Sizi hangi şiir yansıtıyor?

Selam herkese arkadaşlar

Hemen hemen herkesin ezbere bir tane de olsa bildiği şiir vardır ya da sizin ruh halinizi veya en sevdiğiniz şiiri yazabilir misiniz? Şairini de yazmayı unutmayın lütfen. İlla şiiir olması şart değil sevdiğiniz şairin sözleri falan da olabilir cevaplarınızı bekliyorummmm

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 3

• Her şeyi sana yazdım ve senide her şeye diye başlayan bir mektup yazacaktım aslında. Bilmiyordum yazacaklarımın yazdıklarıma gebe olduğunu. Resmi bakışların altında ezilmiş bir çocuktum sanki. Ve zindanlarda çürümüş bir mahkumdu sözlerim. Prangalara vurulmuş bir çift gözüm şimdi. Kendimi kendi yasaklarıma hapsetmekten bıktım. Kurtulmak istemiyorum aslında çırpındıkça batmaya çalıştığım acılardan. Pişmek istiyorum yanmak değil. Yüzümde yıllardan beri yanmışlığın izleri var zaten. Sadece kül olmamak içindir çırpınışlarım. Bunlar aslında yüreğimde yazdıklarımın önsözüdür. Ne varsa aşka dair içimde kaldı. Geçmişimden kopamadığım anlarda saklı yazamadıklarım. Yazmaya çalıştıkça tükeniyor kelimelerim. Yazmaktan vazgeçmiş bir şair olarak kazıdım adımı yazılmamış kelimelere. Nereye baksam nereye yazsam sen vardın. Acı çektirdiğin yüreğimde yeter artık feryatları da tükendi. Sana yazdığım cümleler öksüz kaldı. Tıpkı benim sensiz kaldığım gibi.

Çok uzak diyarlardan gelen bir derviş gibi yalın ayak yürüdüm sana giden tüm yollarda. Ağustos sıcağında üşüdüğümden habersizdin. Ve soğuk bir kış günü terlediğimden. Varlığın yakıyor, yokluğunsa öldürüyor beni. Sensizliğinde yetim kalmış çocuklar gibi mahzun bir o kadar da asidir bakışlarım. Memleketin soğuk taş duvarlarına kazımıyorum adını. Yakmıyorum artık efkar dumanı tüttürdüğüm sigaralarımı. Sadece üşüyorum. Ama isyan etmiyorum. Tüm isyanlarımı rafa kaldırdım. Sadece bir süreliğine susmak istiyorum. Biliyorum söylediğim her söz aleyhime olacaktır söylemediklerimin havada kalacağı gibi.

Gece karanlığında okuduğum kitaplarda ilk cümleye senle başlardım. Ama senle bitiremezdim. Bitmiyordun. Gözlerimi inatla geleceğin yollara dikmiş gelişini sabırsızlıkla beklerken tükendi ömrüm. Kaç gün, kaç ay kaç yıl bilmiyorum. Yelkovanım akrebimle savaşır olmuş. Artık gelsen de gelmesen de bu savaş hiç bitmeyecek. Kan dolu avuçlarımda kırık bir kılıç gibi kaldı çaresizliğim. Ne olur gelme artık. Gelişin son verecek acılarıma diye korkuyorum. Sevgimin tükeneceğinden korkuyorum. Bana eskisi gibi seni seviyorum demeyeceğinden korkuyorum. Sensizlikten değil.

10.01.2010

1|0
    0|0
  • bedirhan gökçe farkındamısın?

müthiş bir şiir çok duygusal, tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • aldırma reis.. ibrahim sadriden...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Cemal Süreya - Biliyorum Sana Giden

1|0
    0|0
  • evet yazın bende okucam :)

1|0
    0|0