" Köpek giren eve melek girmez " sözüne katılıyor musunuz?

Bunun kaynağı Tirmizî hadisiymiş.
Babaannem bana söylerdi " kızım eve hayvan alacaksan köpek değil kedi al. köpek uğursuzluk getirir eve melek girmez ". Bende " tamam babaannecim köpek almam " derdim :)

0|0
14|15

En İyi Erkek Görüşü

• valla kardeşim Edip Yüksel diye bir profösör var youtubede bir videolarını dinle baya baya mantıklı şeyler söylüyor bende yeni keşfettim mesela dün izledim bir videosunu diyorki hadislerde peygamber ummi yani okuma bilmezdi diyor yalan diyor. 23 sene zarfında okumayı teşvik edeceksin kendin okuma öğrenmek için çaba göstermeyeceksin sizcede saçma değil mi diye sorguluyor mantıklı geldi valla küçücük çocukar bile okuma öğreniyorsa peygamber nasıl öğrenmez hadislerin çoğunun uydurma olduğu görüşünü savunuyor edip islamın kaynağı kurandır biz diyor hadislere bakarak namaz bile kılamayız her mezhep ayrı bir hadisi başucu kaynağı almış farklı farklı şeyler çıkıyor içinden

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnanmıyorum, saçmalığın daniskası. Masum bir canlı, üstelik Allah'ın yarattıklarından biri olan canlı nasıl uğursuzluk getirebilir ki? İnsanlar köpekten kaçınacağına, kendi içindeki veya etrafındaki hasetlikten ve kötülükten kaçınsın önce. Bir de böyle köpek görünce tiksinen ve hayvana tonla laf sayan yaşlılar olmuyor mu, ağzına kürekle çakasım ve oraya gömesim geliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Köpek evde bakılacak bir hayvan değildir.
    İslam'da bazı mezheplere göre haramdır.
    Ayrıca; köpeğin özgürlüğü bakımından da sakıncalıdır. Hayvan gezip dolaşmak ister, sizin onu eve kapatmanız ayrıca bir haksızlık olur.
    Bahçeli eviniz varsa bahçede ona bir ev yapıp onun bahçe içerisinde gezip oynamasını sağlamanız hem sizi hemde onu eğlendirir.
    İmkanınız var ise iyi bir dost edinmiş olursunuz, ancak ona gerekli ilgi ve zamanı ayırmak koşulu ile.

0|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum. Kur'an Ashab-ı Kehf olayı anlatılır ve orada Kıtmir isimli köpek vardır ve bu köpeğin cennete gittiği söylenir. Şimdi cennete bile bör köpek gidebiliyorken nasıl olur da köpeğin olduğu bir yere Allah'ın yarattığı bir canlının olduğu yere melek gelmez derler. O zaman koy evine bir köpek ve Azrail de gelmesin ve alamasın canını, sonuçta Azrail de bir melek.

1|0
    0|0
  • İnsan kılığında girenlerin getirdiği ve götürdüğü yığınla şey varken...

0|0
    0|0
  • Alakasıx

0|0
    0|0
  • Çok basit.
    Mantığıma uymayan her ne varsa hurafedir yobazlıktır

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • saçma sapan bişey

0|0
    0|0
  • Kocakarı sözü diye bir şey var 😀😀

0|0
    0|0
  • O zaman sokaklarda da melek yok!

0|1
    0|0
  • Tirmizi yalan söylemiş.

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • hayvanlar benim dilsiz kullarım onlara kötü davranmayın diye de denilen bir söz var

0|0
    0|0
  • katılıyorum

0|0
    0|0
  • arap efsaneleri

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• eğer bu sahih bir hadis ise burun kıvırma lüksüm olduğunu düşünmüyorum. köpek necis hayvan grubuna girer. evin içi daima hijyenik olmalı. bence evin içinde hiç bir hayvanın işi yok hayvana da zulüm.

0|0
    0|0
  • Saçma bence. Sonuçta domuz değil hani Hz. Muhammed de köpek hakkında kötü şeyler söylememiş saçma yani

0|0
    0|0
    • 3ay

Domuza da karşı değiliz sonuçta. Bazı insanlar abartıp domuza düşman oluyorlar halbuki sadece domuzu yemememiz isteniyor.

• 3ay

@mırnav_kedi yani evet haklısın sonuçta onu da Allah yaratmış ıy pis demiyoruz ama örnek vermek açısından söyledim. Yani Peygamberin senin dediğin yönden eleştirdiği bir hayvan olduğu için.

• ne alaka yaa bende köpek hastasıyım annem babam namaz kılıyo dedim onlara da ilerde köpek alıcam eve çıkınca evime namaz kılınmaz diye gelmiyceklermiş siz bilirsiniz gelmeyin dedim hiç inanmam böyle şeylere

0|0
    0|0
  • katılmıyorum. insandan daha iyi hayvandır en azından

0|0
    0|0
  • Madem öyle 7 uyurlar ile kıtmir nasıl onca zaman onlarla birlikte bir mağarada yaşamış? Ki 7 uyurları kurtaran da bir köpek yani kıtmir. Ben bu tarz köpek uğursuzdur tarzı cumlelere inanmıyorum ki günahsada günahı bana yazılsın dıyorum

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Doğrudur

0|0
    0|1
  • ilk defa duyuyorum

0|0
    0|0
    • 3ay