Bu Yeşilçam oyuncusunu tanıyor musunuz?

Yeşilçam'ın emektar oyuncusuydu... Bin filmde oynadığı dahi söylenir. Bildiğimiz birçok şarkının sözleri de kendisine aittir. Birçok Ermeni sanatçı gibi o da asıl adını gizlemek zorunda kalır. “Eski sempati kalmıyor. Onun için istemiyorum. Yazma bunları. Öleyim, ondan sonra. Öldükten sonra yaz, şimdi boş ver” der, bir röportajında.
Gerçek kimliğinin bilinmesini neden istemediği sorusuna önce öfkeyle “Ermeni değilim ben” diye yanıt vermişti. Sonra durumu kabullenmiş, başını yana eğerek, “Eski sempati kalmıyor. Onun için istemiyorum. Yazma bunları. Öleyim, ondan sonra. Öldükten sonra yaz, şimdi boş ver” demişti
Süleyman Çeliker
Kimse ırkını seçemez ama ırkını gizlemekte zorunluluk var mı? Öfkeyle değil de aklı selimle cevap verirseniz sevinirim. Zira ben de yeni ermeni olduğunu ögrendim ermeni olduğunu öğrenmeden önce severken, öğrendikten sonra nefret dolu bakışlar atmak sadece ikiyüzlülüktür.
Bu Yeşilçam oyuncusunu tanıyor musunuz?

1|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• İnsanları değiştiremeyecekleri şeylere göre yargılamak çok yanlış. Dili dini ırkı ne olursa olsun insanlığı olması en önemlisidir. Belki de bunu kabullensek daha iyi. bir toplum olabiliriz.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sami Hazinses olarak yaşadı. Sonra doğduğunda verilen adla Samuel Agop Uluçyan olarak ayrıldı aramızdan.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Tanıyorum.

0|1
    0|0
  • Yeşilçam hakkında pek bilgim yok ancak birkaçını tanımama rağmen bu sanatçıyı hiç görmedim , ilginç.😱😊

0|1
    0|0
  • Benim icin din, dil, irk hic farketmez, insan olsun yeter... bende bu yazinla ögrendim ermeni oldugunu ve acikcasi üzüldüm kendisini böyle gizleme geregi duydugu icin... bunda hepimizin payi var maalesef...

0|1
    0|0
    • 3ay

Evet gizlemek ırkını utanç verici. Hiçbir insan seçemez ki ne şekilde doğdunu. Yazık çok yazık.

• 3ay

Bir ülkenin başbakanı afedersin bana ermeni demişler diyorsa diyecek bir şey yok. Şimdi bu soruyu sordum ya bana da ermeni misin derler şimdi

• 3ay

Zaten o akil fukaralari yüzünden su an ülke bu halde... bos ver bunlar derin mevzular...

• Tanımıyordum :)

0|1
    0|0
  • Çok doğru söylüyorsun. 👍

0|1
    0|0
  • Ermenilerin yaptıklarından utanıyordur belki?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Irka göre değil karaktere göre sevilir bir insan

1|1
    0|0
Yükleniyor...