Nasıl müzik grubu kurabilirim ?

Arkadaşlar tasavvuf musikisine ilgim var. Daha önce birkaç yerde müziksiz söyledim. Sesimin iyi olduğunu düşünüyorum. Müzik grubu kurup Ramazan etkinliklerinde,düğünlerde söylemek istiyorum. Fakat hangi enstrümanlar gerekli ilahi grubu için? Ve nasıl bulabilirim enstrüman çalan birilerini? Çevremde bir tek bağlama ve gitar çalan iki arkadaşım var o kadar.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Dostum tam adamına sordun. Lisede iken bir metal müzik gurubum vardı. Bu iş için altın kural, liderliktir. Tam bir lider olmalısın. Yoksa çok çabuk dağılırsınız. Bir de işinde uzmanlaşmış insanlarla çalışmalısın.. Olayın maddi boyutu var bir de. Yer, ekipman, para üçgeni içinde iyi bir denge kurulmalı ve kaynaklarınız çok sağlam olmasa da belirli bir gelir olmalı. Aksi takdirde gelişemez ve olduğunuz erde kalırsınız. Bu durum yine gurubun dağılmasına yol açabilir.. Zor bir iş, Allah kolaylık versin..

0|1
    0|0
    • Ya metal grubu kursaydım müzisyen kolay bulabilirdim fakat bu alanda çalan pek yok sanırım...Her şeyi göze aldım ben. Yeter ki kurayım

• Evet dostum, çok iyi anlıyorum. İşin çok zor.. Umuyorum istediğin ekibi kurabilirsin. Çünkü çok zevkli bir iş..

Yükleniyor...