Evlilikte veya bir ilişkide ailenin rolü nedir, Ne olmalıdır ?

Evlilikte veya bir ilişkide ailenin rolü nedir, Ne olmalıdır ?

Aileler ilişkilerde müdahaleci olunca ilişikiler zedelenebiliyor mu ?

Ailelerin nasıl davranması gerekir sizce ? Çevreden çok etkileniyormusunuz veya Adetler filan size nasıl geliyor ?

Güncellemeler:
Neden böyle ciddi konulara rağbet yok bu sitede ?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Ailenin tutumu önemli, anlayış, sevgi, hoşgörüye dayanan bir ilişki olmalı.Anneler, babalar, çocuklar duyarlı olmalı.

Müdahaleden çok güven verici, destekleyici olmaları gerekir, müdahale yani aşırı koruyucu ya da baskıcı bir tutum kişilerin isteklerini önemsemeyeceği için iletişim de zayıf olacaktır ve sonrasında gelen problemler.

Gerektiğinde adetler de sorgulanmalı, karşı tarafı huzursuz, mutsuz etmemeli, aileler ve çocuklar bu durumlarda esnek olabilmeli.Her iki tarafı memnun etmek önemli , sonuçta bir tarafta ailemiz var, onları da anlayabilmeliyiz, onların yetiştirildiği çevreden ötürü davranışları yanlış ya da doğru olabilir, saygımızı esirgemeden, çatışmadan kaçınarak her iki taraf da istekleri karşılanmalı.Kısaca orta yol bulunmalı, iki taraf da üzülmesin. :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ailenin rolü önemlidir bence çünkü 2 tarafta anlaşırsa çiftler arasında sorun cıkmaz :) ve sudan sebeplere müdahale edip yuvayı kuratarabilirler :)

0|2
    0|0
  • adetler bazen çok saçma olabiliyor ya

0|1
    0|0
    • Ne gibi mesela :) Hamam takımı gibi mi

• mesela yüz görümlülüğü ne abi ya sanki altın ya da para vermezse yüzünü hiç göremiycekmişte . benden yüz görümlülüğü isteyecek olsa ben kapıyı kırar yine görebilirim saçma . bende saçmaladım benden kim yüz görümlülüğü istiycek kızım ben ! :D

• yapıcı eleştiriler yapmalılar sadece. onun harici sorunları eşlerin çözmelerini beklemeliler tabii zorba bir durum yoksa.

0|1
    0|0
  • Evlilikten önce söz sahibi, evlendikten sonra susan kişiler.

0|1
    0|0
  • İnsanin bazen aşktan gozu kor oluyor. En basit ornek kiz hamile kaliyor erkek cekip gidiyor. E hani sozler verilmişti? Bazen sevdigimiz kişi bizim icin hayirli degildir. Ve bunun icin anne babanin fikri cok onemlidir diye duşunuyorum. Ailenin rizasi en başta gelir.

0|1
    0|0
    • Ciddiyetin bittigi yerde KS başlar

Erkekler Ne Diyor 1

• herşey dengede olmalı. iyi niyet temelinde doğru neyse adil olan neyse o gözetilmeli. elbette ki aileler de çocuklarının mutluluğunu ister fakat ölçüyü kaçırmamak gerekir. belli bir dengede yürütmek ve anlayış göstermek empati kurmak gerekir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...