Satrançtaki saçmalığı fark eden var mı?

Şah oyunun en büyük en önemli taşı ama amele gibi hareket ediyor aslında en güçlü hamleleri şah yapmalıydı

3|0
13|29

En İyi Erkek Görüşü

• Sen hiç savaşta savaşan Şah gördün mü?

Mesela hiç RTE'nin çelik yelek giyip doğuya gittiğini?

2|3
    2|1

En İyi Kız Görüşü

• Şah'ın saklanmaya ihtiyacı var. Çok fazla hareket edebilseydi mat olma olasılığı yüksek olurdu. Taşlar azaldıkça oyuna dahil olur Şah. Şöyle anlatayım, CT'de assassination görevi var mesela. Amaç VIP'yi korumak. VIP'yi ortalarda gezdirirsen adamı vururlar ve raundu kaybedersin. Amacın onu saklayarak kaçış noktasına ulaştırmak. Öyle düşün

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• O öyle sembolik sensin kank. O yenilince sende yenilirsin. Herkes güçlü bir ordusu olsun ister ama kimse tek başına güçlü bir ordu olmak istemez.

1|0
    0|0
  • çünkü reisler , Bin düşünür 1 oynar!

3|2
    1|1
  • Taş yerinde ağırdır

1|0
    0|0
  • En güçlü hamleleri şah yapsaydı, oyun bitmezdi.

1|0
    0|0
  • En güçlü hamleyi zaten şah yapıyor 😉
    Kral oturur savaşı izler savaşı bitirecek olan odur askeri değil

1|0
    0|0
  • O zaman piyon olurdu.

2|0
    0|0
  • Tespite gel shjs

1|0
    0|0
  • Hayır dostum santranç bir savaş oyunudur savaşlarda padaişahlar krallar yani şahlar kılıç sallmsz ok atmaz at sürmezler beklerken düşnan yaklaşırsa fazla hamle hakları yoktur

0|0
    0|0
  • Niye saçmalık olsun ki Liderin güçlü olması gerekmiyo Lider olabilmek için

1|0
    0|0
  • cogu padişahta kilolu ve obez. simdi askerler ne yapsın adam şişko ve obez diye sana hizmet etmiyorummu desin ben daha iyimi dovusuyorum desin.

1|0
    0|0
    • 3ay

O kadar sefere gidiyorlardı

• 3ay

gidiyorda paşa gibi gidiyor. tutupta dereleri askerler gibi islanip gecmiyorlar. hic bir iş yapmadan geciyorlar

• Adam kral lan, ne kasıcak :D

1|0
    0|0
  • Nerde görülmüş kralın savaştığı :D Elinden geleni yyapıyo o zaten yeter :D Önemli olan atağı yanındakilerin yapıp onu koruması

1|0
    0|0
  • ahsha bunu bende düşünmüştüm zamanında amele sümüğü gibi bir yana bir çapraza :D

1|0
    0|0
  • Sen hic kralin savastigini gordun mu onlar savasi yonetir

1|0
    0|0
    • 3ay

Yönetmekte savaşmaktır

• Liderler her zaman korunur.

1|0
    0|0
    • 3ay

Korunuyor diye çok güçsüz olması mı lazım

• 3ay

Güçsüz olduğunu kim söyledi. Güçlü olması demek en önde savaşması demek değildir. Bütün büyük liderler arka safta kalarak zekası ile bir savaşı yönetirler.

• zeka is heree

1|0
    0|0
  • zaferler kralların ismi ile anılır ama savaşları askerler kazanır

1|0
    0|0
  • şah konutandır. asla savşmaz hamle yapmaz... ülkelerin cumhur başkanı savaşa gider mi gitmez aynı yerden emir verir

0|0
    0|0
  • hayır fark etmedim.

0|0
    0|0
  • Tebrik ediyorum (!)

Oyunun mantığını çözememişsin ama.

0|0
    0|0
  • Yaşlanmış ve hareket etmekte güçlük çeken şişko korunan kral gibi düşün

0|0
    0|0
  • işte senin aklın bu kada çalısıyor

0|0
    0|0
  • Dünyada denge kuralı var bence Hem çok güçlü hemde çok kıvrak hareket edebiliyorsan yok olursun :)

0|0
    0|0
  • 80 yasında amele gibi hareket eden koca ordu komutanları var

0|0
    0|0
  • Şah, kendisine bağlı ordusu, milleti olmadan bir hiçtir. Osmanlıda da her ne kadar Padişah devletin en üstü olsa da kararları divan alır. Divana da Veziriazam başkanlık eder. Yani yürütmenin başı Veziriazamdır desek yanlış olmaz.

0|0
    0|0
  • Şah Kraliçe vezir ise kral ve onu korumakla yükümlü.

0|0
    0|0
  • Senin gibi akilli kizlarla ben neden hic karsilasamiyorum ya... Seninle her sey konusulur.. oyle birine benziyorsun... seni sevdim

0|0
    0|0
  • Gerçekte de öyle büyük insanlar başkalarını kullanır kendileri pek birşey yapmaz şah da öyle

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ne alaka sah kral gibi dusun filler v. s onu korur hamlerini düzgün yapman gerek hem sahi korumak hemde karidaki kişinin hamsenin cozmen gerek iste ozaman zevkli olur ama bilmezsen tabi oyle dersin:)

1|0
    0|0
    • 3ay

Satrancı biraz biliyorum mantik da ariyorum :)

• 3ay

Dogrudur zaten biraz ilginçtir direk dusunme odakli baska yere kaf veririrsen gitti taslar santranc bende cok uzun zaman oldu oynamayali :)

• :) doğru evet malesef kale fil ve vezir çok iyiyken şah neden o kadar embesil :D

1|0
    0|0
    • 3ay

Yatıyor aşağı şarabını yudumluyor

• En güçlü hamleyi o yapiyor zaten tek hamle ile oyunu bitirebiliyor büyük adamlar küçük ama güçlü hamleler yaparlar

1|0
    0|0
    • 3ay

Her taş tek hamle ile oyun bitirebilir şaha mı özel

• 3ay

Hee taş tek hamle ile oyun bitirebilir derken? tabiki her taşla oyun bitebilir ama sah alnmadan bitemez o anlamda demistim

• İyide o zaman hic mat olmazdı xd

1|0
    0|0
  • Her şeyi yiyip şişen yerinden kalkamayan krallar gibi.

1|0
    0|0
  • Baştaki durur yaverler yapar herşeyi bu hep böyle 😀

1|0
    0|0
  • Doğru

0|0
    0|0
  • O oyunu hiç oynamadım

0|0
    0|0
  • Sabah sabah bunu mu dusundun

0|0
    0|0
  • Zaten ameleler çok iş yapar en güçlü olan sadece oturur emir verir o bişey yapmaz 😉

0|0
    0|0
  • Aynen he malmıdır nedir piyondan farkı yok jsksks

0|0
    0|0
  • yo bence mantigi anlamamissin sahi sah yapan askerleridir. onlarsiz hicbirseydir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...