Necip fazıl kısakürek büyük üstad :)

Necip fazılı sever misiniz ? Üstadın en cok beğendiğiniz siiri ya da sözü nedir paylasır mısınız :) benim en cok beğendiğim siiri beklenen ve sakarya.. adam gercekten kalemini iyi kullanan birisi

0|0
2|14

En İyi Kız Görüşü

• severim necip fazıl kısakürek i...Benimle yaşlansana?

Kitap okurum, çay demler şiir yazarım sana.

Ha birde, her sabah için şükrederim,

sonra gözlerine bakar "amin" derim.

Amin, bu günde gördüm seni, bu günde güzel geçecek demek ki...

Ben herkes gibi değilde, duam gibi severim seni,

kalbimden, gönlümden kopan gizli saklı sözler gibi..

Kim duasını sevmeden diler ki?

1|0
    1|0
    • tabiki gelmiş geçmiş en güzel sözü :

Ne hasta bekler sabahı,

Ne taze ölüyü mezar.

Ne de şeytan, bir günahı,

Seni beklediğim kadar.

Erkekler Ne Diyor 14

• üstad en sevdiğim filozoftur...

5 yıldızını verdim...

sakarya, beklenen süper tabi, kaldırımlar var en sevdiklerim arasında...

1|0
    0|0
  • Akıl akıl olsaydı; ismi gönül olurdu,

Gönül gönlü bulsaydı, bozkırlar gül olurdu.

1|0
    0|0
  • link

link

buda malum şahıslara gelsin

link

1|0
    0|0
  • aynen büyük üstad aç kapıyı adlı şiirini severim ama hiç kimse nazım,dan öte olamaz dostum bunu unutma romantik komünist dünya tarafından el üstünde tutuldu ve hala da tutuluyor.

0|0
    0|0
    • Kominist. Tabi o onu ilgilendirir seveni vardır katılanı vardır katılmayanı vardır beni ilgilendirmez sadece ben katılmıyorum o kadar

• siyasi düşünce tezatı fakat şu kadarını söylüyeyim bir zamanlar vatan haini ilan edilen nazım,ın mezarını türkiye,ye getirmek için kendini yırtan bir türkiye var ve daha önemlisi vatan haini diyenlere nazım,ın azerbaycan,da darülfinun öğrencilerine yaptığı konuşmayı dinlemeleri tavsiye ederim dostlar.

• Koyu bir fanatiğiyim. Şu an masamda 6 tane kitabı var. En sevdiğim kitabı reis bey ve bir adam yaratmak. Şiir ise

Tam otuz yıl saatim işlemiş ben durmuşum,

Gök yüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum.

Bir çok sitede ve kendi sitemde nickim Üstad'dır ondan dolayı. Avatarım necip fazıl imzam ise zindan mehmede mektup şiirinden bir kesit :)

1|0
    1|0
  • Atatürk'e ve Türklüğe hakaretten ceza almış birini sevemem.

2|0
    1|0
    • Atatürkü bilmem ama o büyük üstad zaten milliyetciydi Türklüğe hakaret etmis olduğuna inanmıyorum meyve veren ağaç hep taslanır zaten

• Milli deger olacak birsey varsa oda fatih sultan mehmed ve diger osmanlı padisahlarıdır. Mustafa kemal sadece bir komutan.tamam emek vermis ama putlastırmaya,ilahlastırmaya gerek yok kimse onu sevmedigi icin suclanamaz suclanmamalı. Ve sunu unutma tarih kitapta okuduklarından ibaret degil neler dönmüs zamanında bu ülkede

• Ya sana yazık. Hala demogoji, hala iftira, çamur at izi kalsın hala. Ne putlaştırması ne ilahlaştırması. Bana tarih kitapta okuduklarından ibaret değil diyorsun. Aç oku, padişah annelerinin kaçı Türk? Siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Ya sen Atatürk'ü sevmelerinin nedeni sadece komutanlığından ötürü mü sanıyorsun bre zavallı. Yazık sana Allah ıslah etsin seni.

• Şiirleri iyi de karakterini hiç sevmem haysiyetsiz, dönek adamın teki bana göre

1|0
    1|0
    • senin icin söylemiyorum yanlıs anlam ama sadece gecmisiyle yargılamamak gerekir ...Bir sözü şöyle der üstadın ; "ben gecmisimi çöpe attım cöplüğü sadece kediler ve köpekler karıstırır."

• Hep de aynı laf aman.

• sevmem saçma sapan şiirler yazan birisi link mesela bu şiiri ilkokul 5 düzeyinde.

oysa nazım'a bak link insanın duygularına,hislerine tercüman oluyor resmen

0|0
    0|0

• KALDIRIMLAR - NECİP FAZIL KISAKÜREK

Can yücel ve Özdemir asaf favori en sevdiğim şairlerdir.

0|0
    0|0
  • sınavda mı çıkçak

1|0
    0|0
    • Hayır merak ettim sadece gecen hafta vefatının 25.senesiydi aklıma geldi

• Valla inanın ufaklıktan beri onun şiirleriyle büyüdüm özellikle "Çile" kitabı neredeyse bütün şiirlerini ezbere bilirim tabi en sevdiklerim : Zindandan mehmete mektup - Canım İstanbul - Kaldırımlar - Sakarya türküsü - Feza pilotu.

0|0
    0|0
  • ben geçmişimi dürdüm büktüm çöpe attım çöpü ise kediler köpekler kurcalar

üstad N F K

not: facede falan paylaşamyında söz demode olmasın suyu çıkmasın bu güzelim sözün

0|0
    0|0
  • kalemi güçlüdür, çocukken şiirlerini severdim. lakin kendisini hiç sevmem,

0|0
    1|0
  • şiirlerini pek bilmiyorum ki ama senin güzel bir tavsiyen varsa internet ten bakarım :)

0|0
    0|0
    • Kesinlikle beklenen,muhasebe ve sakaryayı tavsiye ederim hepsi guzel ama bunlar bir baska

• dediğin gibi ama ben mnazım,ın düşmana inat bir gün fazla yaşamak ve pazar adlı şiirlerine bayılıyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

• necip fazıl diyince akan sular durur :)

Adam olmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir.. n.f.k

1|0
    0|0
Yükleniyor...