuranı yirtmis sonra o hale gelmiş by frododa filmde ateist ayrıca satanist ama bu hamster kesiyor yani filmin ana konusu başaklar boy vermeden kör buzağı süt vermez

0|0
    1|0
  • Simiyagol çimenlere işediği için o hale gelmiş. d

1|0
    0|0
  • fantastik bilim kurgu macera filmi. cıkarılacak konu pek bulamadım. derinlemesine vermeye çalıştığı mesajlar yoktu sanki.
    ama matrix izlersen orda çok garip derin mesajlar yer alıyor :))

0|0
    0|1
  • haydi sor sor

0|1
    0|0
  • Yok ama şu söz güzeldi.
    "Size ağlamayın demiyeceğim çünkü her göz yaşı şer için akmaz."

0|0
    0|0
  • Sauronun efendisi melkor gercekte yasamamis iyikine :D

0|0
    0|0
  • Gollum u öldürmedi, gollum da yüzüğü yok etti. Herkesin yasamasının bir sebebi vardır.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• "I wish it need not have happened in my time" said Frodo.
    "So do i" said Gandalf, "and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with time that is given us.
    Bence bu.
    Ayrıca; "Not all those who wander are lost" diyorum.

0|0
    0|0
    • 3ay

Tesekkurler. Spoiler ibaresi koymayi unutmayalim bir dahakine...

• 3ay

:) Gerçekten de talihsiz bir istek olmuş.

• 3ay

Ben okudum evet ama kitabi okumayanlar da bu soruya goz atmak istemis olabilirler o yuzden belirtmek istedim.

Yükleniyor...